Skocz do zawartości

Technics - SU-V85A

Typ sprzętu: Wzmacniacze Stereo

Producent: Technics

Model: SU-V85A


53% Jakość/Cena 60% Ocena ogólna

Umiarkowany

(3/5)


(3/5 na podstawie 3 opinii)

Neuromancer

Data dodania: 10 listopad 2020

Neuromancer

Data dodania: 10 listopad 2020

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Bardzo duża moc (tego wzmacniacza nie sposób przeciążyć nawet całonocnymi odsłuchami na poziomie głośności klubu disco). Wysoka wydajność prądowa (napędzi bez problemu każde głośniki). Dynamika. Niskie zniekształcenia. Bardzo liniowe pasmo przenoszenia, neutralny dźwięk (co dla niektórych może być wadą). Duża liczba wejść. Duża liczba funkcji dotyczących nagrywania, gramofonu, filtr " subsonic 20Hz" (bardzo przydatna rzecz, rzadko stosowana we współczesnych konstrukcjach).

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Od profesjonalisty-pasjonata zajmującego się restauracją, naprawą i sprzedażą sprzętu vintage.

Ile zapłaciłeś/aś?: Średnia cena tego wzmacniacza w stanie idealnym wizualnie i technicznie to ok. 400-500 $

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Najlepsze futurystyczne wzornictwo i wygląd z lat 80tych oraz... ...patrz rubryka "plusy".

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Z moimi doświadczeniami zbieranymi od ponad 22 lat.

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Sprzęt vintage z lat 80tych, tj.: Technics ST-G7 (tuner) + Philips CD 960 (CD) + STX Electrino 500 (głośniki współczesne).

Opinia: Zacznę od tego, że dwie poprzednie recenzje tego wzmacniacza na Audiostereo.pl musiały dotyczyć sprzętu uszkodzonego, przerabianego i/lub w złej kondycji technicznej. Świadczą o tym opisane przez nich wady techniczne , które normalnie nie występują. Nie piszę tutaj o wrażeniach odsłuchowych... O ile cena jest zawsze względna, (choć jej racjonalna wysokość jest w jakimś stopniu proporcjonalna do jakości), tak opisane przez poprzednich recenzentów cechy dobitnie wskazują na zły stan recenzowanego wzmacniacza. Niestety, ludzie nabywają coś, co nie działa prawidłowo, coś co było przerabiane lub nieumiejętnie serwisowane i wypisują potem bzdury. Mało ko wie, że istniały dwie wersje tego wzmacniacza. Ta druga, nieco późniejsza ma lekko gorsze parametry i kilka innych podzespołów. [Źródło: oficjalna instrukcja do tego wzmacniacza wymienia, co zostało zmienione i jaki miało wpływ na parametry] Jestem posiadaczem pierwszej, oryginalnej, nie przerabianej wersji. Jest to jeden z najlepszych wzmacniaczy, jakie zrobił Technics i cytując za "hi-fi reviews": kamień milowy dla masowo produkowanego sprzętu audio. Nic dodać, nic ując. Technics kojarzy się najczęściej pokoleniu ok. 40 latków z produktami z lat 90tych, kiedy ta firma oprócz kilku topowych modeli była cieniem samej siebie. Co więcej, nawet najlepsze egzemplarze kupione po wielu latach od premiery mogły być (i często były) na przestrzeni lat przerabiane, zaniedbane lub wręcz wadliwe. Stąd wiele opinii dotyczących jakości Technics bazuje na kłamstwach. Warto mieć to na uwadze przy zakupie sprzętu vintage i kupować z pewnych źródeł lub ewentualnie mieć dobrego elektro-technika. Reasumując: Bardzo udana konstrukcja pod każdym względem.

Pawel1202

Data dodania: 28 czerwiec 2013

Pawel1202

Data dodania: 28 czerwiec 2013

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Duża moc, duża jakość dźwięku.
  • Szybkie zużycie elektroniki, zanikanie głośników, trzeba dbać o konserwację elektroniki. Szum przy kręceniu pokrętłami Bass i Treble. Brak wyjścia na subwoofer. Przy przekręceniu gałki na max słychać pisk uszkadzający membrany.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Sprzęt dostałem.

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Ma zadowalające parametry dźwiękowe.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Technics SA-DA10, Technics SH-GE90, Technics RS-TR265

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Monitory: FOCAL JMlab DB 19 70W

Opinia:

Totalny brak szumu, ogromna moc (130W przy 8 Ohm). Posiada twardawy, mocny bas, doskonałe wysokie tony. Szybko zużywająca się elektronika, jak we wszystkim sprzęcie tej marki, szumy przy kręceniu Bass i Treble, małe nagrzewanie się podczas głośnego grania, brak wyjścia na subwoofer. Częste zanikanie głośników (w tym przypadku należy nacisnąć ok. 5x tone control), przy odkręcaniu gałki na full można uszkodzic głośniki, ponieważ słychać głośny pisk. Większy szum przy wciśnięciu CD Direct. Przy głośnym słuchaniu muzyki z szumem można natrafić na pyknięcia.Ładny, DJ-ski wygląd, powalające parametry dźwiękowe zniekształcenia harmonicznego (0,002%). Gram i testuję ten sprzętem już kilka miesięcy i jestem z niego zadowolony pod względem jakości dźwięku, posiada wysoki zakres częstotliwości (od 20 Hz). Wzmacniacz był w przeszłości często używany, grał w domu, kilka razy na dyskotekach. Był podłączany do wielu kolumn, ale na FOCAL JMlab DB 19 gra najlepiej. Polecam ten wzmacniacz, szczególnie do użytko domowego. Przy zakupie warto uważać na stan elektroniki i ogólne zużycie, należy sprzęt ograć na swoich kolumnach.


juras_h

Data dodania: 31 styczeń 2013

juras_h

Data dodania: 31 styczeń 2013

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: sprzęt posiadany kiedyś

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Chciałem mieć Vintage Technicsa!

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Technics SL-P990, ST-G90, RS-B905, Castle Trend II

Opinia:

Bardzo bogate wyposażenie, ładny wygląd, solidna metalowa obudowa włącznie z metalowymi przyciskami wyboru źródeł i gałkami potencjometrów. Przypominająca mi mojego ukochanego Luxmana znakomita stereofonia, ponadprzeciętne budowanie planów, przestrzeń i powietrze. Monstrualna moc. Imponujące wybudowanie planów w głąb, na boki, jak i przed linią głośników, powodujące znikanie głośników i … totalnie nieprzyjemny, ostry, pozbawiony basu, męczący dźwięk. Jak się udało inżynierom z Matsushity połączyć tak skrajne i wydawałoby się przeciwstawne cechy nie wiem, może to czas obszedł się z tym wzmacniaczem tak bezwzględnie, kto wie? Jednak po dłuższym obcowaniu z moim egzemplarzem SU-V85a mogę go tylko zdecydowanie, za całego serca i z czystym sumieniem odradzić.

Naprawdę starałem się udowodnić sobie wszystkim a szczególnie tym szydzącym z Technicsa, że Technics potrafił, podłączając go do coraz to innych głośników, ale nie udało mi się wykrzesać z tego wzmacniacza przyjemnego brzmienia. Z Castle Howard S1 wygenerował z siebie bas, ale dźwięk był dalej meczący, przepełniony jakimś niepokojem, rozdarciem. Tylko z malutkimi Castle Trend II jakoś zagrał, ale tylko jakoś. Z B&W P5 czy Jamo Concert 8 prawdziwa kakofonia, jazgot najwyższych lotów.

Podsumowując stwierdzę przewrotnie, że Technics potrafił robić udane wzmacniacze, ale z pewnością SU-V85A takim nie jest.




Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.