Jump to content

Zielone technologie w natarciu

dskrzyp
 Share


Świat coraz częściej patrzy przychylnym okiem na ekologiczne technologie, dlatego też nie mogło ich zabraknąć na największych targach elektroniki konsumenckiej, Consumer Electronics Show 2010.

 

Zielone technologie to przyszłość rozwoju gospodarczego państw zachodnich. Według badań przeprowadzonych przez Management Information Services w 2007 r. w samych tylko Stanach Zjednoczonych zielony przemysł przyniósł 1 mld USD dochodu oraz stworzył ponad 9 mln miejsc pracy związanych z ekologią. Specjaliści przewidują, że w dłuższej perspektywie zielone technologie staną się jednym z głównych źródeł rozwoju gospodarczego. W 2030 roku w przemyśle związanym z ekologią pracę ma znaleźć ponad 37 mln osób, które wypracują zysk ponad 4 mld USD. Dlatego też najnowocześniejsze rozwiązania z tej dziedziny pojawią się na największych targach elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show odbywających się w Las Vegas w dniach 7-10 stycznia 2010.

 

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie rozwiązaniami z zakresu technologii ekologicznych, na CES 2010 stworzona zostanie specjalna strefa Sustainable Planet Showcase, w której swoje produkty zaprezentuje ponad 30 wystawców z branż, takich jak np.: budownictwo, motoryzacja oraz alternatywne i odnawialne źródła energii.

 

„Zielone technologie to biznes, który z roku na rok coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Widać to po ilości firm z tej dziedziny zgłaszających się na CES 2010.” – powiedziała Karen Chupka, Wiceprezes CEA – „Na Sustainable Planet Showcase zaprezentują się najbardziej innowacyjne firmy działające na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Zielone technologie prezentowane na CES 2010 to najnowsze i najbardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania.”

 

Ze swoimi produktami w strefie Sustainable Planet na International CES 2010 pojawią się przedstawiciele takich firm jak: American Express OPEN, Bits Ltd., Electronics Recycling Coordination Clearinghouse, Embertec Power Savings Technologies, Goal 0, Horizon Fuel Cell Technologies, Meadwestvaco, Miniwiz, PowerGenix, Sean Energy Inc. oraz Solio.

 

Dodatkowo, w strefie Sustainable Planet CES 2010 zaprezentują się zwycięzcy Greener Gadgets Design – nagrody przeznaczonej dla najnowocześniejszych i najlepiej zaprojektowanych produktów z zakresu elektroniki ekologicznej.

 

 

International CES 2010 to największe i jedne z najbardziej prestiżowych targów elektroniki użytkowej, organizowane corocznie w Las Vegas. Podczas targów zostanie pokazany sprzęt elektroniczny z ponad 30 kategorii produktowych z zakresu cyfrowej rozrywki, komunikacji bezprzewodowej, gier komputerowych oraz wielu innych. Więcej na stronie www.cesweb.org

 

Inicjatorem i organizatorem targów jest Consumer Electronics Association (CEA) będąca zrzeszeniem 2 200 korporacyjnych członków, przedstawicieli czołowych przedsiębiorstw w branży elektroniki użytkowej. Zeszłoroczne targi przyciągnęły 2700 firm z ponad 140 krajów oraz ponad 113 tys. odwiedzających.

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.