Jump to content

"Filary ziemi" Ken Follett - plany czytelnicze


kangie

268 views

 Share

Dzielę się z Wami swoim planem czytelniczym. Mam zamiar kupić i przeczytać. Powiedzmy najpóźniej do końca maja 2024 r.

Jeśli ktoś z Was czytał i/lub jest "maniakiem" Kena Follett'a, proszę o komentarz, za co go ceni.

 

Cyt.

"Walka o władzę, konflikty między monarchią, klerem i narodem, intrygi, seks, miłość, zdrada, mroczne tajemnice, krwawe zbrodnie, akty nienawiści i desperacji.

Najsłynniejsza powieść historyczna autorstwa Kena Folletta!

Na tle wojny domowej, klęski głodu, konfliktów religijnych i sporów o sukcesję na angielskim tronie na pierwszy plan wysuwa się trwająca blisko czterdzieści lat budowa katedry w Kingsbridge. Pierwsza część historyczno-przygodowej sagi Folletta przedstawia splatające się ze sobą losy pięciorga bohaterów: budowniczego Toma, arystokratki Alieny, przeora katedry Filipa, rzeźbiarza Jacka oraz Ellen, mieszkającej w lesie pustelniczki, która para się czarną magią.

"Filary Ziemi" to także zmysłowa i ponadczasowa opowieść o miłości, która ukazuje mistrzostwo Folletta w oddawaniu klimatu prezentowanej epoki. Nikt do tej pory nie ukazał pełnej napięć dwunastowiecznej Anglii z takim realizmem i dokładnością.

Na podstawie powieści w 2010 roku powstał serial telewizyjny wyprodukowany przez słynnego reżysera Ridleya Scotta. Główne role zagrali: Ian McShane, Matthew Macfadyen, Eddie Redmayne, Hayley Atwell, Rufus Sewell i Donald Sutherland."

 

FZKF3.jpg

 Share

2 Comments


Recommended Comments

jedna z najlepszych powieści historycznych jakie czytałem,dorównuje książkom Roberta Gravesa i Mikiego Waltari,świetne są też cykle Cornwella o wczesnośredniowiecznej Anglii,nie możemy zapomnieć też o Dagome iudex Nienackiego

Link to comment
×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.