Jump to content

Ad Fontes Ad Fontes

Typ sprzętu: Gramofony
Producent: Ad Fontes
Model: Ad Fontes
Ocena ogólna: (5/5 na podstawie 2 opinii)
Autor: bodzio17
Data dodania: 10 wrzesień 2019
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy - piekny analogowy dźwiek oraz idące w parze wykonanie gramofonu - muzykalność i spokój w odtwarzanej muzyce - odkrywam na płytach wybrzmienia ktorych wcześniej na innym sprzęcie nie byłem w stanie usłyszeć - lekkie ramię z włókna węglowego o długości 14 cali - bardzo łatwe i precyzyjne ustawianie geometrii wkładki i ramienia - producent dokłada w cenie wszystko co potrzebujesz do bieżącej obsługi gramofonu (instrukcje, kable, tarcza stroboskopowa, lampka, klucze, waga,docisk, olej itp) - doskonały kontakt z Producentem
Minusy - trochę kłopotliwe ustawianie obrotów ale mozna z tym żyć; trzeba tylko trochę cierpliwości , od chwili włączenia napędu do ustabilizowania się obrotów mija zwykle kilkanaście minut
Twoja opinia

Gramofon zachwyca przede wszystkim dźwiękiem ale także wyglądem. Przy wszechobecnej plastikowej masówce jest wyrobem sztuki rękodzielniczej o niespotykanej precyzji.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? U Producenta
Ile zapłaciłeś/aś? 4000
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Chciałem posłuchać ramienia dłuższego niż 9 cali
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Gramofon Thorens TD 320 MKII z ramieniem TP70 i wkładką Ortofon Bronze
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt - przedwzmacniacz LAR LPS-1 - wzmacniacz lampowy Triode Corporatin TRV- 88 ST - kolumny Audio Physic Virgo II - kable Nordost Red Dawn

Autor: krisks
Data dodania: 25 maj 2014
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Fantastyczne wykonanie, piękny dźwięk, cena!!!,
doskonałe wyposażenie dodatkowe, bardzo dobry kontakt z producentem.
Minusy Wciąga na długo.
Twoja opinia

Miałem okazję słuchać wcześniej kilku gramofonów w cenach do jakiś 17 tys. złotych, ale dźwięk, jaki wydobywa się z Ad Fontes zawstydza kilkakrotnie droższe od niego gramofony.

Namacalność instrumentów i ich dynamika jest niebywała, ilość informacji, jaką jest w stanie przekazać to 14-calowe ramię z dobrą wkładką zadziwia.

Słychać każdą, nawet najmniejszą zmianę barwy przy uderzeniach o struny kontrabasu, gitary, wręcz cieniowanie wybrzmień, bas schodzi bardzo nisko. Zapewne odpowiada za to również metalowa obudowa, wykonanego w Japonii, Goldringa 2500 , ale nie tylko. Instrumenty mają duży rysunek, jest bardzo dobra gradacja planów, a scena dźwiękowa jest szeroka i głęboka, co można opisać dwoma słowami – przestrzeń, stadion.

Głosy ludzkie są hipnotyzujące. Norah Jones wręcz stała przede mną, słychać było każdą modulację jej głosu, Al Jarreau z jego charakterystycznym głosem, czy melancholijny Nat „King” Cole, wszystkie te głosy były ukazane z wielką swobodą. Bębny z płyty Art Blakey and the Jazz Messengers zabrzmiały tak realistycznie i zostały podane z taką dynamiką, że aż się wystraszyłem. Również muzyka poważna i jazz dały możliwość zanurzenia się w nich i przeżywania wraz z artystami, którzy ją wykonują.

Można byłoby jeszcze dalej pisać , ale już mnie się nie chce, szkoda czasu, lepiej słuchać.

Gramofon - rewelacja !!!

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? U producenta
Ile zapłaciłeś/aś? 3500 zł.
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Wspaniały dźwięk, niska cena, miły kontakt z producentem, spore wyposażenie dodatkowe.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Linn, Thorens, Transrotor.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Kolumny - Anthony Gallo Nucleus Reference , obecnie -Gradient Helsinki 1.5
CD- Accuphase DP-400 do porównań.
Pre - liniowy - Manley Shrimp, Pre gramofonowy - Leyonklou Gaio, monobloki na podwójnych 845 z sterującą 300B z oddzielnymi zasilaczami , okablowanie- Harmonix, Acrolink.
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.