Skocz do zawartości
IGNORED

Co do pioneer A40 ?


MusicManiacX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i kupione. Malutkie cyrus one linear. Niepozorne malutkie dobrze zbudowane kolumienki piano glass czy jakoś tak. Po podłączeniu "szczena" mi trochę opadła bo dźwięk jak z podłogówki w salonie 50m2. Tylko że podłączone były do wzmacniacza za kilkanaście tysiaków😁. W każdym razie potencjał mają. No nic dołożyłem 300 zeta i w końcu mam kolumienki na start za nieduże pieniądze. W planach mam wiim mini pro i może jakieś standy wymyślę. Acha budżet zmniejszyłem z 2 tys na 1200 max z kablami wyniosło mnie trochę więcej bo 1500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MusicManiacX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie że odsłuchiwałeś je u sprzedawcy tak z innym wzmacniaczem? 

No a jak wypadły u ciebie pozbierałeś szczenę czy dalej zbierasz?:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie u sprzedawcy. Jakby mi się szczena się nie obniżyła przeca bym ich nie brał. U mnie na razie prowizorka postawione na szafce na starych kolumnach. Więc wszystko przede mną. Wychwalać nie ma sensu bo każdy chwali swoje. Warto ich posłuchać jak będzie okazja, choć wątpię. Bardzo dobrze zbudowane, dynamiczne spójne i bardzo szybkie nie wiem jak to określić po fachowemu. W salonie zniknęły nie można było stwierdzić które kolumny grają. Za tą kasę naprawdę warto posłuchać jak będzie okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MusicManiacX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zdjęcia zrobić bo bałagan teraz mam i wszystko od kolumn się odbija 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20240424_165414.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MusicManiacX napisał:

W salonie u sprzedawcy. Jakby mi się szczena się nie obniżyła przeca bym ich nie brał. U mnie na razie prowizorka postawione na szafce na starych kolumnach. Więc wszystko przede mną. Wychwalać nie ma sensu bo każdy chwali swoje. Warto ich posłuchać jak będzie okazja, choć wątpię. Bardzo dobrze zbudowane, dynamiczne spójne i bardzo szybkie nie wiem jak to określić po fachowemu. W salonie zniknęły nie można było stwierdzić które kolumny grają. Za tą kasę naprawdę warto posłuchać jak będzie okazja.

Nie spodziewałem się tak dobrej opinii o tych paczkach. Możesz napisać coś więcej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Yankes napisał:

Nie spodziewałem się tak dobrej opinii o tych paczkach. Możesz napisać coś więcej?

Z czasem postaram się więcej walczę z ustawieniem szuram po podłodze całą półką po podłodze blokuję dźwi wyjściowe 😁 trudno co kolwiek powiedzieć bo nie chcecie wiedzieć na czym teraz płyty odtwarzam, na ps3 po analogu 😁 kiedyś tak już zaczynałem dlatego jej nie sprzedaję. Nie wiem co mam wychwalać czy kolumny czy ps3... Wiem jak potrafią zagrać bo słyszałem je w salonie. U mnie grają zaskakująco z tym połączeniem. Seerio mówię o kolumnach za które zapłaciłem z przewodami 1500 chodż na necie kosztują prawie 2 i 3 x wincyj. Wypada podziękować panu z Sonica w moim mieście że najpierw mi je podłączył bez omawiania jaki malutki jest średnionisko toniwiec. Tylko mi je pierwej włączył. No i dał mi spory upust pewnie też dla tego że Cyrus w Polsce to praktycznie coś dziwacznego i ciężko je sprzedać w takim mieście malutkim jak Opole. Akurat mieszkałem w Szkocji i wiem że firma w UK popularna i robią solidny sprzęt. Napewno potrzebują duużo prądu. Mój pioneerek po godzinie gorący, muszę go wyjąć z półki a max było do 11 tylko. Mimo że są 8 ohm do ampli ich nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza z jakim w salonie ich słuchałem to lyngdorf niestety o model nie zapytałem plus wiim mini pro. Tak jak pisałem po włączeniu wrażenie pierwsze że grają jakieś podłogówki. Kolumienki zniknęły w głowie mi siedzi ktoś z forum który napisał że monitory nie "znikają" tylko i wyłącznie te z półki "hajend". Gdybym miał ponieść się w przyszłość to po dkompletowaniu wszystkiego plus akustyka to wymieniłbym wzmacniacz na przynajmniej 100w na kanał. I przepraszam za pisanie posta pod postem to chyba na forach nie jest mile widziane 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MusicManiacX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2024 o 18:50, Yankes napisał:

Nie spodziewałem się tak dobrej opinii o tych paczkach. Możesz napisać coś więcej?

Ok wczoraj poczytalem na temat dedykowanego wzmacniacza do nich przy okazji na forum hifi pig i faktycznie ma on 100w na kanał przy 8ohm w klasie d czyli moje spostrzeżenia co do mocy wzmacniacza do nich się sprawdzają mój pioneer ma 61W i te 40 więcej by się przydało mimo, że pokój malutki. No i dopiero wczoraj udało mi się ściągnąć osłonki kolumn bo to trzeba nie lada pomysłu jak to zrobić. Kolumienki faktycznie grają neutrealnie i pasują do różnych wzmacniaczy. To moje pierwsze monitory i pierwsze kolumny w końcu z jedwabną kopułką. Myślę że to wystarczy na ten czas bo mnie moderator posprząta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MusicManiacX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audioburak napisał:

Może nareszcie na jedwabnej kopułce altówka spod nicka zagra, jak trzeba 😉 

Nawet nie wiedziałem że to altówka😁. W salonie widziałem JBL Studio 620 w dark wood bo te mi sprzedawca proponował, a tą serię niżej z białymi membranami odradził, że będzie za sucho😁. No serducho zabiło mocniej ale 2800 to za dużo, a rat wincyj już nie chcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2024 o 06:19, MusicManiacX napisał:

Ok wczoraj poczytalem na temat dedykowanego wzmacniacza do nich przy okazji na forum hifi pig i faktycznie ma on 100w na kanał przy 8ohm w klasie d czyli moje spostrzeżenia co do mocy wzmacniacza do nich się sprawdzają mój pioneer ma 61W i te 40 więcej by się przydało mimo, że pokój malutki. No i dopiero wczoraj udało mi się ściągnąć osłonki kolumn bo to trzeba nie lada pomysłu jak to zrobić. Kolumienki faktycznie grają neutrealnie i pasują do różnych wzmacniaczy. To moje pierwsze monitory i pierwsze kolumny w końcu z jedwabną kopułką. Myślę że to wystarczy na ten czas bo mnie moderator posprząta...

Mederator to luzik Gościu.

W dniu 25.04.2024 o 08:11, MusicManiacX napisał:

Z czasem postaram się więcej walczę z ustawieniem szuram po podłodze całą półką po podłodze blokuję dźwi wyjściowe 😁 trudno co kolwiek powiedzieć bo nie chcecie wiedzieć na czym teraz płyty odtwarzam, na ps3 po analogu 😁 kiedyś tak już zaczynałem dlatego jej nie sprzedaję. Nie wiem co mam wychwalać czy kolumny czy ps3... Wiem jak potrafią zagrać bo słyszałem je w salonie. U mnie grają zaskakująco z tym połączeniem. Seerio mówię o kolumnach za które zapłaciłem z przewodami 1500 chodż na necie kosztują prawie 2 i 3 x wincyj. Wypada podziękować panu z Sonica w moim mieście że najpierw mi je podłączył bez omawiania jaki malutki jest średnionisko toniwiec. Tylko mi je pierwej włączył. No i dał mi spory upust pewnie też dla tego że Cyrus w Polsce to praktycznie coś dziwacznego i ciężko je sprzedać w takim mieście malutkim jak Opole. Akurat mieszkałem w Szkocji i wiem że firma w UK popularna i robią solidny sprzęt. Napewno potrzebują duużo prądu. Mój pioneerek po godzinie gorący, muszę go wyjąć z półki a max było do 11 tylko. Mimo że są 8 ohm do ampli ich nie polecam.

Niekiedy początki tej drogi mogą być trudne. Dasz radę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.