Jump to content
Sign in to follow this  

Z-Zultra analog

DIY Z-Zultra analog

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: DIY
Model: Z-Zultra analog
Ocena ogólna: (na podstawie 1 opinii)
Opinia o DIY Z-Zultra analog
Autor: audiofil-a(ka)
Data dodania: 13 marzec 2006
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Niska cena, stosunek jakość / cena. Sprężysty, szybki, kontrolowany bas, stereofonia- ogniskowanie pozornych źródeł dzwięku, głębokość sceny, analogowa barwa.
Minusy Scena mogła by być trochę szersza.
Twoja opinia

Po wygraniu tej łączówki, co trwało kilka tygodni przystąpiłem do testu. To co dąło się zauwazyć od pierwszej chwili, to niesamowitą szybkość i precyzję basu. Zawsze jest punktualny i potrafi zejść bardzo nisko o ile taka częstotliwośc jest zarejestrowana na płycie. Średni bas nie dominuje, jest go w sam raz, również bardzo szybki i rytmiczny. Średnica ma odpowiednie wypełnienie, nie jest narzucająca i głównoplanowa, ale ładnie wkomponowana w pozostałe zakresy. Słychać w niej niemal wszystko, ale z umiarem, podobnie jak góra pasma. Jest dostatecznie dzwięczna ale nie ostra. Wszelkie przeszkadzajki są czytelne podobnie jak wybrzmienia i pogłosy pomieszczeń, nie pozostawiają niedosytu. Scena jest bardzo głęboka, a muzycy precyzyjnie ustawieni na scenie. Kabel dokładnie pokazuje muzykę w poziomach. Wyraźnie zaznacza, który muzyk siedzi a który stoi. Wokale są bliskie ideałowi. Zaobserwowałem po długich odsłuchach prawie niewyczuwalną nosowość, co w kablu za kilka stówek nie jest wadą, tym bardziej, że odnośnikiem czyli wzorcem są kable wielokrotnie droższe.

Konkluzja- poprzednio dzięki mieszkańcom mego miasta miałem przyjemność słuchania sznurówki. Z-Zultra analog to kilkukrotnie wyższy przekaz muzyczny, z większą kulturą i nasyceniem.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Od konstruktora
Ile zapłaciłeś/aś? Po kosztach
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Ciekawe, dobre brzmienie.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? H.G, Nordost ref., sznurówka Bodo_Z, wiele wiele innych takich co są w sklepach:)
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Tranzystorowym.

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.