Skocz do zawartości
Muzyka

Abbath ze swoim nowym albumem Outstrider już w lipcu.

Kiedy  Olve "Abbatha" Eikemo rozpoczął tworzenie swojego zespołu, większość fanów black metalu wprost wskazywała, że  nowo powstała formacja zbyt dużo czerpie pomysłów w kwestii swojego artystycznego wyrazu z KISS. I nie sposób zaprzeczyć tym opiniom, bo kapela Abbath faktycznie upodobniła się dosyć mocno do amerykańskich dinozaurów rocka/heavy metalu. Zresztą nie oni pierwsi i nie ostatni. Jednak wyraz sceniczny w postaci malowania twarzy czy sposobu ubioru (zbliżony do KISS) nie ma nic wspólnego z muzyką, z jaką przychodzi nam zetknąć się odsłuchując kolejne kawałki norweskiego Abbatha. 

Jest ciężko, klimatycznie, odpowiednio wyrażone świetnym głosem byłego frontmana Immortal, a moc gitar jest naprawdę warta uwagi każdego fana ciężkiego brzmienia. W 2016 roku mieliśmy pierwszą próbkę możliwości formacji w postaci debiutanckiego albumu studyjnego o nazwie... "Abbath". To, co wtedy było zaskakujące, to nie tylko świetnie zrealizowany materiał i doskonałe dziesięć utworów, ale także gościnny występ kilku uznanych muzyków, w tym Geir'a Bratland'a (Apoptygma Berzerk). Płyta trafiła na rynek i spodobała się na tyle fanom, że otworzyła zespołowi drogę do dalszego rozwoju.

Nie trzeba więc było długo czekać i po niespełna trzech latach nadchodzi ich nowy, drugi album. "Outstrider" bo o nim mowa, ukazuje się na naszym rynku już 5 lipca i to w dwóch różnych edycjach. Poza klasycznym wydaniem, najciekawiej prezentuje się od strony oprawy i zawartości Limited Edition Box. Rzecz jasna na obydwu edycjach dostaniemy to, co fani black metalu kochają najbardziej - fantastyczny głos Olve i sporą ilość masywnych riffów.

Album promowany jest w sieci rewelacyjnym kawałkiem "Harvest Pyre". Jest na co czekać!

 

AudioRecki (Magazyn AudioStereo)

 

2079391054_AbbathAlbum.thumb.jpg.13094e0ad2c2a91c95cd6de347d37727.jpg

Abbath "Outstrider" (Limited Edition Box) (2019)

Lista utworów:

01. Calm In Ire (Of Hurricane)
02. Bridge Of Spasms
03. The Artifex
04. Harvest Pyre
05. Land Of Khem
06. Outstrider
07. Scythewinder
08. Hecate
09. Pace Till Death (BATHORY cover)

Data dodania




Czas festiwali – czyli sezon na muzyczne zajawki, nowe brzmienia i ludzi, których nie znasz, ale czujesz jakbyś znał całe życie.

No i poszło. W powietrzu czuć już nie tylko zapach grillowanego sera halloumi i rozgrzanego asfaltu, ale też ten dreszcz podskórny – zbliża się czas festiwali. Dla niektórych to coroczny rytuał, coś w rodzaju letnich rekolekcji muzycznych. Dla innych – przygoda, która zaczyna się od „idziemy tylko na jeden dzień” i kończy trzy dni później w namiocie, z nową paczką ludzi i głową pełną dźwięków, których wcześniej nawet nie znałeś. Festiwale vs. koncerty – więcej niż różnica w cenie biletu

AudioNews
AudioNews
Felietony

iFi Audio zaskakuje z trzema nowymi produktami – OMNI USB, UP Travel i GO pod Air

iFi Audio, pionier w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań audio, wprowadza na rynek trzy przełomowe urządzenia zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Nowości – OMNI USB, UP Travel oraz GO pod Air – potwierdzają zaangażowanie firmy w dostarczanie bezkompromisowej jakości dźwięku zarówno w warunkach domowych, jak i w podróży. OMNI USB – Nowa generacja kondycjonerów USB OMNI USB to flagowy kondycjoner USB firmy SilentPower, czyli podfirmy iFi Audio – stworzony dla

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Nowości | Testy | Inne

Eurowizja 2025: Czas na drugi półfinał! Kto powalczy o miejsce w finale z Justyną Steczkowską?

Po emocjonującym pierwszym półfinale, w którym Justyna Steczkowska zapewniła sobie miejsce w wielkim finale Eurowizji 2025, czas na drugą odsłonę zmagań. Już dziś, 15 maja, oczy całej Europy ponownie skierują się na Bazyleę — to właśnie tam rozegra się drugi półfinał 69. Konkursu Piosenki Eurowizji. Steczkowska w finale. Polska ponownie w grze o wysokie miejsce Wtorkowy występ Justyny Steczkowskiej był jednym z najbardziej komentowanych momentów pierwszego półfinału. Artystka zaprezent

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Newsy

Premiera Audiolab D7 i D9

Po latach skupienia na urządzeniach zintegrowanych brytyjska marka Audiolab wraca do korzeni, prezentując dwa nowe, zaawansowane przetworniki cyfrowo-analogowe – modele D7 i D9. Te nowoczesne urządzenia zostały zaprojektowane zarówno z myślą o użytkownikach desktopowych, jak i miłośnikach klasycznych systemów hi-fi. Powrót legendy – DACi z rodowodem M-DAC Audiolab to marka z wieloletnią tradycją w projektowaniu urządzeń cyfrowych. Nowe przetworniki D7 i D9 można uznać za duchowych spad

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Nowości | Testy | Inne

Eurowizja 2025: Polska walczy o finał! Justyna Steczkowska wystąpi dziś w pierwszym półfinale

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla fanów Eurowizji – we wtorek, 13 maja, rozpoczyna się 69. Konkurs Piosenki Eurowizji! W pierwszym półfinale na scenie w szwajcarskiej Bazylei zaprezentuje się piętnastu wykonawców, w tym reprezentantka Polski – Justyna Steczkowska z utworem Gaja. To właśnie dzisiejszego wieczoru poznamy pierwszych finalistów, którzy już w sobotę zawalczą o zwycięstwo w wielkim finale.   Polska z numerem 2 – kiedy wystąpi Justyna Steczkowska? Show otworzy duet z Is

AudioNews
AudioNews
Newsy 10


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia



Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj komentarz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.