Typ sprzętu: Kino Domowe
Producent: Jamo
Model: Subwoofer PJ (Jamo) SW 6000-A
(4/5 na podstawie 1 opinii)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: media markt
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: niemal identyczne brzmienie jak oryginał Jamo E 5 SUB.2 więc po co przepłacać
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Jamo E 5 SUB.2, Pioneer S-W90S
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Pioneer VSX-D714, kolumny S-H510V
Kompletując swoj zestaw kina domowego potrzebowałem taniego subwoofera z poprawnym basem, niedużego, gdyz mam małe pomieszczenie 12m2. Do zestawu chciałem dokupic bas tej samej firmy co moje ampli i kolumny jednak po odsłuchu Pioneera i wyżej wymienionego PJ (Jamo) zdecydowałem sie na przeszło 100zł tańszy PJ.
Sam skrót nazwy PJ nie wiem co znaczy jednak idealnie pasowałoby "Podróbka Jamo":-). Owszem jest tańsza wersja oryginalnego subwoofera Jamo E 5 SUB.2 z niemal identycznym wyglądem poza małymi szczegółami o czym za chwile.
Marketingowcy z firmy Jamo postanowili wypuścić serie głośników, kolumn i subwooferów budżetowych które niemalże niczym sie nie różnią wyglądem od oryginału ale za to sprzęt o połowe tańszy i zamiast ładnego napisu "JAMO" znajdujemy skromny znaczek"PJ".
Parametry obu subwooferów wg producenta są identyczne, skrzynia ma dokladnie takie same wymiary i kształt, głośniki mają tą samą średnicę 16cm i na tym koniec. Różnica zaczyna się jak popatrzymy na membrany obu subwooferów. W opisywanym przeze mnie PJ membrana jest z sztywnego kartonu. W Jamo jest inny materiał i wydaje sie solidniejszy. Brakuje diody sygnalizującej prace aparatury, w końcu konstruktorzy z Jamo musieli jakos okroić temat oszczędziając parę złotych na diodę i kabelek:-) Obie skrzynki maja regulację głośności i częstotliwości jednak brakuje przełącznika zmianu fazy 0-180. Są dwa wejścia czincze jakby pozłacane ale nie dam sobie ręki uciąć że w PJ ma złoto:-) ale w każdym bądz razie na takowe wygląda. Zaczynamy słuchać...
Jak wcześniej wspomniałem oba subwoofery grały identycznie (w warunkach sklepowych). Porównujac z Pioneerem S-W90S PJ (Jamo) gra znacznie głośniej i na nic zdawały się proby odwrócenia fazy czy regulacja głośności w Pioneerze.
Nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o głośniki tego typu jednak bas PJ jest bardzo poprawny. Nie razi co prawda głębokością ale jest stosunkowo twardy i silny. Przede wszystkim nie dudni i charakteryzuje sie przeciętną dynamiką. Bas sie nie zlewa ze sobą ale mogłby byc trochę szybszy. Wzmacniacz posiada moc zaledwie 70W a pasmo przenoszenia 45-150Hz. Jest bardzo głośny. Przy 1/3 mocy sąsiedzi wzywają policje i dlatego raczej rzadko używam go do słuchania muzoli w stereo gdyz bas z kolumn jest wystarczająco solidny.
Jak to sie mowi kino domowe bez subwoofera to nie kino i to prawda. PJ radzi sobie znakomicie podczas dynamicznych akcji w filmie. Wydaje sie jak by bardziej dynamiczny, ekspresyjny nie raz mnie podbił z fotela zaskakując mnie swoją siłą i mocą.
Uważam że zakup tego modelu jest jak najbardziej uzasadniony. Po przepłacać prawie dwa razy tyle jak można mnieć naprawde dobre brzmienie. Polecam go każdemu komu zostało pare setek i musi uzupełnić swoj zestaw kina domowego o dodatkowy bas na pewno nie bedzie zawiedziony pod warunkiem że pomieszczenie nie ma wiecej niż 30m2 i na kanapie nie siedzi maniak audiofil ktoremu dzwiek zaczyna sie podobac jak głośnik kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe.
Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.
Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.
Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.