Jump to content

Red Bull Music Academy Londyn 2010

dskrzyp
 Share


Pierwsze warsztaty: 7 lutego – 19 lutego, 2010

Drugie warsztaty: 28 lutego –12 marca, 2010

 

7 lutego ruszyła londyńska edycja Red Bull Music Academy. Miksery i gramofony są już podłączone, obrazy powieszone, a sprzęt muzyczny czeka na wydobycie z niego pierwszych dźwięków. Wybrani przedstawiciele reprezentujący wszystkie stron świata wprowadzą do studia nagraniowego zarówno swój talent jak i aspekt regionalny. Polskę podczas Red Bull Music Academy reprezentować będzie Filip Kaniecki z Zielonej Góry, w kręgach muzycznych znany jako Monosylabikk.

 

Przez ostatnie dwanaście lat Red Bull Music Academy konsekwentnie buduje mosty umożliwiające wymianę doświadczeń muzycznych pomiędzy początkującymi i legendarnymi już artystami z całego świata. Podczas dwóch sesji warsztatowych uczestnicy z 32 krajów mają szansę pracować z legendarnymi muzykami, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i inspirującymi doświadczeniami.

 

W niedzielę 7 lutego Red Bull Music Academy otworzyła swe drzwi i przywitała pierwszych niestrudzonych muzycznych odkrywców. W warsztatach biorą udział m.in. tacy artyści, jak duet dekonstrukcjonistów Matmos, hipnotyzujący post-minimalistyczny kompozytor Steve Reich czy też pochodząca z wielkiej Brytanii funkowa mistrzyni wagi ciężkiej Roska, którzy podzielą się swoją rozległą wiedzą na temat technik nagraniowych i pracy w studiu.

 

Wybitne talenty odwiedzające Akademię będą prezentować swoje umiejętności nie tylko w studiach nagraniowych czy na salach wykładowych. Wiele występów zaplanowano na legendarnych parkietach Londynu, gdzie wykładowcy i uczestnicy projektu przetestują muzyką stworzoną w studiach podczas trwania Akademii. W słynnym Roundhouse odbędzie się Soundclash 3D prezentujący dźwięki DJ-ów z Plaid, The Bug oraz Clark, które wysłane zostaną w kosmos przy użyciu wyjątkowego systemu surround sound oraz niezwykłych wizualizacji autorstwa Martyn Ware z Human League i Heaven 17.

 

W międzyczasie w ICA (Instytut Sztuki Współczesnej) mroczne dźwięki Drums of Death zmierzą się z elementami gospel i new wave zawartymi w muzyce Jamesa Pantsa oraz rymami i grime’owym brzmieniem MC GoldieLocks.

 

Kalendarz eventowy dostępny jest na http://www.redbullmusicacademy.com/london/calendar

 

Nagrania z występów będzie można usłyszeć w Red Bull Music Academy Radio, natomiast cała magia Akademii transmitowana będzie na żywo wraz z ekskluzywnymi wywiadami oraz nie emitowanymi wcześniej nagraniami każdego wieczoru, między 22 a północą (czasu GMT) na rbmaradio.com oraz w NME Radio. Red Bull Music Academy Radio jest też dostępne w iPhonie – odpowiednią aplikację należy pobrać ze strony http://itunes.com/apps/rbmaradio

w_1585755_3.jpg

w_1585755_2.jpg

w_1585755_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.