Jump to content

Roksan Caspian M2 Integrated Amplifier w promocji w salonie Q21!

Salon Q21 zaprasza do skorzystania z oferty promocyjnej na zakup wzmacniacza zintegrowanego Roksan Caspian M2 Integrated Amplifier.

Q21
 Share


Firma Roksan to renomowany producent wysokiej jakości wzmacniaczy audio i innych urządzeń audiofilskich. Została założona w 1985 roku przez dwóch pasjonatów muzyki i elektroniki — Tufana Hashima i Touraja Moghaddama. Wiele produktów, jak i sama marka odnoszą się do ich pochodzenia, czyli Iranu i historii Persji. 

Roksan od samego początku swojej działalności skupiała się na tworzeniu wzmacniaczy i gramofonów o doskonałym brzmieniu i innowacyjnym designie. Firma zyskała ogromne uznanie wśród audiofilów dzięki swojej zdolności do łączenia tradycji z nowoczesnością. Ich produkty charakteryzują się nie tylko doskonałym dźwiękiem, ale również eleganckim wyglądem.

Sam początek ich działalności rozpoczął się ze zdecydowanym przytupem, bo już w 1985 roku stworzyli i zaprezentowali oni gramofon Xarxes, który był niemałym przełomem. Obecnie firma nie staje na laurach i pomimo przejęcia przez Monitor Audio w 2016 roku dalej tworzą sprzęty najwyższej klasy. 

Tym razem w doskonałej promocji w naszym salonie znajdziecie wzmacniacz Roksan Caspian M2, który określają jako prawdopodobnie jeden z najlepszych w swojej klasie. Do jego najważniejszych funkcji możemy zaliczyć całkowicie niezależne zasilanie analogowej sekcji wyjściowej, protekcji wyjścia, aktywne chłodzenie regulowane na podstawie temperatury, funkcję szybkiego wyciszenia o -20 dB oraz dużą moc na wyjściu. 

Roksan Caspian M2 oferuje do 125 W przy obciążeniu 4 Ohm i jednoczesnym zasilaniu obu kanałów. Producent informuje też, że bezproblemowo radzi on sobie z kolumnami o niskiej impedancji, co na pewno zostanie docenione przez wielu użytkowników. Wszystko to przy bardzo niskim poziomie szumów dzięki dwóm ultracichym toroidalnym transformatorom, 350VA dla sekcji zasilania oraz 60VA dla sekcji przedwzmacniacza. 

Z tyłu Caspiana znajdziemy jedno wejście XLR, sześć RCA (w tym jedno magnetofonowe), a także wejście by-pass, które pozwala używać wzmacniacza jak końcówki mocy. Posiada on również dwa wyjścia przedwzmacniacza. 

Recenzenci o Caspianie wypowiadają się następująco:
Kiedy natomiast dłużej wsłuchać się w dźwięk Caspiana, staje się jasne, że jego przekaz jest mocno komunikatywny, niosący duże kwanty informacji o nagraniach. Wystarczająco szczegółowy, by precyzyjnie oddać głębię sceny, pogłosy i informację o rozmiarach instrumentów. Ich rzeczywistą skalę. Roksan M2 z pewnością nie ma w swojej sygnaturze zbytniego ocieplenia dźwięku, chociaż początkowo może tak się wydawać – ma za to ową gładkość, która skutkuje fizycznym odczuwaniem wielu szczegółów dźwięku. Namacalną obecnością instrumentów oraz głosów. Szczegółowość okazała się być ponadprzeciętna, zapewniająca analityczny wgląd w zarówno dobrze znane, jak i mniej znajome nagrania.“ - Stereo i Kolorowo

Caspian M2 jest jak bokser wagi półciężkiej w eleganckim garniaku – silny i dystyngowany. Wyróżnia go wzorowa dyscyplina i proporcjonalność, harmonijny stosunek poszczególnych części pasma akustycznego, a do tego spora moc, świetna dynamika i ogólna kultura grania.” - Hi-Fi Choice

Jeśli chcielibyście sprawdzić sprzęt na własne uszy, to gorąco zapraszamy do naszego salonu, gdzie jest on na bieżąco dostępny do odsłuchu. Na miejscu znajduje się też kilkadziesiąt par kolumn, które możecie do niego podłączyć. 

Link do oferty wzmacniacza w sklepie Q21.pl

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

roksan_caspian.jpg

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.