Jump to content

Pierwsze podsumowanie "Tygodnia z kolumnami podstawkowymi 6000 zł w HTaudio". Wharfedale Linton kontra reszta świata...i obniżka ceny tych kolumn o VAT 23 %

Pierwsze podsumowanie "Tygodnia z kolumnami podstawkowymi 6000 zł w HTaudio". Wharfedale Linton kontra reszta świata...i obniżka ceny tych kolumn o VAT 23 %. Reszta świata to RLS Callisto IV, Dali Menuet, Graham Audio LS3, Audiovector QR1, Triangle Esprit Comete EZ, Paradigm Premier 200B.

HTaudio
 Share


Pierwsza ważna wiadomość to obniżka ceny kolumn Wharfedale Linton do końca marca z ceny 2999 zł za sztukę do 2438 zł. Warto tych kolumn posłuchać i warto je teraz kupić.

A jak zabrzmiały w porównaniu z RLS Callisto IV, Dali Menuet, Graham Audio LS3, Audiovector QR1, Triangle Esprit Comete EZ, Paradigm Premier 200B?

Oto pierwsza część naszego podsumowania.

Zacznijmy od największego uczestnika naszego testu WHARFEDALE LINTON!

Część osób, która była na naszym wydarzeniu twierdziła, że to trochę niesprawiedliwe zestawiać takie „kolosy” z miniaturkami typu: DALI MENUET, RLS CALLISTO IV czy GRAHAM AUDIO SWISSTONE LS3.

Ale nie będziemy ukrywać iż maluchy w tym porównaniu dzielnie się broniły.

Wróćmy jednak do naszego pierwszego bohatera, którym zostały WHARFEDALE LINTON

Kolumny są naprawdę sporych rozmiarów, w porównaniu do pozostałych uczestników testu robiły naprawdę spore wrażenie.

W naszym pomieszczeniu (blisko 30m2) sprawdziły się wyśmienicie, spokojnie można by je było zestawić z konstrukcjami wolnostojącymi.

Jak zagrały Wharfedale?

Dźwięk który zaprezentowały pokazał się z jak najlepszej strony, kolumny zagrały przyjemnie, z delikatną tendencja do ocieplenia i przyciemnienia całości przekazu.

Po zestawach o takich gabarytów, większość słuchaczy spodziewała się przede wszystkim potężnego, dominującego basu. Owszem był, ale tylko wtedy, gdy faktycznie najniższe częstotliwości były zarejestrowane w nagraniach. Kolumny same z siebie nie podbarwiają tego zakresu, zróżnicowanie i kontrola niskich częstotliwości jest na wysokim poziomie, potrafiącym zawstydzić niejedną konstrukcję wolnostojącą z wyższej półki cenowej.

Przechodząc do średnicy da się usłyszeć świetne zszycie tych dwóch zakresów, kolumny na średnicy oferują bardzo dobre oddanie barw, mimo lekkiego przyciemnienia i ocieplenia. Podobnie jak na najniższych częstotliwościach da się usłyszeć naprawdę sporo informacji. Analogicznie jest z tonami wysokimi, które o dziwo jeżeli trzeba to mimo delikatnego przyciemnienia całości (jeżeli potrzeba) potrafią wydobyć  sporo szczegółów i blasku.

large_Wharfedale-LINTON-black.thumb.jpg.5135dd1b52a7b3a23355aa4e0c1485eb.jpg.4e2aceb74b3706747cdf4fe896cdc27b.jpg

 

Stereofonia?

Mimo swoich gabarytów, niezmiernie rzadko dało się usłyszeć dźwięki wydobywające się bezpośrednio ze skrzynek, niemniej nie są to kolumny które generują szeroką scenę, większość informacji dociera do nas z pomiędzy głośników, nie uraczymy też efektu wysunięcia sceny w kierunku słuchacza. W przypadku tych skrzyń scena zaczyna się bardziej na linii głośników i budowana jest bardziej w głąb.

Do jakiej muzyki można polecić LINTONY?

Praktycznie każdy rodzaj wypadł świetnie lub bardzo dobrze. Poczynając od małych składów jazzowych, rocka, pop, kończąc, na ciężkich odmianach metalu (tutaj potrafiły wytworzyć wręcz pożądaną ścianę dźwięku) kończąc na wielkich orkiestrach symfonicznych.

Całość podsumowania dostępna tutaj: https://sklep.htaudio.pl/blog/podsumowanie-tygodnia-z-kolumnami-podstawkowymi-do-6000-zl

 

kolumny podstawkowe 6000 HTaudio2.jpg

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.