Jump to content

„Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie.” —  JIMMY PAGE obchodzi dzisiaj 80-te urodziny


kangie

162 views

 Share

9 stycznia 1944 r. urodził się Jimmy Page (wł. James Patrick Page) -  gitarzysta i współzałożyciel formacji Led Zeppelin.

Piosenka „Whole Lotta Love” pochodzi z drugiego albumu Led Zeppelin zatytułowanego Led Zeppelin II (wydany 22 października 1969).

 

Led Zeppelin – Whole Lotta Love

https://www.youtube.com/watch?v=HQmmM_qwG4k

 

***

Cytaty:

„Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie.” —  Jimmy Page


„To instrument bardzo czuły na dotyk, oddaje twoją osobowość. Dajmy trzem gitarzystom tą samą gitarę i poprośmy o zagranie tego samego utworu – każdy gra inaczej. Nawet osoby, które grają dopiero od niedawna, muzycy bez doświadczenia, ujawniają swój charakter w swoim graniu.” —  Jimmy Page Źródło: Neil McCormick, Głośne granie, „The Daily Telegraph”, tłum. „Forum”, 18 stycznia 2010.

 

„Jako muzyk sesyjny nauczyłem się, że najlepiej nagrać wykonanie w chwili, gdy w zespole panuje entuzjazm, gdy staje się ono naprawdę gorące, gdy czujesz muzykę. Dzisiaj mnóstwo muzyki produkuje się z użyciem elektroniki, porządkując wszystko dokładnie, ale jednocześnie gubi się po drodze tę żywą energię. W Led Zeppelin potrafiliśmy nagrać parę ważnych utworów w trzy tygodnie. Dzisiaj ludzie nie mogą tego zrozumieć” —  Jimmy Page Źródło: Neil McCormick, Głośne granie, „The Daily Telegraph”, tłum. „Forum”, 18 stycznia 2010.„Nigdy nie uczyłem się gry na gitarze. Po prostu grałem na niej, a ona grała na mnie, różnie można na to spojrzeć. Jako dzieciak nie robiłem niczego oprócz chodzenia do szkoły, odrabiania zadań domowych i grania na gitarze. Dzisiaj gram może co drugi dzień. Ale nie myślę o tym jak o ćwiczeniu. Chcę znaleźć jakiś nowy kształt, nowy układ akordów, nowy riff. Zawsze szukam twórczego impulsu. Zawsze.” —  Jimmy Page Źródło: Neil McCormick, Głośne granie, „The Daily Telegraph”, tłum. „Forum”, 18 stycznia 2010.„Nie przychodzi mi na myśl wspanialsza ikona gitary niż człowiek o muzycznym intelekcie na tyle silnym, by zmienić to, co działo się wcześniej i nadać muzyce inny kierunek. To on jest moim „guitar hero.”” —  Jimmy Page o Les Paulu. Źródło: Neil McCormick, Głośne granie, „The Daily Telegraph”, tłum. „Forum”, 18 stycznia 2010.

 

„Jest jak rzeźba. Wspaniały lakier do drewna i jego aromat. Jest jak kobieta. Możesz ją podniecać jak kobietę.” —  Jimmy Page o gitarze Źródło: film It Might Get Loud„Dziś młode zespoły muszą od razu godzić się na liczne żądania wytwórni.” —  Jimmy Page z wywiadu dla Radiowej Trójki – Zagrzeb, 17 lutego 1998. Źródło: Piotr Kaczkowski, Przy mikrofonie, Prószyński i S-ka, Warszawa 1999, ISBN 83-7052-806-6, s. 310.Źródło: https://quotepark.com/pl/autorzy/jimmy-page/

jimmy-page-01.jpgjimmy-page-04.jpgJP02.jpg

JP03.jpg

IMG_20240109_091855618~2.jpg

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.