Jump to content
Sign in to follow this  

KH-C 001

Thomson KH-C 001

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: Thomson
Model: KH-C 001
Ocena ogólna: (na podstawie 1 opinii)
Opinia o Thomson KH-C 001
Autor: pmwas
Data dodania: 04 marzec 2006
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy cena
Minusy trudny do założenia
Twoja opinia

Po pierwsze nie jestem pewny co do modelu - babcia w trybie natychmiastowym pozbyła się opakowania jak nie patrzyłem - oznaczenie wzięte z rachunku :)

 

Kabel kupiłem w akcie desperacji, bo potrzebowałem czegoś co przypomina "normalny" interkonekt, a nie gumkę od majtek. Do firmy Thomson mam raczej ograniczone zaufanie - nie uważam, że to świetna firma (ale i nie, że badziewna - taka może średnia). Dlaczego wybrałem ten kabel? Bo był tani i nieźle wyglądał.

Pod względem budowy Thomson to typowy "wyższej klasy" interkonekt - prąd przewodzą dwa izolowane kabelki otoczone kilkoma warstwami różnych materiałów w tym folią aluminiową mająca całość ekranować. oprócz tej folii jest także nieizolowany miedziany drucik - ponoć też jako ekran. Wtyczki na końcach są bardzo dobrej jakości, oczywiście złocone. Ich małym mankamentem jest to, że są ciasne i nie chcą wejść na gniazdo po dobroci. W urządzeniach z miękką ścianką tylną (a zarówno mój technics jak i philips do takich urzadzeń należą) można uszkodzić jakiś styk, bo ścianka ta niebezpiecznie się wygina.

 

Po wyjęciu kabla z opakowania nieco się zdziwiłem, bo:

 

- kabel jest według oznaczeń kierunkowy. nie wiem czy ma to jakieś zanczenie w praktyce, ale w tej cenie jest to rzadkie.

 

- nie jest to pojedynczy kabel stereo, ale 2 kable mono różniące się nalepkami na wtyczkach. Nie ma między nimi żadnego połączenia. Ciekawe rozwiązanie.

 

Kabel trafił od razu po odpakowaniu do zestawu śmierci, który potrafi zepsuć reputację wszystkim akcesoriom. Wynika to z faktu, że Excellence same w sobie są nieco jasne, a zarówno Philips Cd 753 jak i Technics v300 (zwłaszcza ten drugi) góry nie żałują, za to żałują pożadnej, nasyconej średnicy. Zastąpił w nim taniutki i marny pod względem brzmieniowym kabelek Hama.

I zagrał rewelacyjnie - nie będę się zbytnio rozwodził na temat szczegółów charakteru brzmienia, bo to zależy od samego zestawu, natomiast ten kabel, chociaż jest tylko ok 2x droższy od wspomnianej Hamy, gra kilka razy lepiej. Przede wszystkim jest lepsza, bardziej "mięsista" średnica i mocniejszy bas. Dźwięk jest "cięższy", dzięki czemu znika nieco ekspozycja góry. Sama góra staje się bardziej rozdzielcza i dźwięczniejsza. Pojawia się sporo detali dotąd niesłyszalnych. A to wszystko przy naprawdę niskiej cenie, odpowiedniaj nawet dla własciciela taniego zestawu KD za kilkaset złotych (zakładając, że elektronika jest dwuczęściowa:) ), który nie kupi kabla za 80-100zł.

 

Thomsona porównałem z kablem Profigold za 49zł (**** w WhatHi-Fi). Nie jest gorszy, a za to dłuższy i tańszy. Do tańszych zestawów - idealny. W tej cenie nie ma wad. Polecam!!!

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Saturn Katowice
Ile zapłaciłeś/aś? 30zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Cena
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? -
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Philips CD753 Technics Su-V300m2 Tonsil excellence Ex1S

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.