Jump to content

Pioneer PD 7700

Typ sprzętu: Odtwarzacze CD

Producent: Pioneer

Model: PD 7700


Dobry

(4/5)


(4/5 na podstawie 2 opinii)

Kodarx

Data dodania: 25 wrzesień 2023

Kodarx

Data dodania: 25 wrzesień 2023

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Jasność, dokładność, czystość, chaos.
  • Chaos - nie każdemu podejdzie, zwłaszcza fanom dźwięku bardziej poukładanego.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Denon DCD 1015 kuleje mi i idzie do naprawy a chciałem coś jaśniejszego. Na jednej aukcji pan sprzedawał PDS501 z podpisem, że przerzucił się na PD7700.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Po zakupie porównywałem z Denon DCD 1015

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Denon PMA 750 + Mission M73i.

Opinia:

Witam, jestem posiadaczem tego sprzętu od tygodnia. Kupiłem na znanym portalu sprawny według sprzedawcy prywatnego egzemplarz. Jednak niestety mamy różne definicje sprawności.

Sprzęt przyjechał caly w osadzonym na nim dymie papierosowym, czego na zdjęciach nie było widać. Po wyczyszczeniu ekranu, lasera, podkręceniu lekkim focusu soczewki, ogółem po zrobieniu SPA temu biednemu odtwarzaczowi działa jak powinien.

Czyta oryginały i CD Audio. Nie czyta CD-R. Nie wiem, czy to mój felerny egzemplarz tak ma, czy faktycznie żaden PD 7700 ich nie czyta. Warto mieć to na uwadze przy kupnie.

Mój zestaw składa sie z Denona PMA 750 + Mission M73i, i co tu mogę powiedzieć o dźwięku. 

Najbardziej obrazowo jak można, to ten CD wali Cię dźwiękiem w twarz, aż zostaje podbite oko i zachwyt nad pięknie wymierzonym ciosem. 

Dźwięk jest klarowny, wysokie tony, żeby nie użyć bardziej wulgarnego słowa - dopasione. Średnica czysta i dokładna. Bas bardziej wycofany ale wszystko dokładnie słychać. To nie jest sprzęt, w którym wszystko jest poukładane. On dobrze wie, że jest top tier i z gracją wikinga pokazuje wszystkie swoje atuty. 

Każda płyta, którą dorwie nasyca i wyrzuca w nas dźwiękiem, który nas otacza, wręcz przytłacza. Masz siedzieć/leżeć i słuchać. Nie masz tutaj nic do powiedzenia. Jestem ja Pioneer PD 7700 a Ty podziwiaj.

Dzis prawie się spóźniłem do pracy, ponieważ rano włączyłem płytę Riverside Out of Myself i nie chciałem wstać i wyjść. 

Ja naprawde nie wiedziałem, że tyle tam jest instrumentów! 

Czystość, dokładność, jasność,chaos.

Jak ktoś słuchał PD S705 to bardzo podobnie brzmią, z tym ze S705 trochę dokładniej, ten sam przetwornik. Nowszy model.

Co do porównania, na stanie mam jeszcze Denona DCD 1015. Porównując z PD 7700 no nie słychać tyle, jest ciemniej. Nie ma tej żywiołowości.

W moim przypadku wole Pioneera. Wyciska z mojego zestawu więcej niż bym przypuszczał, że się da.

W ogólnym rozrachunku mogę go polecić, na pewno będę polował na wyższe modele. 


Marciiano

Data dodania: 04 maj 2009

Marciiano

Data dodania: 04 maj 2009

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Witam, detale na miejscu,niezła czystość,brzmienie klarowne,waga przyzwoita "klocka"czego nie powiem o "nowoczesnym" DVD ,które również posiadam (ok.1.7 kg-śmiech na sali, w środku prawie sam plastik,....
  • dosyć niska częstotliwość podświetlenia wyświetlacza,tylko wyjście "optic" bez coaxiala,ale przy dobrym kablu"optic" dużo się nie straci...

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: ponieważ posiadam ampli. pioneera i DVd taj samej marki..i z sentymentu....do marki, ...która moim zdaniem jest nie doceniana...,w swojej klasie cenowej ...wymiata nie jedną konstrukcje w porównaniu z marka z wyższej półki....(marantz,denon a nawet Nad-a ,podeprze się opinią np.mało stronniczym magaz. "Audio",

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: DV-400, DV-410, DV-600 i odtwarzacz Technicsa -ale nie pamiętam modelu,Denona -DVD-nie pamiętam modelu -ale coś z niższej półki

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: VSX-917 , Jamo-S-606, sub Jamo-200,

Opinia:

Witam, w porównaniu z "nowoczesnym" DVD (pioneer) -aczkolwiek niskobudżetowym (ok 600 zł) dzwięk ....rewelacja, (aczkolwiek nie miałem do czynienia z wyższymi modelami)(pionka) moim jeszcze "skromnym" uchem zauważyłem duzą różnicę ; -detale na miejscu - czystość na bardzo dobrym poziomie ,-klarowność - bas nieżle kontrolowany (aczkolwiek równiez zależny od kabli i wzmaka),...poprostu brzmienie,które mnie użekło...jak za te pieniądze....i Cd-ik ,który ma ok. 15 lat(stan przedniego panelu-perfekcyjny(nie spodziewałem się takiego stanu),również pilota oryginalnego,jestem pod wrazeniem...jesli chodzi o sprzęt za takie pieniądze .....to wyśmienity wybór, dla średnio wymagających ,"początkujących" "audiofili" z zamiłowaniem do dobrego ,czystego brzmienia,.Myśle że jesli chodzi o cd-ika pionka z wyższej półki ,którego nie miałem przyjemności posłuchać,to myśle że jest to ..jeszcze wyższy poziom ....doznań akustycznych


dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.