Typ sprzętu: Odtwarzacze CD
Producent: NAD
Model: C515BEE
(3.5/5 na podstawie 2 opinii)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Salon w Polsce
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Naturalność wokali, melodyjność, ładne sklejanie się dźwięków które wolałem od alnalitycznej szorstkości, CUDOWNY DO CICHEGO SŁUCHANIA NOCĄ
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Marantz 5003, Cambridge Audio do modelu 640v2 włącznie, Arcam najniższy model, Rotel 2 i 6, Harman Kardon niższy model.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Nad C325, Monitor Audio RX6, Acrolink 2200 potem 2110, neutralne, miedziane przewody głośnikowe ze szpuli o bardzo dużej czystości miedzi
Dźwięk:
Bas dopasowany jest do wymagań wzmacniaczy NAD które dają bardzo nisko schodzący i różnorodny dźwięk. Odtwarzacz już nie dokłada od siebie następnej porcji mięsa tylko stara się dyscyplinować ten zakres.
Średnica jest pięknie plastyczna. Może i nie słychać mikro przekazów ale mamy w zamian cały panteon wybrzmień. Naturalność wokali jest poza zasięgiem pozostałych odtwarzaczy z tej półki cenowej. Również gitary akustyczne dzięki wybrzmieniom strun pozostają najbliższe brzmienia oryginałom. Gitara basowa ma wreszcie właściwy dostojny ciężar i miejsce w brzmieniu całości składu.
Wysokie tony aktywne tylko do średniego podzakresu. Miłe w odbiorze, aksamitne pozbawione metaliczności i zapiaszczenia.
Ogólnie brzmienie:
Świetne do rocka i metalu gdzie liczy się ciężka ściana brzmienia a precyzja pozycjonowania źródeł ma marginalne znaczenie. Znakomite do małych jazzowych kapel gdzie liczy się naturalność ciepło.
Nie nadaje się do koncertów symfonicznych. Braki na górze pasma sprawią że wielbiciele niuansów brzmienia skrzypiec wyrwą sobie resztki włosów z głowy. Słuchając dużej orkiestry nie usłyszymy już każdego instrumentu z osobna a jedynie grupę skrzypiec, altówek itp.
Scena ma w zasadzie tylko jeden plan czyli to samo co we wzmacniaczach NAD. Dla mnie to akurat bez znaczenia.
Dynamika zależna od okablowania. W neutralnym zestawieniu jest nieco tłumiona przez wybrzmienia. Po prostu wszystko jest płynne a nie gwałtowne. Ograniczając wybrzmienia eksponujemy skoki głośności.
Budowa : Ważne dla kupujących używane odtwarzacze jest to że napęd jest zbudowany ze śmiesznie tanich części. W razie awarii można go naprawić u pobliskiego elektronika za kilkanaście złotych w normalnym mieście albo za max kilkadziesiąt w Warszawie ;) Nie sprawia żadnych problemów chodzi płynnie i czyta wszystko w tym CDtekst CDR MP3.
Czy CD jest warte 1200? I tak nie znalazłem nic lepszego, w moim guście, wśród nowych odtwarzaczy. Na poziomie cenowym do 2000 zawsze było coś nie tak, a ten przynajmniej zbierał dźwięki w melodię zamiast ciąć je na kawałki a po zamknięciu oczu miałem wrażenie że słucham żywego człowieka zamiast głosu z taśmy. Żadnemu ze słuchanych odtwarzaczy nie dałbym pięciu gwiazdek a ten jako jedyny zasłużył u mnie na 4.
Wybierając interkonekt do tego odtwarzacza macie podstawowe wybór:
Więcej wybrzmień, barw i bardziej rozlazły bas – np. Acrolink
Minimum wybrzmień i zdyscyplinowany bas – np. Wireworld
Ultra potężny, zdyscyplinowany bas, wyeksponowanie wysokich tonów, odarcie z naturalności – np. Chord.
Albo któryś z neutralnych przewodów.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Z ciekawości
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: DVP-S725D, BD BDP-9500
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: NAD C325BEE, ARCAM AVP350, Wharfedale Diamond 9.3, ESA Meritum 2,
Nie wnikając w budowę (i podzespoły) o czym później, dźwięk można uznać za przeciętny, nie ma szczególnych błędów, ale ...
Podstawa basowa bez cudów bas jest ale nie porywa ani dynamiką ani podstawą basową, średnica też przeciętna brak szczegółów (mikro przekazów), podobnie w wyższych tonach choć na szczęście nie ma metaliczności, scena płytka brak dokładności w precyzji lokalizacji instrumentów. Np w porównaniu z Sony DVPS725D (a to tylko DVD choć z BDB torem audio) to wypada CD jak pisałem średnio. Dobry do muzyki ROCK etc, ale jeśli mamy lepsze ucho i czasami posłuchamy muzyki poważnej, jazz-u to błędy przekazu dadzą się nam w znaki...
Budowa :
Jak wyżej przeciętna laser to 213, elektronika to od strony zasilania 1 transformator EL (zwykły nie ekranowany) najzwyklejsze kondensatory w sekcji zasilania, tor cyfrowy podstawa, przetwornik DA niby 24/192 ale tak mały i prosty że dobry do karty w kompie ale do CD to już średnio, trochę jest lepiej w sekcji audio po DA, kondensatory ELNY i rezystorki przewlekane, AMP na wyjściu to ciut lepsze dość niezłe TI.
Czy CD jest warte 1200 ? NIE
Czy 1000 ? NIE
Max 300 - 400 PLN
Ogólnie za tą kasę można kupić o klasę lepiej brzmiące CD
Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe.
Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.
Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.
Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.