Jump to content

PR DENON - DCD-PMA-2010AE

dskrzyp
 Share


Denon wprowadza na rynek dwa urządzenia stereofoniczne, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających entuzjastów hi-fi. Wzmacniacz zintegrowany PMA-2010AE łączy w sobie elegancję i niezwykłą jakość dźwięku. Odtwarzacz płyt CD/SACD DCD-2010AE wyposażony jest w unikalne technologie zapewniające niezrównaną jakość dźwięku z dowolnych źródeł. Obydwa urządzenia zrodziły się z pasji i 100-letniego doświadczenia inżynierskiego firmy DENON i są kolejnymi wcieleniami serii Advanced Evolution.

 

Wzmacniacz zintegrowany PMA-2010AE

Aby jeszcze bardziej poprawić jego brzmienie zastosowano w nim wiele inżynierskich ulepszeń zwłaszcza antywibracyjnych i zmniejszających szum. Konstrukcja Precision Direct Mechanical Ground zapewnia bardzo dokładne tłumienie wibracji i minimalizuje ich negatywne oddziaływanie na sygnał wyjściowy. Zasilacz, główne źródło wibracji, został “miękko” zamontowany dzięki użyciu “wibracjoodpornych” materiałów, podobnie zamontowany został radiator. Konstrukcja chassis, z sześcioma niezależnymi blokami i precyzyjnym 27-mm potencjometrem głośności, dodatkowo tłumi zewnętrzny szum i niepożądane interferencje pomiędzy elementami. Aby odtworzyć pełny zakres muzyczny od delikatnych pasaży do energetycznych uderzeń, PMA-2010AE wyposażono w sprawdzone wysokoprądowe układy wzmacniające UHC (Ultra High Current) MOS. Wszystkie podzespoły odpowiedzialne za brzmienie zostały precyzyjnie dobrane przez firmę DENON, aby osiągnąć dźwięk zbliżony do ideału. Wszystkie wejścia zostały pozłocone, łącznie z MM/MC. Dbając o nasze środowisko Denon obniżył pobór mocy w trybie standby do 0,3W.

 

Odtwarzacz płyt CD/SACD DCD-2010AE

Aby sprostać coraz większym wymaganiom dzisiejszych entuzjastów hi-fi nowy odtwarzacz DCD-2010AE jest urządzeniem wagi ciężkiej z precyzyjnym montażem podzespołów na trójwarstwowej podstawie. Nowy mechanizm płyty Advanced S.V.H., z niżej położonym środkiem ciężkości i antywibracyjnym podajnikiem z odlewanego aluminium, dba o precyzyjny odczyt zawartości płyty. Odtwarzacz wyposażono w unikalne technologie jak Compressed Audio Restorer czy Advanced AL32 Processing z 32-bitowym przetwornikiem C/A Asahi Kasei AK4399 gwarantujące najwyższą jakość odtwarzania. Nowy, precyzyjny zegar główny minimalizuje jitter, jak również niepożądane szumy negatywnie wpływające na czystość przekazu. Oprócz odtwarzania płyt CD/SACD/CD-R/RW DCD-2010AE potrafi odczytywać zawartość iPoda, pamięci USB czy dysku twardego przez złącze USB transmitując sygnał cyfrowo dzięki czemu cała obróbka sygnału odbywa się wewnątrz odtwarzacza co zdecydowanie wpływa na poprawę brzmienia. W podobny sposób możemy przetwarzać dowolny sygnał cyfrowy z wejścia optycznego czy koaksjalnego wykorzystując DCD-2010AE jako wysokiej klasy konwerter C/A.

 

W obydwu komponentach zastosowano nowy, aluminiowy pilot zdalnego sterowania, zmodyfikowany głównie pod kątem wygody przeglądania zawartości iPoda i pamięci masowych. System właśnie pojawił się w sklepach w cenie 8.500,- PLN za każdy z elementów.

w_1561293_8.jpg

w_1561293_7.jpg

w_1561293_6.jpg

w_1561293_5.jpg

w_1561293_4.jpg

w_1561293_3.jpg

w_1561293_2.jpg

w_1561293_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.