Jump to content

"Nerwica natręctw" - spektakl teatralny


kangie

142 views

 Share

"Nerwica natręctw" - spektakl teatralny

 

Opis:

Cyt. "Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy pacjenci gabinetu psychiatrycznego zaczną leczyć się nawzajem.  
 

W poczekalni u genialnego psychiatry zawsze jest ciekawie. Jego pacjenci to osoby zmagające się z takimi problemami jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii czy tytułowa nerwica natręctw. Już na co dzień bywa bardzo zabawnie. 
 

A co może się wydarzyć, kiedy z powodu absencji lekarza pacjenci zaczynają leczyć się sami? Odpowiedź poznają Państwo w trakcie tego komicznego spektaklu!"
 

Obsada:

Karolina Sawka

Jowita Budnik 

Katarzyna Herman / Katarzyna Ankudowicz 

Artur Barciś / Maciej Wierzbicki

Zdzisław Wardejn

Rafał Królikowski / Kamil Kula / Damian Kulec

***

Spektakl od 18. roku życia.

22.03.2024, godz. 17:30

Wrocław, Impart Centrum

Screenshot_2024-03-22-15-12-35-629_com.android.chrome-edit.jpg

 Share

1 Comment


Recommended Comments

  • Redaktorzy

     Bardzo pozytywne przedstawienie pod względem możliwości odprężenia się i dowcipnych dialogów. Nie pamiętam kiedy tak śmiałem się w kinie lub teatrze.

     Zdzislaw Wardejn i Artur Barciś to klasa sama w sobie. Czuć to stare dobre aktorstwo, kunszt, warsztat. Gra aktorska, dykcja i pełnia życia. W końcu brak nagłośnienia głosu. Aktorzy grali bez mikrofonów, co nie jest oczywiste w dzisiejszych czasach. Pamiętajmy że Zdzisław Wardejn (grający emeryta) w kwietniu kończy 84 lata. Doskonale pamiętał tekst, rozśmieszał widzów wypowiedzeniem jednego lub dwóch słów i sprawiał wrażenie bawienia się tym, co robi. Artur Barciś (67 lat) grający taksówkarza nie gorszy, inny. Scena należała do niego. Pozostali nienajgorzej.

     Bardzo dobre przedstawienie traktujące o ludzkich zaburzeniach psychicznych i zaburzeniach osobowości. Sześć postaci i każda z nich ma inne schorzenie. Spotykają się pod gabinetem lekarza psychoterapeuty, który nie dociera do przychodni na czas, a wręcz spóźnia się, a tak naprawdę nigdy nie dojeżdża. Znudzeni czekaniem pacjenci wpadają na pomysł przeprowadzenia sami sobie psychoterapii grupowej i zaczyna się spektakl.

Polecam.

 

IMG_20240322_191433.jpg

Link to comment
×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.