Skocz do zawartości

Technics - ST-X902L

Typ sprzętu: Tunery

Producent: Technics

Model: ST-X902L


60% Jakość/Cena 60% Ocena ogólna

Umiarkowany

(3/5)


(3/5 na podstawie 1 opinii)

sprzet
Rafał

Data dodania: 10 listopad 2004

Rafał

Data dodania: 10 listopad 2004

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • wygodny w obsłudze, bogato wyposażony tuner cyfrowy z timerem, nie mający problemów z selektywnością, całkiem elegancki z wyglądu (aluminiowy panel przedni)
  • dość suchy, słaby w dole, nieangażujący dźwięk, problemem może być też niepopularny dziś rozmiar midi

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: sprzęt posiadany kiedyś

Ile zapłaciłeś/aś?: 220 złotych dwa lata temu

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: szukałem dobrej klasy i wygodnego w obsłudze tunera cyfrowego i ten wydawał się spełniać moje oczekiwania.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: z innym cyfrowym Technicsem, tyle, że ćwierćwiekowym: ST-9038

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Naim Nait 1 i monitorki Quadral Allsonic SM 60 II oraz (wstyd się przyznać) głośniki od komputera

Opinia:

Wielka rzadkość. Nigdzie nie udało mi się znaleźć jakiejkolwiek informacji o tym modelu. Z wyglądu do złudzenia przypomina dość pospolitego ST-X302L od którego różni się tym, iż panel przedni i dużą gałkę do strojenia ma wykonaną z aluminium, podczas gdy tamten z plastiku. Podejrzewam, że i w środku różnic jest niewiele o ile w ogóle są w konstrukcji, a różni je w zasadzie jakość wykonania i użytych części. Przeznaczony był, tak jak i ST-X302L, na rynek europejski (w Orion Blue Book ich nie znajdziemy) i jest cyfrowym trzyzakresowym tunerem(LW, MW i FM). Na każdym zakresie można zaprogramowac 28 stacji, co jest pod względem praktycznym w zupełności wystarczające. Wyboru stacji dokonuje sie przez obrót dużą, miękko chodzącą gałką co jest rozwiązaniem najwygodniejszym ze stosowanych w tunerach cyfrowych, a ściągniętym po prostu z analogowych. Korzystałem zeń tylko do odbioru fal ultrakrótkich i to z użyciem kablówki, stąd dość specyficzne doświadczenia. Na pewno dobra selektywnośc. Nie miał praktycznie żadnych problemów z seletywnością ale to chyba w ogóle mocna strona tunerów cyfrowych. Nie mogę ocenić jego czułości, gdyż przy odbiorze za pomocą kablówki problem ten nie występuje. O ile był bardzo wygodny w obsłudze i nie miał problemów z odbiorem, to dźwięk mnie nie satysfakcjonował. Dość suchy, słaby w dole, nieangażujący. W porownaniu z ST-9038, którego wtedy również posiadałem był dużo słabszy. Dość niezwykłym rozwiązaniem - może i spotykanym ale jednak nieczęsto - był wbudowany timer mogący służyć także do obsługi innych urządzeń. Można było zaprogramowac jego włączanie i wyłączanie na cały tydzień, i jednocześnie włączać i wyłączać podłączone doń przez gniazdko sieciowe z tyłu obudowy inne urządzenia. Okienko sensora wskazywało, iż dostosowany był też do bezpośredniej obsługi za pomoca nie posiadanego pilota. Kupiłem go w związku z niezrealizowanymi zamiarami budowy drugiego systemu. Dość długo stał na półce i w końcu sprzedałem go ze stratą z ogłoszenia (dawałem je także na tym forum). Sporo kłopotów sprawił mi przy jego niepopularny dziś rozmiar midi.

 

Całkiem elegancki, bogato wyposażony (wbudowany timer) i wygodny w obsłudze tuner o dość przeciętnym brzmieniu. Możliwe jednak, że dobrze wygrzany i w dopsowanym systemie zabrzmiałby całkiem satysfakcjonująco.




Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.