Typ sprzętu: Inne
Producent: Ansae
Model: Power Tower 3
(5/5 na podstawie 2 opinii)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: znacie – to wiecie, nie znacie – to posłuchajcie
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: ... nie porównywałem – teraz znajomi znoszą do mnie swoje jeszcze droższe kondycjonery i filtry, aby po krótkiej chwili posypać głowy popiołem (cóż noszenie sprzętu podnosi kondycję fizyczną – zawsze to jakiś pożytek)
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Sound Art Jazz, Sound Art Sarah, Esa Ostinato ^2 modyfikowane, XLR Sound Art, kable głośnikowe Albedo Versus bi-wiring, płyty granitowe
O listwie wspomniałem już przy okazji wpisu dotyczącego kabla zasilającego Ansae Muluc. Jej zapięcie zaowocowało kolejną wyraźną poprawą dźwięku we wszystkich aspektach. Chciałem to opisać już w zeszłym roku, ale wizyta na Audio Show 2006 w pokoju Ansae trochę zmieniła te plany. Zaintrygowało mnie brzmienie, które uzyskali i domyśliłem się, że nie bez wpływu na nie, było zastosowanie dwóch odrębnych torów zasilania, opartych na dwóch listwach.
Byłem w tej dobrej sytuacji, że posiadałem już dwie linie zasilające, od tablicy z bezpiecznikami do miejsca gdzie stoi sprzęt ok. 10mb każda . Starą ze zwykłego przewodu 3*1,5mm2, z czasów gdy budowałem dom, oraz nową, o wykonanie której poprosiłem specjalistów w tej dziedzinie czyli firmę Ansae (3*2,5m2 w ekranie). O różnicy między liniami nie będę pisał, to trzeba samemu usłyszeć, tym bardziej, że stara jest nadal używana do zasilania amplitunera i telewizora. W każdej chwili mogę niedowiarkom, zaciekłym kablosceptykom z forum, zaprezentować różnicę (o ile nie będą bali się tygodniowej karencji, niesłuchania własnego sprzętu – po powrocie do domu).
Po powrocie z Audio Show 2006 (mając w pamięci znakomity dźwięk z pokoju ANSAE), zdecydowałem się wypożyczyć kolejną listwę POWER TOWER SE 3.
Po podłączeniu Mulucami, każdego z urządzeń (wzmacniacz Jazz i odtwarzacz Sarah) do indywidualnej listwy, efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. W tej sytuacji pozostał tylko ból finansowy (wizyta w banku musiała przecież zapewnić środki nie tylko na listwę, ale również na przewód ją zasilający – oczywiście MULUC).
Po tym doświadczeniu, zamówienie kabla na niezależną linie zasilającą nowy nabytek POWER TOWER SE 3, było niezbędną formalnością.
Nigdy dotąd w najlepszych nawet systemach, nie słyszałem takiego połączenia energii z jednoczesnym spokojem i kulturą dźwięku. Ogromna ilość muzycznego planktonu podana jest w sposób tak spójny, że ani na moment nie odwraca uwagi od całości przekazu. Słyszymy każdy szczegół, ale nigdy nie jest on oderwany od swobodnie płynącej muzyki. Do tego dochodzi niesamowicie rozbudowana i precyzyjna scena, tym bardziej realna, że wypełniające ją instrumenty i głosy mają tak plastyczną i prawdziwą barwę, że wrażenie obcowania z muzyką graną na żywo jest w niczym nie przesadzone. Mogę z ręka na sercu powiedzieć, że Power Tower to znakomita listwa (a w zasadzie raczej filtr) a zastosowanie podwójnej dawki tego specyfiku przenosi nas w świat muzyki granej realnie w naszych domowych pieleszach.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Od Ansae, przywieźli, zostawili na odsłuch
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Miałem wcześniejsze dobre doświadczenia z kablami Muluc
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Nie porównywałem. Po kupnie Muluców poszedłem za ciosem i po sprawdzeniu w swoim systemie kupiłem listwę
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: CD: Linn Genki; Wzm: ArtLine IA8417 (lampowy Pocahontas); Interkonekt: Albedo Monolith; Kable głoś: biwiring = Acouscti Zen Satori + Sonus Oliva; Kolumny: QBA Elements 2006 + kondens. Hovland
Listwę kupowałem jako "zakończenie" rozbudowy zasilania. Miałem już wcześniej pociągnięte dwie osobne linie zasilające ze skrzynki do CD oraz wzmacniacza, gniazda sieciowe Furutecha i dwa kable Muluc Ansae.
Listwa podłączona do odtwarzacza CD, wraz z dodatkowym kablem Muluc, dała następujące zmiany w dźwięku:
1. Większa swoboda, co zauważalne jest przede wszystkim w wokalu,
2. Dłuższe, swobodniejsze wybrzmiewanie,
3. Niższy, lepiej kontrolowany bas,
4. Znaczna poprawa w klarowności, czystości brzmienia – to moim zdaniem najważniejszy czynnik,
5. Przestrzeń i dynamika.
Powyższa lista zmian to "rozbieranie muzyki na części pierwsze", czego nie lubię, gdyż trzeba patrzeć na całość. I w tym sęk. Bowiem efekt listwy dotyczy całości percepcji dźwięku. Jest on spokojniejszy, jednocześnie tam gdzie trzeba pokazać szybkość i dynamikę to jest szybki i dynamiczny, słychać więcej szczegółów, dłużej wybrzmiewa. Trudno od tego wracać do sytuacji bez listwy i kabla. Po prostu jest większa klasa całości.
Sądzę, że listwa w przypadku źle zestrojonych systemów może odkryć ich wady czy złe dopasowanie elementów. Zatem problem może polegać na pokazaniu prawdy o systemie. Nie należy jej prawdopodobnie stosować, jeśli szukamy ocieplenia, oziębienia dźwięku itp. Listwa raczej pokaże nam prawdziwsze oblicze muzyki, co w przypadku niektórych płyt nie jest niestety efektem "in plus".
Problem z listwą oraz Mulucem do niej jest w tym, że kosztuje to razem niemało. Jeśli ktoś nie jest gotowy na wyłożenie kilku "kolejnych złotych", nie polecam próbowania. Jak się to "cholerstwo" spróbuje, posłucha, to nie ma powrotu do słuchania bez.
Listwa stoi, można zatem pod nią wsadzić kolce, co może w konkretnym systemie przynieśc pożądane efekty.
Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe.
Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.
Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.
Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.