Skocz do zawartości
Promowany Newsy | Testy | Inne

Nowy, flagowy gramofon Rega Naia sponsored-icon

Nowy, flagowy gramofon Rega Naia

image.png

Tym razem zaprezentowali oni nowy flagowy gramofon, Rega Naia, który nazywają ostatecznym. Powstał on dzięki latom żmudnych badań i testów, które były konieczne do stworzenia słynnego gramofonu Naiad. Model Naia wykorzystuje wszystko to, co było najlepsze i przenosi to do gotowej wersji produkcyjnej. Przełomowe funkcje, materiały, technologie. Wszystko opracowane przez Regę w ciągu ostatnich lat, by osiągnąć nowy poziom w jakości przy odtwarzaniu płyt winylowych. 

Pionierska technologia plinty o niskiej masy

Naia przenosi pionierską technologię plinty o niskiej masie i wysokiej sztywności, która została opracowana przez Regę, na jeszcze wyższy poziom. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu cokołu szkieletowego z włókna węglowego, zaimpregnowanego grafenem i z wypełnieniem z pianki Tancast 8. Ta ultrasztywna konstrukcja jest następnie dodatkowo wzmocniona z pomocą dwóch elementów wykonanych z ceramiki z tlenkiem aluminium. Jest to ten sam materiał, który został użyty do stworzenia przeprojektowanego ceramicznego talerza z lepszą kontrolą rezonansów, a także ulepszonym efektem koła zamachowego i kompleksowym profilem. 

Kluczowe cechy gramofonu Rega Naia

image.png

Plinta szkieletowa z włókna węglowego zaimpregnowanego grafenem z wnętrzem z pianki Tancast 8

Centralne łożysko ZTA z tlenku aluminium hartowanego cyrkonem

Tytanowe ramię RB; jednoczęściowe tytanowe łożysko pionowe i tytanowy zespół wrzeciona pionowego

Wałek i obciążnik z wolframu

Ceramiczne usztywnienia dolne i górne

Zaawansowany, referencyjny i w pełni regulowany zasilacz

Ceramiczny talerz kontrolujący rezonanse, z ulepszonym efektem koła zamachowego i kompleksowym profilem

Aluminiowe nóżki o niskiej masie

Potrójne paski napędowe Reference zapewniające lepszą stabilność napędu

Rega Aphelion 2 MC (opcjonalnie)

Dożywotnia gwarancja na wady fabryczne

Ramię

image.png

Ramię RB Titanium jest najbardziej zaawansowanym i najdokładniejszym ramieniem gramofonowym, które kiedykolwiek wypuściliśmy na rynek. Cała konstrukcja została zaprojektowana tak, aby zminimalizować liczbę połączeń, jednocześnie wykorzystując najsztywniejsze materiały we wszystkich krytycznych fragmentach. Ramię jest bliskie braku tarcia w poziomie i pionie, do tego nie posiada mierzalnego luzu w zespołach łożysk. RB Titanium wykorzystuje również nowe, jednoczęściowe, tytanowe łożysko pionowe i tytanowy zespół wrzeciona pionowego. Zalecaną wkładką jest Rega Aphelion 2 MC, której montaż jest na unikalnej, ręcznie polerowanej rurce ramienia, by utrzymać masę na jak najniższym poziomie. Całość jest uzupełniana wolframową przeciwwagą. 

Plinta z włókna węglowego impregnowana grafenem 

image.png

Uzyskanie jak najwyższej sztywności przy niskiej masie jest niezwykle ciężkim zadaniem. Rega jest pionierem w kwestii stosowania włókna węglowego impregnowanego grafenem oraz rdzenia z pianki Tancast 8. Oba materiały są stosowane w branży lotniczej oraz przemyśle kosmicznym, ale mimo to stanowią niesamowitą platformę do montażu gramofonu. Ultralekka struktura piankowego rdzenia pomaga zmniejszyć przenoszenie drgań, podczas gdy sztywność wierzchnich warstw zapewnia brak mikroruchów plinty przy odtwarzaniu naszych ulubionych winyli. Dodatek grafenu zapewnia jeszcze większą wytrzymałość i sztywność, dzięki czemu jest to najlepsza plinta na rynku wśród naszych produktów. 

Łożysko i wrzeciono z dodatkiem ZTA

image.png

Naia wykorzystuje niestandardowy aluminiowy talerz z wrzecionem i centralnym łożyskiem wykonanym z ZTA (tlenek glinu hartowany cyrkonem). ZTA został wcześniej opracowany do użytku w znacznie większych maszynach, stosowanych w przemyśle papierniczym. Odporność na ścieranie okazała się znacznie wyższa niż tlenku glinu, co uczyniło go idealnym materiałem do budowy zespołu łożyska głównego. Produkcja jest wyjątkowo skomplikowana i trudna, ale przebiega podobnie jak w przypadku innych materiałów ceramicznych. Zaczynając od przygotowania proszku z suszeniem rozpyłowym, element jest formowany w prasie izostatycznej (która wywiera nacisk we wszystkich kierunkach, aby uzyskać równomierną gęstość). Kawałek jest następnie toczony w stanie surowym (przed wypalaniem), a następnie wypalany w temperaturze 1600 °C przez 3 dni przed szlifowaniem dolnego kołnierza i otworu przed ostatecznym gładzeniem w celu dopasowania do średnicy wrzeciona. Wrzeciono i łożysko są następnie przechowywane razem jako zestaw, aby zagwarantować idealne dopasowanie. 

 

ZTA jest bardziej odporny na zużycie ścierne i wyjątkowo twardy, a zarówno wrzeciono, jak i łożysko są wykonane z identycznego materiału. Zmniejsza to ryzyko nierównego zużycia, ponieważ mają one identyczną twardość. Wrzeciono pracuje na ultracienkiej warstwie w pełni syntetycznego oleju, co ma pozytywny wpływ na żywotność. Rezultatem tego złożonego procesu inżynieryjnego jest najtwardszy, najdokładniejszy i najtrwalszy zespół łożyskowy, jaki kiedykolwiek wyprodukowaliśmy.

Referencyjny zasilacz

image.png

Zasilacz referencyjny Naia zapewnia najwyższą stabilność sterowania silnikiem, wygodną i elektroniczną zmianę prędkości, zaawansowaną kontrolę antywibracyjną i dokładną, dostosowywaną przez użytkownika możliwość regulowania prędkości. Pozwala to zapewnić całkowitą precyzję i kontrolę przez cały okres eksploatacji silnika. 

Zasilacz referencyjny został umieszczony w najnowszej, specjalnie zaprojektowanej obudowie Rega. Jest przeznaczony do zasilania naszego 24-woltowego, niskoszumowego silnika w gramofonie, przy zachowaniu najniższego poziomu szumów i jak największej dokładności. Prędkość i kontrola nad silnikiem jest możliwa dzięki generatorowi DSP (digital signal processing), który został zbudowany na podstawie kryształu o wysokiej stabilności. Urządzenie to dzieli prostokątną falę na dokładną częstotliwość, która jest wymagana do obracania plattera z wybraną prędkością. 

Napęd trzypaskowy EBLT

image.png

Rega wraz ze wsparciem chemików badała i rozwijała możliwości mieszanek gumy do produkcji pasków napędowych. Trwało to aż trzy lata, by uzyskać zamierzony efekt. Dzięki wykorzystaniu specjalnego systemu utwardzania nowy pasek napędowy zapewnia niezwykłą spójność całości. Stale reprezentuje ona poziom, przy jakim substancja ma określone właściwości, zwłaszcza tę najważniejszą, elastyczność. 

Nowe paski są produkowane z pomocą najnowocześniejszych, superdokładnych narzędzi Rega, których powstanie zostało zainspirowane współpracą z producentem części do silników Formuły 1. Pozwala to na tworzenie perfekcyjnie okrągłych i dokładnych wymiarowo pasków, co jest fundamentalne dla utrzymania stabilnej prędkości obrotów. 

Technologia DB (podwójnego usztywnienia)

image.png

“Masa pochłania energię — utrata energii równa się utracie muzyki”! Niezwykle lekka plinta w połączeniu z ceramicznym usztywnieniem od góry i dołu, zamontowanym w miejscach, gdzie zwiększona sztywność jest wymagana. Mowa o miejscach między mocowaniem ramienia oraz głównym łożyskiem. Całość tworzy niezwykle solidną konstrukcję, która przypomina naprężoną belkę. 

Dzięki aż tak sztywnej konstrukcji zapobiegamy niepożądanym rezonansom, które mogą dodawać nienaturalne zniekształcenia do muzyki. Większa masa może również przenosić więcej energii, której nie chcemy transferować na winyl. Mowa tu między innymi o szumie silnika, czy łożyska. Ramię i wkładka muszą odczytywać sygnał bezpośrednio z talerza i płyty. Unikalne rozwiązanie z podwójnym usztywnieniem gwarantuje nam przekazanie jak największej ilości szczegółów. 

Dzięki zastosowaniu podwójnego usztywnienia, zamiast kompletnej powłoki, możemy zwiększać grubość i sztywność w kluczowych obszarach. Pozostajemy jednak przy dalszej redukcji masy plinty, co bezpośrednio odnosi się do kwestii pochłaniania masy i niechcianego przenoszenia szumu i energii. 

Cena gramofonu:
- Rega NAIA (wersja bez wkładki): 53999 zł.
- Rega NAIA (z wkładką Aphelion 2MC): 67500 zł.


Dystrybucja w Polsce:
21Distribution / One Audio
95-200 Pabianice, Reymonta 12
www.21Distribution.pl
www.regapolska.pl
 

sponsored-icon
Data dodania




Czas festiwali – czyli sezon na muzyczne zajawki, nowe brzmienia i ludzi, których nie znasz, ale czujesz jakbyś znał całe życie.

No i poszło. W powietrzu czuć już nie tylko zapach grillowanego sera halloumi i rozgrzanego asfaltu, ale też ten dreszcz podskórny – zbliża się czas festiwali. Dla niektórych to coroczny rytuał, coś w rodzaju letnich rekolekcji muzycznych. Dla innych – przygoda, która zaczyna się od „idziemy tylko na jeden dzień” i kończy trzy dni później w namiocie, z nową paczką ludzi i głową pełną dźwięków, których wcześniej nawet nie znałeś. Festiwale vs. koncerty – więcej niż różnica w cenie biletu

AudioNews
AudioNews
Felietony

iFi Audio zaskakuje z trzema nowymi produktami – OMNI USB, UP Travel i GO pod Air

iFi Audio, pionier w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań audio, wprowadza na rynek trzy przełomowe urządzenia zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Nowości – OMNI USB, UP Travel oraz GO pod Air – potwierdzają zaangażowanie firmy w dostarczanie bezkompromisowej jakości dźwięku zarówno w warunkach domowych, jak i w podróży. OMNI USB – Nowa generacja kondycjonerów USB OMNI USB to flagowy kondycjoner USB firmy SilentPower, czyli podfirmy iFi Audio – stworzony dla

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Nowości | Testy | Inne

Eurowizja 2025: Czas na drugi półfinał! Kto powalczy o miejsce w finale z Justyną Steczkowską?

Po emocjonującym pierwszym półfinale, w którym Justyna Steczkowska zapewniła sobie miejsce w wielkim finale Eurowizji 2025, czas na drugą odsłonę zmagań. Już dziś, 15 maja, oczy całej Europy ponownie skierują się na Bazyleę — to właśnie tam rozegra się drugi półfinał 69. Konkursu Piosenki Eurowizji. Steczkowska w finale. Polska ponownie w grze o wysokie miejsce Wtorkowy występ Justyny Steczkowskiej był jednym z najbardziej komentowanych momentów pierwszego półfinału. Artystka zaprezent

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Newsy

Premiera Audiolab D7 i D9

Po latach skupienia na urządzeniach zintegrowanych brytyjska marka Audiolab wraca do korzeni, prezentując dwa nowe, zaawansowane przetworniki cyfrowo-analogowe – modele D7 i D9. Te nowoczesne urządzenia zostały zaprojektowane zarówno z myślą o użytkownikach desktopowych, jak i miłośnikach klasycznych systemów hi-fi. Powrót legendy – DACi z rodowodem M-DAC Audiolab to marka z wieloletnią tradycją w projektowaniu urządzeń cyfrowych. Nowe przetworniki D7 i D9 można uznać za duchowych spad

audiostereo.pl
audiostereo.pl
Nowości | Testy | Inne

Eurowizja 2025: Polska walczy o finał! Justyna Steczkowska wystąpi dziś w pierwszym półfinale

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla fanów Eurowizji – we wtorek, 13 maja, rozpoczyna się 69. Konkurs Piosenki Eurowizji! W pierwszym półfinale na scenie w szwajcarskiej Bazylei zaprezentuje się piętnastu wykonawców, w tym reprezentantka Polski – Justyna Steczkowska z utworem Gaja. To właśnie dzisiejszego wieczoru poznamy pierwszych finalistów, którzy już w sobotę zawalczą o zwycięstwo w wielkim finale.   Polska z numerem 2 – kiedy wystąpi Justyna Steczkowska? Show otworzy duet z Is

AudioNews
AudioNews
Newsy 10


Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Mysle, ze jesli ktos nie lubil P9 i dalszch  inkarnacji slepej sciezki projetowej w stylu "ostatnie szaty cesarza " to i nie polubi "Niejadka " . Tanie Regi sa dosyc przyjemne i graja jak trzeba w swoim budzecie. 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ta zawartość jest zamknięta i nie można dodawać komentarzy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.