Skocz do zawartości
IGNORED

Jak poprawic srednice w PremiumSound S-max?


zbychobikerider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych!
S-max 2012, zaraz po faceliftingu. System PremiumSound (ale starszy, nie ten Sony po roku 2015) W zasadzie, jest to 5.1 !  Dwie pary 17 cm plus osobny gwizdek. Piaty głośnik pośrodku w desce, woofer pod siedzeniem.
Czy zna ktoś dobrze ten system? (Próbuje googlac, ale wszystko jest o tym nowszym.)

Nie brakuje mi głośności/mocy! 
Brakuje mi definicji, detali. Chce słuchać "stripped down", soul, jazzu, również mowy (podcasty). Chce lepiej słyszeć wokale, saxofon, solówki. Zeby pianino miało atak.
Jeżeli ktoś zna system z V70 (z Dolby PRO, niekoniecznie z subem w bagażniku) -- taki poziom mnie zupełnie zadowala (od lat). Słucham muzyki, nie sprzętów.

Ale tu w Szmaksie po każdej zmianie płyty muszę żmudnie kombinować z barwa tonu żeby jakoś zagrało. I co bym nie zrobił, wysokie wciąż przypominają mi brzmienie PRLowskich Altusow z lat 80tych. Skrobanie styropianem po szybie.

Wychodzę z założenia ze charakterystyka nowoczesnej elektroniki jest na tyle plaska, ze niewiele można zyskać w tym temacie. Zakładam, ze brzmienie zależy głównie od głośników, czy tak? Wiec pytanie sprowadza się do JAKIE GLOSNIKI?
Zacząłbym od upgrade głośników -- o ile to ma sens. Odpowiada mi to co napisane jest w marketingowej mowie-trawie Pioneera, o "Open & Smooth". Nawet sobie upatrzyłem głośniki serii ts-d65c. Ale jak wczytałem się w recenzje i opinie, było kilka ze zmienili fabryczne w S-maxie na te i różnica była minimalna, niewarta zachodu.

-- Czy ktoś wie dokładnie jakie głośniki są tam fabrycznie? Jak się do nich dostać? (Auto jest żony, sami wiecie jak to z kobietami...)
Czy zmiana tych fabrycznych da słyszalną poprawę?

-- Teraz tak...  Ten piaty głośnik (zestaw) w desce!  Po latach słuchania systemu w V70 doceniam ten przód/środek!!  A tu jakoś to nie brzmi tak wyraźnie...  Zacząłbym najchętniej od poprawienia tego środka. Ale pojedynczych głośników samochodowych nie sprzedają. Moze jakieś komponenty od kolumn domowych?  
(Jak się tam dostać? czy można zdjąć sam grill czy trzeba deskę wybebeszyć?)

-- A może w drzwi wstawić jakieś 3-drozne z ładnym środkiem (jakie?) i odciąć gwizdek ("dla kolegi pytam...")   Aha, czy ktoś wie gdzie tam jest zwrotnica, czy głośnik w drzwiach dostaje już tylko odfiltrowany dół?

Będę wdzięczny za podpowiedzi. Ale proszę, ci co znają ten konkretny system!

na razicho, Zbycho

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.