Typ sprzętu: Magnetofony Kasetowe
Producent: Technics
Model: RS-BX 606
(2.67/5 na podstawie 3 opinii)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: odkupiony od znajomego
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Technics do pozostałych moich klocków
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Sony TCK410
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Technics SU-VX500, SL-PS700, tuner ST-GT630RDS, Infinity Reference 20, Monster 400 Mk2, Monster XP,
Dobry magnetofon na początek drogi w kaseciakach. Szczupły bas. Średnica na poziomie. Wysokie tony do przyjęcia. Słychać iż mamy produkt ze podstawowej linii Technicsa.
Data dodania: 11 luty 2008
Data dodania: 11 luty 2008
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: kupil kumple - autoryzowany dealer w 1992 roku
Ile zapłaciłeś/aś?: ok 4 mln tzw starych zlotych
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: wybral kumpel: milosc do marki (zreszta niczym nieuzasadniona)
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Technics RS-B 965, Akai GX 95, Kenwood KX 9010
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: moj owczesny: wzmacniacz Akai, Sony CDP-X 229 ES i kolumny Tonsil Barcarolla 350
Tego decka kupil kiedys jeden z moich kolegow ze studiow. Testowalismy go kilka dni porownujac do mojego RS-B 965 (rowniez nieudanego jak na decka tej klasy). 606 przy nim sprawial wrazenie taniej konstrukcji gdzie zapomniano o wielu podstawowych funkcjach dla dobrego magnetofonu takich jak np kalibracja poziomu zapisu czy dual capstan. Brak kalibracji powoduje ze nie mozemy usunac roznic w glosnosci pomiedzy sygnalem ze zrodla a tym nagranym. I tak np majac kasete Basf Chrome Extra II musimy liczyc sie ze spadkiem poziomu zapisu rzedu 3-4dB w porownaniu do sygnalu ze zrodla. Przynajmniej dla mnie jest to wada ktorej nie da sie zaakceptowac. Inna sprawa to dzwiek: jakis taki nijaki i - jak zwykle u Technicsa z tamtego okresu - pozbawiony dynamiki. Na podobna przypadlosc cierpial 965 dlatego szybko znalazl nowego nabywce choc i tak jest - moim zdaniem - lepszy niz pozniejsze konstrukcje typu AZ 6 czy 7. Moze mam za wysokie wymagania ale 606 polecam tylko poczatkujacym milosnikom nawijajacej sie szpulki z malo zasobnym portfelem. Jednak i tak uwazam ze za te kilkadziesiat zlotych mozna zrobic lepszy zakup niz RS-BX 606.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Sklep/wypożyczalnia płyt CD - Laser-Fan w Bydgoszczy (obecnie nieistniejący). Sprzęt zakupiony we wrześniu 1992 r.
Ile zapłaciłeś/aś?: 4.500.000 zł (przed denominacją złotego)
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Dużo tańszy od dostępnego wówczas RS-B 965, bardzo dobrze wyposażony i lepiej wyglądający. Ponadto sprzęt Technicsa spełniał moje wszystkie wymagania i był marzeniem z dzieciństwa.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Nie miałem okazji porównywać przed dokonaniem zaukpu.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: wzmacniacz: - Technics SU-VX 500, odtwarzacz CD: - Technics SL-PG 300, tuner: - Technics ST 610, kolumny: - Pioneer CS-997.
RS-BX 606 jest najniższym modelem trójgłowicowym jaki był wówczas w sprzedaży. Jak na sprzęt raczej niższej klasy ma bardzo dobre wyposażenie. Niewątpliwym minusem jest brak funkcji kalibracji, zastosowano natomiast funkcję Bias Adjust, która częściowo ratuje sytuację. Magnetofon wyposaży w bezspośredni napęd Direct Drive, 3 głowice, jeden wałek, system redukcji szumów Dolby B i C, filtr MPX, wskaźnik wysterowania z możliwością wybrania trybu standardowego lub dokładnego, elektroniczny licznik z możliwością wybrania trybu czasowego lub obrotowego. Świetnie radzi sobie z kasetami TDK, Maxell, Sony, Denon, That's. Poprawnie brzmi na kasetach Basf i Agfa. Nie toleruje natomiast jednego typu kaset - jest to chromowa Fuji JP-II oraz JP-IIx, pozostałe Fuji przyjmuje bez zarzutu.
Jak na sprzęt z niższej półki, godny polecenia ze względu na bardzo dobre wyposażenie, właściwą jakość dźwięku, niezawodność i stosunkowo małe jak na dzień dzisiejszy pieniądze, które trzeba za niego zapłacić. Problemu nie stanowi również zakup głowicy, która na dzień dzisiejszy (luty 2008)jest nadal łatwo dostępna w cenie ok. 70 $.
Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe.
Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.
Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.
Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.