Skocz do zawartości

Przegląd

  1. Co nowego w tym klubie
  2. dawno nie odwiedzałem tej stronki, a tu coś się jednak dzieje :-). Cały czas jestem użytkownikiem BG808S i choć czasami pojawiają się jakieś powody do zmartwień to jednak póki co nie planuje jego zmiany. Poza nim większość sprzętu kinowego poszła do wymiany. Procesor DVDO HD został wymieniony na DVDO VP50, pojawiła się końcówka mocy Bryston 4B ST oraz wzmak Yamaha DSP Z7. Możliwość odtwarzania dźwięku HD doprowadziła do podjęcia próby podłączenia obraz HD z PS3, ale niestety w trakcie manewrów kablowych spalił się zasilacz od procesora...wrrr, tak więc kino chwilowo zamknięte:-(. Co do moich dotychczasowych doświadczeń z BG808S to największy problem miałem z ustawieniem poprawnych barw na projektorze po podłączeniu nowego procesora. Tak naprawdę to brakuje mi lokalnej firmy (Toruń) wyposażonej w odpowiedni sprzęt, której po prostu mógłbym to zlecić. Pomimo ostrej walki na niektórych filmach zamiast koloru czarnego mam kolor brązowy (bardzo ciemny ale brązowy). Troszkę pocieszyło mnie to, że podczas ostatniej wizyty w kinie zobaczyłem też brązowy kolor zamiast czerni (może już mi po prostu wzrok siada...) Ponadto czasami bez wiadomej przyczyny rozjeżdża się ustawienie zbieżności lamp i trzeba je korygować ręcznie. Ale pomimo tych wad takie kino daje (dawało) też duuuużo radości :-). Od kilku lat nie posiadamy telewizora, oglądamy tylko filmy. Doprowadziło to do tego, że mam spore problemy ze skupieniem uwagi podczas wizyt u rodziców u których TV chodzi na okrągło - wkurza skaczący ostro w górę poziom głośności przy puszczaniu reklam. Niestety to jest taka tendencja, która wchodzi też do kin... Płacę za bilet i zamiast spokojnie oglądać zwiastuny i film to jestem katowany widokiem podpasek, chipsów i innego badziewia, które nastraja mnie nerwowo przed seansem. Jak tak dalej pójdzie to zaoszczędzę parę złotych... na biletach..;-) Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy wrażeń kinowych w domu.
  3. No tak tutaj wpisy sa raz na kilka miesięcy :) Mam 2 projektory CRT ..sony 1272 i 1270 każdy waży 80 kg obraz HD wrzucam do nich dzieki kablowi BNC x5 przejsciowce HD Fury dostępnej w Niemczech nie zamieniłbym ich na zaden nisko czy srednio budzetowy lcd czy dlp .Jestem ich pasjonatem.Nie rozumiem zarzutów odnośnie ich słabej jasności.Przecież w projektorach jasnosc jest mało ważna.Od tego jest pełne zaciemnienie pomieszczenia aby czuć było kino.Do oglądania przy śniadanku to mam TV lcd z całymi jego wadami. Nie potrafiłbym wytrzymać w jasnym kinie, bo co to za kino? Przeciez w kinie kolor czarny na ekranie to nic innego jak calkowicie niepodświetlony kolor biały ekranu.....jak to chcielibyscie osiagnąać oglądajac projekcje w pomieszczenniu oświetlonym choć troche światlem dziennym lub innym?. Bzdura z tą jasnością projektorow to zwykły marketing .Projektor do kina domowego jaki by nie był ma mieć przynajmniej dobre parametry kontrastu ,kolorów i możliwości przyjmowania wysokich rozdzielczości oraz PODSTAWA dobre warunki w pomieszczeniu w jakim jest używany.Jasne projektory to maszynki pokazowe i biznesowe do jasnych sal a to nic z kinem nie ma wspólnego.Projektor CRT ma kolor CZARNY i WSzystkie odcienie szarości, nie ma obrazu zapchlonego pixelami ma o niebo lepsze kolory niż małe maszynki bo są to bardzo zbliżone do oryginalu kolory a nie brutalnie przekłamane jak w DLP albo prześwietlone jak w LCD ,obraz jest bardzo dynamiczny bez zadnych opóźnien czy smużeń.Filmy oglada się lekko, godzinami wzrok się nie meczy ,czuć klimat kina a tego nie uświadczysz w małych maszynkach udajacych kino domowe które mają niestety za dużo wad obrazu a co za tym idzie bardzo niska jego szczegółowość .Nie wiem jak to napisaać ale w projekcji CRT zobaczysz efektywnie i efektownie czarnego kota na węglu z całą gamą odcieni szarosci wraz z połyskująca jego sierścią i błyskiem w oczach to jest własnie to czego nie uświadczysz w nisko i średnio budżetowych projektorach tam zobaczysz tylko tego namiastkę a resztę mózg sobie musi dopowiadać .Nawet niektóre wysokobudzetowe trochę starsze są takiego dobrego efektu pozbawione. Mnie wielkość ani ciężar projektora CRT nie straszna ,mógłby być nawet trzy razy wiekszy i cięższy ....przecież tak na prawde nie patrzę w projektor tylko w obraz jaki jest zdolny wyświetlić i tylko to sie liczy. Na pewno nie są to projektory do przegladania internetu itp spraw komputerowych.Na szczęście mało jest już ludzi którzy znają mnóstwo niewątplliwych walorów CRT i potrafią je ustawiać ,dzieki temu rynek tych używanych projektorów jest coraz bardziej uboższy ale też dużo tańszy sczególnie tych średniaków które posiadam , na tym korzysta taki fascynat jak ja.Dalej jednak niestety nie stac mnie na te najlepsze SONy ,BARCO czy RUNCO z 9 calowymi lampami LC,są bardzo drogie ...trudno ,może kiedyś.
  4. Akurat glikol w niebieskiej lampie to zwykły glikol - nie jest barwiony i z nim jest najłatwiej. Zakup glikolu zielonego i czerwonego jest praktycznie niemożliwy. Magicy, którzy rozbierają lampy twierdzą, że można zabarwić tuszem od drukarek ;) Polecam zakup starego kapcia na Allegro lub pozyskanie za darmo z jakiegoś pubu i wykorzystanie go w charakterze dawcy glikolu. Warto pamiętać, że nie wszystkie projektory mają barwiony glikol. pozdrawiam Cześć. Ja posiadam VPH-1031, który różni się tym, że przyjmie sygnał 576P. To właśnie to P jest ważne -projektorowi starcza pasma, żeby przyjąć sygnał progresywny, co owocuje zdecydowanie stabilniejszym obrazem. Róznica między I oraz P jest kolosalna. Podstawową wadą Twojego 1041 jest włąśnie to, że nie starczy mu pasma na przyjęcie sygnału progresywnego. Proponuję poszukać na Allegro modeli, które łykają sygnały progresywne. To wydatek kilkuset zł. Tabelka z listą modeli Sony jest tu: http://www.curtpalme.com/PJSpecs_Sony.shtm Lampy SD-130, które ma Twój projektor mogą wytrzymać nawet 20K godzin, w zależności od tego jak projektor był ustawiony. Lampy zużywają się powoli, świecą coraz słabiej i nie jest to tak, że nagle się przepalą. Zdejmij obiektywy i obejrzyj kineskopy. Gdy widać na nich wypalony ciemny prostokąt to sygnał, że trochę już oberwały. Polecam lekturę http://www.curtpalme.com - jest tam nawet sposób klasyfikacji lamp na podstawie widoczności tego prostokąta. Dodatkowy problem z wypaloną lampą jest taki, że jeżeli ustawisz sobie obraz większy niż był wyświetlany przez poprzednie kilka lat, czyli wykorzystasz większą część kineskopów niż ten wypalony ciemny prostokąt to otrzymasz wyraźną różnicę jasności obrazu wewnątrz i na zewnątrz tego prostokąta. Dlatego ważne przy regulowaniu jeszcze w miarę nowych lamp jest wykorzystanie jak największej ich powierzchni. pozdrawiam Tabelka na stronie http://www.curtpalme.com/Projector_Rankings.shtm twierdzi, że VPH-1041Q ma pasmo przenoszenia 10Mhz, tak więc obsłuży 1000 linii ale po mniej niż 200 punktów na linię, tak więc rozdzielczość np. 150x1000, a więc bez sensu. Niestety w tym paśmie nic więcej nie zmieścimy. Rozdzielczość "europejska" 576i także wychodzi ciut poza pasmo, które ta maszyna obsługuje. Nie warto próbować rozdzielczości, których nie obsługuje projektor (wychodzi z rachunku, że potrzeba szerszego pasma niż jest w stanie przyjąć) ponieważ prowadzi to do awarii (brak układu zabezpieczającego)
  5. "skad masz wiadomosci na temat jakosci obrazu???" Ze zmysłu wzroku, miałem długo i widziałem najdroższe runco, barco, nec, sony wiele razy "Projektory CRT sa w tej kwestii nadal poniekad referencja i sporo z nich bez problemu daje sobie rade z sygnalem HD." Co z tego, skoro są za ciemne, w warunkach choć trochę odbiegających od ideału wypadają żałośnie "Lampy maja 10 krotnie wyzsza zywotnosc niz wspolczesne lcd" ale są to 3 lampy, każda wypala się w innym tempie, są bardzo drogie zwłaszcza te 9 calowe "pomijam tez fakt jakosci obiektywow" to pomiń, bo nie wiem poco ta uwaga ;) Dobre obiektywy nie są zarezerwowane wyłącznie dla CRT "Pozniejsze modele nie sa az tak trudne do ustawienia, pozatym jak to mowia: dla chcacego nic trudnego." Są nieporównywalnie trudniejsze w ustawieniu od DLP czy LCD. Jest wąska tolerancja odległości, aby móc dokładnie skalibrować pj musi on być pod idealnym kątem, często w praktyce nie da się ustawić idealnie zbieżności w każdym obszarze, i gucio tu pomoże "optyka" "Wymiary owszem dosyc spore, ale to mnie akurat nie martwi." Większość ludzi to martwi, w tym mnie. Prawdopodobnie jest to główny powód odejścia od tej technologii i zamarcia tego wątku ;) "Biorac pod uwage ich ceny, to praktycznie w tej chwili konkurencji jest malo. DObrej klasy CRT mozna nabyc ponizej 1000 euro, nie tylko barco ale ten nec i sony." No to kup, zrobisz komuś ulgę "Ze to przeszlosc to bym nie powiedzial, no chyba ze wzmaki lampowe i vinyl tez zaliczasz do tej kategorii." Chyba nie przeczytałeś mojego "o mnie" w kwestii tej słabej i niczego nie wnoszącej analogii
  6.  

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.