Jump to content
Sign in to follow this  

Timbre

Kimber Timbre

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: Kimber
Model: Timbre
Ocena ogólna: (na podstawie 2 opinii)
Opinia o Kimber Timbre
Autor: soso
Data dodania: 20 styczeń 2007
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy szegolowosc, czyszczenie dzwieku, scena
Minusy w niektorych systemach moze okazac sie zbyt analityczny
Twoja opinia

Timber to nastepca PBJ. PBJ to legenda Kimber - jeden z najlepszych i najtanszych kabli po jasnej stronie swiata hi-fi.

 

Zmiana nazwy nie jest jednak czysto marketingowa. Timber to miedziana plecionka w przezroczystej koszulce. Ma zatem kolor miedzi. Gietki. Wtyki wystepuja w 3 wersjach a ja mialem ta najtansza, nie WBT. Wtyki zreszta sa slaba strona tego kabla bo nie sprawiaja wrazenia bardzo solidnych. Jezeli ktos kupi ten kabel by go miec a nie by sie nim bawic to jakosc wtykow jest wystarczajaca. W stosunku do Kimber PBJ mamy takze nieco inne parametry LRC - pojemnosc jest wieksza i tym samym zbliza ten kabel brzmieniowo raczej w kierunku Hero niz serii srebrnej (Kimber Silver Steark na przyklad).

 

Jak gra? Powiem tak - jezeli ktokolwiek gral do tej pory na jakichs kablach i byly to kable budzetowe to Timber przeniesie go w inny swiat. Zauwazenie wplywu tego kabla na system jest w takiej sytuacji nieuchronne. Pojawia sie znacznie wiecej szczegolow, scena staje sie obszerna a lokalizacja zrodel dzwieku zyskuje na precyzji. Fantastycznie! Bas jest silny i wyrazny ale.. ale o tym za chwile. Wokale sa lekkie i nieco osuszone ale nie w stopniu drazniacym, gora czysta i detaliczna. Brakuje jej jednak moze pewnej dozy barw. Jednak cos za cos. W koncu kabel nie kosztuje majatku!

 

Generalnie odczucie lekkosci, czystosci, detalicznosci i duzej klasy. Mimo tego uszlachwetnienia dzwieku o dziwo, Kimber Timbre nie kontroluje dobrze basu, nie robi go bardziej konturowym i nie pokazuje jego struktury. To jest niejako wbrew ogolnemu charakterowi tego kable. Bas pozostaje raczej dosc okraglawy a i inne kable potrafia pokazac bas wyrazniej.

 

Mimo tych niewielkich przypadlosci Timbre moze konkurowac smialo z kablami z wyzszej polki. Swietna rzecz zwazywszy dosc umiarkowana cene. Znacznie lepszy od np. dwukrotnie drozszych audioquestow, ktore tylko na polu wysoskich tonow i ogolnego przyjemnego balansu moga konkurowac z Kimber Timbre zas daleko bardziej zamulaja dzwiek gubiac wiele detali.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? pozyczylem ze sklepu na tydzien
Ile zapłaciłeś/aś? kosztuje w zaleznosci od wtykow 300-400 zl (w Danii)
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? dostalem do zabawy
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Audioquest Diamondback, Audioquest String G, Harmonic Technology TruthLink, Kimber Hero
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Rotel 02 komplet oraz Audio Analogue Puccini SE i Audio Analogue Paganini 24/196 i Denon RT1500 (tuner)

Opinia o Kimber Timbre
Autor: Julo102
Data dodania: 24 październik 2011
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy bas , energia , przestrzeń , szczegółowość na górze ...ANALOGOWOŚĆ brzmienia / na tranzystorach /
Minusy słyszałem bardziej rozdzielcze na górze , ale to chyba droższe . niepozorny wygląd . wymaga wygrzania .
Twoja opinia

Ładna ANALOGOWA prezentacja ; mięsisty bas podchodzący delikatnie pod średnicą , z kontrolą i energią , środek pasma zróżnicowany - barwny / nie nachalny / , góra szczegółowa i rozdzielcza / ale nie jazgotliwa / z dużą ilością szczegółów w których jest życie ; cyknięcia, blask trąbek , rockowe struny. Raczej otwarty . Kabel z rytmem i możliwościami ładnej > uniwersalnej prezentacji . Przestrzenny / tu można regulować podłączając go na odwrót ; panorama bardziej rozległa - lecz niżej na wysok. głośników lub nad głośnikami ale bardziej skupiona , może po większym wygrzaniu jest jeszcze inaczej ?/... Chyba potrafi nieco ocieplić tranzystor .Obok Audionovej Nigflight mk3 , jest to jeden z takich fizjologicznych - analogowych przekazów jakie słyszałem ..i wszystkie elementy ładnie zamykają się w całość , a raczej otwierają się na możliwości tego przewodu , ponieważ do 400/500 zł trudno będzie o konkurenta w takiej ładnej prezentacji > całości ,... czyli ; normalny kabel taki jak trzeba !

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? sklep Audio HI Fi
Ile zapłaciłeś/aś? 480, - Kimber Timbre / 50 cm
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? opisy PBJ ....wybór po teście
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? ...kilka do 300 zł i kilka do 600 zł / Albedo , Transparent A, link 200 , Audionava , Nordost BK , inne /
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Cd na lampach , preamp , końcówka mocy dual mono CA A100 . kable ; Mity + monitory angielskie Celestion 100

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.