Jump to content
Sign in to follow this  

Hi End OFC Coaxial Digital Cable 75ohm 10mm

Prolink Hi End OFC Coaxial Digital Cable 75ohm 10mm

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: Prolink
Model: Hi End OFC Coaxial Digital Cable 75ohm 10mm
Ocena ogólna: (na podstawie 3 opinii)
Opinia o Prolink Hi End OFC Coaxial Digital Cable 75ohm 10mm
Autor: synromka
Data dodania: 18 styczeń 2008
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy przestrzeń, głębia, dynamika.
Minusy pewne nieduże braki w dolnej średnicy i górnym basie.
Twoja opinia

Bardzo porządnie wykonany gruby IC z podwójnym ekranem.

 

Pomimo, że jest to IC cyfrowy zdecydowałem się go używać do zastosowań analogowych i jako analogowy IC go oceniam.

 

Cechuje go bardzo dobra dynamika, przestrzeń, porządek "na scenie", nie podbarwia żadnego zakresu pasma, w stosunku do bardzo popularnego i przez wielu chwalonego (w tym przeze mnie) Klotza Lagrange gra dzwiękiem mocniejszym, bardziej otwartym, z większą głębią i poukładaniem.

 

Polecam - prawdopodobnie w swej cenie jest bezkonkurencyjny.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? sklep internetowy
Ile zapłaciłeś/aś? 15 zł. za metr
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Polecił mi go twórca gramofonowego pre "cs blue"
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Po zakupie z Klotzem Lagrange
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt gramofon: Thorens 125 MK II, ramię: SME 3009 series II Improved, preamp gramofonowy: Cs blue plus (diy) i S&Audio (diy), amp: Akai am-39, kolumny: Quadral quintas qlx 155

Opinia o Prolink Hi End OFC Coaxial Digital Cable 75ohm 10mm
Autor: Julo102
Data dodania: 25 kwiecień 2013
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy przejrzystość , bardzo bora lokalizacja , jakość i nasycenie składowych , cena , jakość wykonania
Minusy delikatny chłodzik czasem zwany neutralnością / choć to zależy też od urządzeń ...
Twoja opinia

PROLINK hi end ofc coaxal digital cable Sprzedawca polecał go , jako bardzo dobry przewód IC ...Kiedyś , słuchałem na próbę kilku kabli 75 Ohm i na ogół miały uszczuplenia w basie , jako podstawowy wyróżnik cyfrówek w analogowym świecie IC , czasem brzmiały nieco ostro ; np Nemesis , albo bardzo analogowo i bez uszczupleń np Profigold . W Prolink-u występują dwa rodzaje takiego kabla , tańszy / szary hi end , oraz pięknie wykonany z podwójnym ekranowaniem , grubszy granatowy . Tutaj już musimy zastosować drogie , profesjonalne wtyki , ponieważ grubość przewodu jest spora i elastyczność mniejsza ...... Wpięty w system zagrał " , bez kompleksów w stosunku do renomowanej czołówki z przedziału 300-800 zł normalnych ic . Przestrzeń , rozmach , duża klarowność i dosyć czyste powietrze między instrumentami , pewnie i stabilnie osadzonymi w przestrzeni , , to jeden z wyróżników ..., drugi ; to jakość brzmienia poszczególnych instrumentów , wyrazistość , szczegółowość , nawet pewien blask . Wybrzmienia i intensywność np strun , była pełna , wyrażna , bogata w barwę i nasycenie , niuanse . Tam gdzie , w innych przewodach gitary amerykańskie brzmiały jak przerzucanie gwożdzi , tutaj miały swój charakter i rozdzielczość . Bas był obfity i z dużą kontrolą , może tylko nie schodził tak najniżej ?/ - odsłuch ; monitory ,... / Bas był całkiem przyzwoity ,... choć kiedyś w pewnym Neotechu słyszałem prawdziwą sprężynę " . ... Ogólnie , przewód może się bardzo podobać , ponieważ czuć jakość w każdym aspekcie , i ... nie mówimy tu , że w stosunku do ceny ... zdecydowanie wyrasta z tego pułapu ...wielokrotnie / . Myślę , że w tzw ślepym teście " byłby w czołówce zestawu ( zaraz po wieszaku " / żart ) . Jedynie w tańszych urządzeniach , może delikatnie drażnić lekki chłodzik / neutralność ... jak kto woli ? ...która , z urządzeniami z wyższej półki może zniknąć ...też, może po wygrzaniu" ? ...ale nie zdążyłem , ponieważ koledzy pożyczają go do testów i już nie wraca . Tak więc został mi ostatni odcinek ... i mimo że lubię nieco więcej emocji i gorącej barwy , to i tak przewód ten jest całkiem ciekawą propozycją , jako ic , na dobre 4+ / 5 pt ./ w stosunku do wielu innych /.....a stosunek do ceny ? ; Celujący !!!

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? w sklepie
Ile zapłaciłeś/aś? odcinek 1,5 m , wychodzi ok 45 zł + 60- 80 zł wtyki
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? z polecenia
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? ogólnie, z wieloma / a , bezpośrednio ; z kilkoma modelami ; Audioquest , Forutech , Albedo , Goertz , Neotech , Mit , Black Rhodium .../
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt cd arcam marantz , wz MF A3 , Classe .

Opinia o Prolink Hi End OFC Coaxial Digital Cable 75ohm 10mm
Autor: pikop58
Data dodania: 23 październik 2014
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Cena , przejrzystość , przestrzeń , separacja , tło , muzykalność , proporcje , wykonanie , łatwość kotwienia wtyków .
Minusy nie znalazłem
Twoja opinia

W prawdzie temat dotyczy jakby lepszych kabli o grubości 10 mm z 2 produkowanych pod ta nazwą , to moja opinia tyczy się cieńszego szarego kabla , ale o tych samych parametrach , ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu , ale widzę że mam podobne wrażenia jak autor tematu .

 

Kiedyś z 5 lat temu , jak Mediamarkt robił wyprzedaż kabli i drobnej konfekcji przeznaczonej do magnetowidów , i wszystko było w wielkim koszu po stałej cenie 10 zł to zakupiłem kable sygnałowe interkonekty ,długości 1,2 metra , które były zespolone po 3 szt. w komplecie .Wprawdzie kable były mi nie potrzebne , ale te wyglądały solidnie i 10 zł nie majątek więc nabyłem dwa komplety . Cena 10 zł sprawiła , ze potraktowałem je jako kable zapasowe ,i jakiegoś szału się po nich nie spodziewałem . Niedawno zrobiłem małą nową konfigurację sprzętu i okazało się , że obecne kable są za krótkie i po raz pierwszy przeczytałem napis na tych kablach i zostałem zaskoczony , bo te kable to Prolink hi end ofe 75 ohm coaxial digital cable . No to podpiąłem go pod wyjście coaxial w Denon DCD 3300 którego używam jako napęd , z DacMagic Cambrige audio . Jakie było moje zdziwienie , jak usłyszałem co ten kabel potrafi wyczyniać z dźwiękiem . Ja akurat należę do osób , które słyszą kable , ale ten mnie po prostu znokautował .

Moje największe odczucie , to zasadniczo wzrosła przestrzeń i powietrze idzie jakby w kierunku lampy . Przestrzeń jakaś magiczna , do tego świetna separacja i mnóstwo selektywnych dźwięków i skąpane to w takiej aksamitnej jakby gramofonowej aurze . Poza tym dźwięk spokojny nie nerwowy i świetna waga jedwabistego basu . Kolumny podłogowe , jak grają cicho emitują dźwięk jakby z monitorów . W akustycznej gitarze słychać dłonie przesuwające się po strunach i pudle gitary i jakby metaliczność strun , ale to nie ostrość , do tego struny są tłuste pięknie wypełnione i słychać ze one są metalowe . Odnoszę wrażenie , ze te kable wzięły się za interpretację utworu . Słychać mnóstwo szczegółów i dźwięków , które nie są muzyką , a powstają przy grze na danym instrumencie . Jeśli chodzi przykładowo o gitarę Edgara Froese , to jest piękna baza i są struny jakby metaliczne słychać ich grubość i wszystko jest w takiej magicznej aurze skąpane ,a wokale szczególnie damskie słychać wybornie i dźwięk wyszedł do przodu i skupia całą uwagę odbiorcy . Kolejną rzeczą są tylne plany i rejestrujemy całe ich bogactwo . Wprawdzie wcześniej tez je było słychać , ale słuchający sobie tego nie uświadamia . Teraz wszystko jest bardzo pięknie separowane , i nie ma tego że najlepiej pierwszy plan , a dalej cos jest wymieszanego . Miotełki na talerzach jakby ktoś nie są czymś szeleszczącym , talerze wybrzmiewają długo i delikatnie . Generalnie jak jest łagodny kawałek , to siła spokoju , ale jak cos żywego to skrzy się wszystko i co najważniejsze dźwięk , nie zasuwa jak Pendolino i słychać każdy oddech artysty . Jak gra sekcja dęta , to jest radośnie , wszystko w świetnych proporcjach i pięknie gra podstawa basowa , wszystko lekkie , trąbka aksamitna , wszystko dosłownie się skrzy , można powiedzieć ze na nowo odkrywamy nasze wiele razy słuchane płyty . Muzyka ma idealna i bardzo muzykalnie teraz jest . Plany pozorne i szerokość sceny są bez zarzutu , a pogłosy wybrzmiewają długo . Jak bym miał to wszystko opisać jednym zdaniem , to sciagnięty koc z kolumn , przestrzeń , scena , spokojne tępo i dźwięk , który chwyta za serce od pierwszych chwil i porównałbym bym go do sposobu rysowania obiektywu Canona - wszystko jest ostre , a zarazem również miękkie , to jakby powiedzieć wszystko jest białe a zarazem czarne – to sprzeczność , ale ja tak czuję .

A największego szoku doznałem , jak w Internecie znalazłem cenę tych kabli , no może nie tych które ja mam , bo ich już nie produkują ale kabli które są kontynuacją tych moich . To są naprawdę fantastyczne kable za tak niską cenę , że się nie chce wierzyć , bo to przeczy zasadzie – tanie mięso jedzą psy . Uważam że nie da się określić czy za tą cenę kable dobrze grają , bo ta cena to jakaś chyba totalna pomyłka , i ja nie oceniam czy warto je kupić , bo te kable powinny startować z zupełnie innej lidze . Zresztą jak za 10 zł w komplecie były 3 coaxialne kable , to jeden to koszt 3,33 zł i to w sklepie hihi .pikop58

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? wyprzedaż
Ile zapłaciłeś/aś? 10
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? zakupiłem jako interkonekty , bo były tanie , długie i solidnie wyglądały
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? z różnymi kablami
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Odtwarzacz CD Denon DCD -3300
Kondycjoner do CD – Pan Władek
Wzmacniacz Accuphase E 206
Kondycjoner Xandiak
Zasilający kabel do kondycjonera Lappa R-Audio
DacMagic Cambrige audio
Zasilanie do DAC Pan Władek
Interconekty – molibdenowe – Pan Władek
Kabel zasilający do zasilacza DAC N7ES Neel
Zostały tylko stare skrzynie z dawnych kolumn ,
które mi od nowa przekonstruował pod mój gust Pan Władek
Pan Władek to synonim konstruktora indywidualnego i robili mi te elementy to różni ludzie

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.