Jump to content

PoCESowe ciekawostki Funai

dskrzyp
 Share


Funai Electric przyzwyczaił już nas do tego, że na światowych targach elektronicznych prezentuje całkiem nowe i niezwykłe projekty. Tak też było i w tym roku na odbywających się w Las Vegas targach CES 2010. Na jego stoisku zobaczyć można było m.in. jak działa wygaszanie diod znajdujących się za ekranem w systemach Full LED - poprawia to wrażenie głębi wyświetlanej czerni. Została także przedstawiona technologia pozwalającą przesyłać jednym kablem sygnały do różnych domowych urządzeń RTV i jednocześnie doprowadzać do nich zasilanie. Firma zaprezentowała także uniwersalny pilot telewizyjny zbudowany w oparciu o… system operacyjny Android.

 

Android ostatnio cieszy się sporą popularnością, co można było zaobserwować podczas targów. Oprócz wielu telefonów z tym rozwiązaniem, na CES można było zobaczyć także inne urządzania oparte na tej platformie. Do tych ostatnich zaliczyć można uniwersalny pilot I-Remote firmy Funai Electric, którego prototyp cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

 

To wielofunkcyjne urządzenie multimedialne obsługuje Android w wersji 1.5 i ma wbudowany 7-calowy dotykowy ekran. Po wybraniu w menu nazwy producenta telewizora, na pulpicie pojawi się panel obsługujący konkretny telewizor tego producenta. I-Remote został także wyposażony w moduł Wi-Fi, który zapewnia mu dostęp do Internetu, a dzięki wyświetlaczowi może służyć jako ramka cyfrowa odtwarzająca filmy i pokaz zdjęć zapisanych na karcie SD.

 

Dzięki protokołowi DLNA (Digital Living Network Alliance) pilot ten może także odtwarzać na ekranie telewizora filmy przechowywane na komputerach w domowej sieci. W przyszłości Funai planuje wyposażenie swojego urządzenia w kolejne funkcje takie jak na przykład wideokonferencje przy użyciu Skype.

 

Funai Electric planuje rozpoczęcie sprzedaży tego urządzenia jeszcze w tym roku.

w_1585742_2.jpg

w_1585742_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.