Jump to content

Panasonic wprowadza na rynek europejski nową linię odtwarzaczy Blu-ray

dskrzyp
 Share


Firma Panasonic zaprezentowała linię odtwarzaczy dysków Blu-ray Disc, która zostanie wprowadzona na rynek europejski. W jej skład wchodzą dwa nowe modele Full HD 3D — DMP-BDT330, DMP-BDT230 — oraz odtwarzacz dysków Blu-ray Disc 2D —DMP-BD79.

 

W portfolio Panasonic znaleźć można też cieszące się niesłabnącym powodzeniem modele FULL HD 3D z 2012 r. — DMP-BDT500 oraz DMP-BBT01. Wszystkie z pięciu modeli obsługujących 3D umożliwiają dostęp do opracowanej przez firmę Panasonic platformy usług IPTV i funkcji VIERA Connect . Użytkownicy modeli 2D mogą natomiast korzystać z określonej liczby dostosowanych do potrzeb użytkownika serwisów.

 

„Panasonic stara się zapewniać najlepsze rozwiązania do domowej rozrywki, a tegoroczne odtwarzacze Blu-ray należą do najnowocześniejszych pod względem wzornictwa, wydajności i ekologii” — mówi Iwona Burzyńska, Panasonic PR Manager Poland & Baltics. „Nowe funkcje i składniki, takie jak aplikacje VIERA Connect, bezproblemowe przeglądanie stron internetowych i odzwierciedlanie obrazu ekranu tabletu lub smartfona (Display Mirroring), świadczą o tym, że Panasonic nieustannie projektuje produkty z myślą o współczesnych konsumentach”.

 

Dwa nowe modele odtwarzaczy Blu-ray obsługujące 3D zawierają funkcję Miracast. Umożliwia ona odzwierciedlanie obrazu ekranu urządzenia mobilnego, np. własnych zdjęć i wideo zrobionych przy użyciu kamery smartfonu lub tabletu, na ekranie telewizora HD. Wystarczy do tego jeden gest. Funkcja Display Mirroring jest dostępna w modelach BDT330 i BDT230.

 

Firma Panasonic cieszy się uznaniem dzięki wysokiej jakości produktom wideo. Równie wysoką klasą jak dotychczasowe urządzenia wyróżnia się cała linia produktów do domowej rozrywki na 2013 rok, a szczególnie model BDT230, bezpośredni następca nagrodzonego podczas wystawy CEA Innovation w 2012 r. i cieszącego się uznaniem recenzentów BDT220. BDT230 wyposażono we wbudowany moduł Wi-Fi, funkcję konwersji obrazu 2D–3D, przeglądarkę internetową z kursorem, a także opracowaną przez firmę Panasonic platformę IPTV — VIERA Connect.

 

Linia odtwarzaczy Blu-ray firmy Panasonic zapewnia również możliwość sieciowej transmisji wysokiej jakości dźwięku (zgodnego z DLNA), a także odtwarzania 192 kHz/32-bitowego dźwięku Audio DAC w modelach obsługujących 3D (BDT500) oraz zwiększania rozdzielczości do 4K (BDT330). Dodatkowo modele BDT500, BBT01, BDT330 i BDT230 obsługują funkcję konwersji 2D–3D w przypadku dowolnej zawartości, a modele BDT500 i BDT330 wyposażono w dwa gniazda HDMI.

 

Oprócz tego, że modele na 2013 r. stanowią przykład zaangażowania firmy Panasonic w zgodność z najwyższymi standardami audio i wideo, w przypadku wszystkich tych urządzeń skupiano się również na wzornictwie. Nowe, smukłe i piękne odtwarzacze są dopasowane do niektórych nowatorskich elementów wzornictwa telewizorów VIERA i będą doskonale wyglądać niezależnie od wystroju domu. Kompaktowa jednostka główna ma ostre krawędzie, aby zajmować mniej miejsca. Dodano do niej tekturowe zabezpieczenia, które zapobiegają uszkodzeniu mebli.

 

Tak jak w przypadku wszystkich produktów firmy Panasonic funkcje proekologiczne i ograniczające zużycie energii wprowadzono również do linii odtwarzaczy Blu-ray na 2013 r., aby zapewnić konsumentom najwyższą jakość oglądania materiałów multimedialnych w domu bez poświęcania wydajności.

Wszystkie odtwarzacze dysków Blu-ray Disc na 2013 rok wyposażono we wbudowany moduł Wi-Fi z wyjątkiem modelu BD79, który jest gotowy do obsługi sieci bezprzewodowej. Dzięki temu użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do dodatkowej zawartości i usług przez Internet bez fizycznego podłączania urządzenia.

 

Modele Blu-ray z obsługą formatu 3D wyposażono w przeglądarkę internetową z kursorem do łatwego manewrowania. Wszystkie modele na 2013 r. mogą również odtwarzać materiały z zewnętrznego dysku twardego, a w linii Blu-ray można personalizować opcje menu.

 

W Polsce dostępne będą następujące modele:

DMP-BDT330 w sugerowanej cenie detalicznej 949 PLN

DMP-BDT230 w sugerowanej cenie detalicznej 699 PLN

DMP-BD79 w sugerowanej cenie detalicznej 366 PLN

 

Ponadto na rynku dostępne są wymienione w informacji modele FULL HD 3D z 2012 r.:

DMP-BDT500 w sugerowanej cenie detalicznej 1999 PLN

DMP-BBT01 w sugerowanej cenie detalicznej 1399 PLN

BDT230_front.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.