Jump to content

BMN B2

Typ sprzętu: kolumny podstawkowe
Producent: BMN
Model: B2
Ocena ogólna: (na podstawie 3 opinii)
Opinia o BMN B2
Autor: smok
Data dodania: 02 lipiec 2013
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Najlepsza relacja jakość dźwięku i wykonania obudowy (MDF w naturalnej okleinie) do ceny.
Słuchałem różnych kolumn w podobnej cenie i droższych powyżej 2 tyś. i nie znalazłem lepszych.
Minusy W recenzji była niższa cena, ale przecież minęło sporo czasu i od tamtej pory wszystko podrożało.
Twoja opinia

Minęło już trochę czasu, ponad 1,5 roku i pragnę się podzielić pewnymi spostrzeżeniami na ich temat.

Można powiedzieć że przesiadłem się z monitorów Eltax Liberty 3+. To dobre, solidne monitory na "Vifach" , wielkość coś jak BMN B1. Jednak B2 to zupełnie inny dźwięk, lepszy bas, szybszy, o znakomitej barwie, mniej góry no i średnica, coś czego tak brakowało w Eltaxach. Odkrywałem zupełnie nowe struktury, szczegóły i dźwięki których wcześniej nie znajdowałem. Byłem bardzo szczęśliwy, jednak jedna rzecz tylko trochę mnie drażniła, przy głośniejszych odsłuchu dźwięk tracił spójność. Trudno, przyzwyczaiłem się do tego.

Mija kolejne pół roku a mnie zaczyna korcić zmiana źródła dźwięku. Mam Nada C 542, ale coś mi podpowiada że to najsłabszy element toru. Przypadkiem wpada mi w ręce stary PHILIPS CD 600, wart może z 100 zł na rynku. Tyle że ten philips ma lepszy bas niż mój nad za którego zapłaciłem w 2005 r 1200 zł (był używany). Jestem wściekły, sprzedaję szybko Nada i wybór pada na Cd z 1987 - to 14 kg potwór sony CDP-555ESD, jeden z "wyższych modeli z tego roku. Na forach porównywamy z Cd za 4000 - 5000 zł. włączam go, co za zmiana w dźwięku. Kolumny dostają jeszcze więcej basu, tego najniższego, dźwięk staje się bardziej zwartym, gęsty, niemiłosiernie wzrasta dynamika kolumn i ich wypełnienie. Staje się bardziej homogeniczny, jego krawędzie zaostrzają się w pozytywnym tego słowa znaczeniu, słychać jak bardzo Nad zamulał cały system, no i barwa. Pojawia się więcej szczegółów i powietrza miedzy dźwiękami. Już przy większych poziomach dźwięku nie ma bałaganu - czyli dźwięk jest bardziej równy i spójny.

I tak sobie w spokoju słuchałem muzyki, w między-czasie zmieniając wzmacniacz na Yamahę AX900. To jedna z bardziej udanych integr Yamahy z lat 80-tych. 17 kg, 130W/8 om robi swoje, do tego wspaniały przedwzmacniacz gramofonowy. Czysty jak kryształ. Jestem zadowolony. Zrobiło się lepiej, znaczniej lepiej. Więcej powietrza i przejrzystości.

Słucham i słucham i coraz bardziej rozmarzam się w dźwięku. Odwiedzam salon Audioconnect w Bydgoszczy. To producent znakomitych interkonektów ALBEDO. Nabywam model BLUE 2x0,75 cm, i przy okazji słucham zestawu wartości kawalerki:). Żeby mieć odniesienie do mojego zestawu:). Podpinam Albedo i znowu jest lepiej. Jeszcze większa homogeniczność, więcej czystej góry, więcej szczegółów w średnicy i lepsza kontrola basu. I myślę że na razie wystarczy. Wcześniej też zmieniałem kable i segmenty ale takich różnic nie było, zanim nie kupiłem kolumn BMN B2.

Minęło trochę czasu i dokonałem "myślę" ostatniej zmiany w moim systemie. BMNy wylądowały na solidnych standach ( 50 cm wysokie, waga 20 kg szt) i podłączyłem do nich rzecz którą tak długo ignorowałem - nowy kabel głośnikowych (chord carnival silverscreen) - długość przewodów 2x 4 m. Wiem że to wciąż duża odległość, ale mój pokój na inne nie pozwala, a po drugie to metr krócej niż ostatnio. Zmiana ta (podstawki i nowy kabel) spowodowała kolosalne zmiany - jeszcze lepszy bas,

lepsza średnica i góra. WSZYSTKO JEST Lepsze. Nie wiedziałem że kabel głośnikowy potrafi tyle zmienić.

I tutaj jak na razie kończy się moja przygoda z dźwiękiem i kolumnami B2. Pewnie cały czas będę małymi kroczkami dążył do ich polepszania.

Oby firma BMN rozwijała się cały czas.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? http://www.bmn.com.pl/
Ile zapłaciłeś/aś? 1699zł 2szt.
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Były najlepsze.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? B&W 602 S3, Monitor Audio BX2, pozostałych kolumn symboli nie pamiętam, Canton i Dali. Odsłuch przeprowadzałem w domu.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Nad C 542, PHILIPS CD 600, Sony CDP-555ESD, Yamahę AX900, interkonekt ALBEDO BLUE, chord carnival silverscreen.

Opinia o BMN B2
Autor: zuber
Data dodania: 03 grudzień 2014
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Brzmienie, jakość wykonania, cena.
Minusy Póki co nie znalazłem.
Twoja opinia

Poszukiwałem kolumn o dobrym, wg mnie brzmieniu w dobrej cenie, Zależało mi również na odsłuchu u sprzedawcy i w domu. Trochę przez przypadek, podpowiedź kolegi oraz poprzez artykuły prasowe trafiłem do firmy BMN p. Bogdana Nowaka, którą polecam. Byłem na odsłuchu u sprzedawcy, oraz trzykrotnie wypożyczałem kolumny do domu. Na podkreślenie zasługuje dyspozycyjność Pana Bogdana oraz wiedza na temat sprzętu oraz okablowania.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? bezpośrednio w firmie BMN
Ile zapłaciłeś/aś? 1699
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? dobre brzmienie, cena, jakość wykonania
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? paradigm reference, bmn F2, koda
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt yamaha

Opinia o BMN B2
Autor: celtar
Data dodania: 09 grudzień 2015
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Niebywałe spektrum dźwięku
Jakość wykonania
Cena
Są śliczne
Minusy Bardzo ciężkie
Twoja opinia

Kupując te kolumny nie spodziewałem się za wiele po bookshelf.

Hand made w PL rzadko spotykane ale zaryzykowałem i ....

Wypakować problem bo są niemiłosiernie ciężkie. OK.

Podłączyłem i swoja ulubiona płytę do napędu.

Czekam ...

Leci pierwszy utwór w sumie mój ulubiony. Pierwsze co rzuciło się w uszy to nie przesycony sopran oraz bas. Jak dla mnie spektrum dźwięku zdumiewa a wręcz powala na kolana. No cóż po takich kolumnach się spodziewać a jednak. Potrafią oddać piękno utworu w całej okazałości.

Miękko dynamicznie i w pełni barw wydobywają muzykę.

Naprawdę nie spodziewałem się tego.

To był strzał w dziesiątkę i w dodatku bardzo ładny.

Prezentują się perfekcyjnie. Jakość wykonania bije moje poprzednie B&W o lata świetlne.

Bas jest spektakularny na tak małą konstrukcję. Sopran jest soczysty miękki i wydajny.

 

Naprawdę polecam produkt.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Allegro
Ile zapłaciłeś/aś? tyle ile kosztowaly
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Naczytalem sie for internetowych
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? B&W CM1 S2
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Yamaha 301User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.