Skocz do zawartości

  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj przez konto Google      Logowanie »   
  • Rejestracja


  • Nie możesz edytować tego wpisu

Pioneer CTS-740S 6 6 6 6 6

Typ sprzętu: magnetofony kasetowe
Producent: Pioneer
Nazwa: CTS-740S
Głosy: 1

Udostępnij:

  • Nie możesz edytować tego wpisu

  • Nie możesz dodawać wpisów

OPINIE O PIONEER CTS-740S

opinie(1)
Autor: Dariusz_61729
Data dodania: 22.05.2016 17:03
Jakość/cena:
rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****)
Ocena ogólna:
rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****) rewelacja(*****)
Plusy: - Dolby S
- Flex
- świetny zakres częstotliwości nagrywania
- wskaźnik wysterowania dwuzakresowy
- wyłączany wyświetlacz
Minusy: - brak wejścia CD Direct
-brak pilota. Trzeba mieć inny odbiornik Pioneera i podłączenie jack.
- brak obsługi większych kaset 100,120 (licznik pokazuje błędnie czas)
Twoja opinia: Jest to mój pierwszy magnetofon, choć jako fan muzyki miałem głownie w latach 80 i 90 ubiegłego wieku radiomagnetofony, więc nieporównywalne.
Po pierwsze jakość wykonania. Robi wrażenie zwłaszcza, że sprzęt jest już pełnoletni. Nadal gra świetnie. Wysoka dynamika, świetne basy, słychać górę. Średnie tony lekko wycofane. Słychąc stereo. Nic się nie dusi, nie kotłuje. Dźwięk jest poukładany i soczysty. Oczywiście przy jakości kart muzycznych HD jak AIM SC808 z wyjściem słuchawkowym na Opampach Muse i SNR na poziomie 124 dB wrażenia nie robi. Jednak przyjemnie się go słucha. Dźwięk jest ciepły, mniej szczegółowy i taki analogowy. Karta muzyczna daje całe pasmo. Słychać wszystko, nawet jak producent kichnął przy konsoli i ręka mu objechała na pokrętle. Magnetofon to przyjmuje i dźwięk staje się mniej dokuczliwy.
Deck nie lubi kaset nagranych fabrycznie. Dusi się na nich. Brak wysokich częstotliwości. Muzyka drga i rozjeżdża się. Płynie niczym strumień górski.  Nawet funkcja Flex nie za wiele pomaga. Kiedy jednak podłączy się dobre zewnętrzne źródło wysokiej jakości i nagra coś na taśmie IEC IV to od razu robi się przyjemniej. Świetnie spisuje się wewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy. Mam deck podpięty do amplitunera RX-V650 Yamahy. Nie jest to żadne cudo, ale lepiej gra na słuchawkach (Sennheiser HD380Pro) wzmacniacz decka. Tak jakby był lepiej sparowany.
Nagrywałem rożną muzykę prócz klasycznej. Najlepiej pokazywał pazur przy utworach dynamicznych, z szeroką gamą wysokich i niskich tonów.
Ogólnie wrażenie naprawdę pozytywne.
Próbowałem także kaset CC100 Denona. Działa. Nie wciąga taśmy. Producent nie zaleca stosowania kaset CC120. Ale 100 działają dobrze. Jest jednak problem z licznikiem. Nie potrafi dobrze pokazać czasu.
Najlepiej gra na taśmach Sony Metal XG. Wytrzymuje przesterowanie na poziomie +3dB.

Nie kupuję zaś drogich kaset, które na Allegro wystawiają sprzedawcy w cenie powyżej 100 zł. Uważam, że przy obecnych cenach decków kupno taśmy w cenie 200 czy 300 zł to gruba przesada.
Bezsensem jest tez kupowanie do decków tego typu kaset IECI i II. Tylko metal. Taką sobie obrałem drogę. Zobaczymy jak to będzie.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: OLX
Ile zapłaciłeś/aś?: 500
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Podoba mi się. Musiał mieć mechanzim kasetowy na środku, Dolby S i otwieranie silnikiem.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Sony TC-K715S. Też mi się podobał, ale mnie przelicytowano.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Karta muzyczna AIM SC808 (HD opamp Muse + odtwarzacz CD + muzyka z plików FLAC) kabel Prolink Futura RCA stereo. AV receiver Yamaha RX-V650, słuchawki Sennheiser HD-380pro. Głośniki Tonsil Soundfinder
^ do góry
Szukaj Sortuj według w sortuj wg wyników na stronę
  • Nie możesz dodawać wpisów

ranking sprzętu audio