Jump to content

Amplituner sieciowy Yamaha R-N500 w Q21

Q21
 Share


Premierowe pokazy najnowszego stereofonicznego amplitunera sieciowego Yamaha R-N500 w pabianickim salonie Q21

 

Ten niezwykle zaawansowany apmlituner sieciowy hi-fi efektywnie odtwarza dźwięk z wielu źródeł, wliczając sieciowe audio, a wszystko z niezrównaną jakością brzmienia. Łatwą obsługę zapewnia aplikacja kontrolna oraz wbudowany cyfrowe wejścia jack umożliwiające współpracę z telewizorem i innymi urządzeniami.

 

- Korzystaj z całego spektrum twoich ulubionych nowoczesnych źródeł muzyki

- Słuchaj internetowych stacji radiowych z całego świata i zyskaj możliwość przesyłania muzyki

- Kompatybilność AirPlay

- Aplikacja NP Controller pozwala sterować z poziomu smartfonu lub tabletu

- Odtwarzanie formatów FLAC oraz WAV 192 kHz/24 bity

- Cyfrowe wejście audio dla telewizora lub odtwarzacza Blu-ray

- Cyfrowe gniazdo USB dla iPoda, iPhona, iPada i urządzeń USB

- Koncepcja ToP-ART i najwyższej jakości podzespoły

- Tryb Pure Direct zapewnia jeszcze czystszy dźwięk i ciągłą zmienną kontrolę loudness

- Proste, a jednocześnie wyrafinowane wzornictwo

 

Korzystaj z całego spektrum twoich ulubionych nowoczesnych źródeł muzyki

R-N500 jest amplitunerem i sieciowym odtwarzaczem audio w jednym. Możesz korzystać z niego, aby w łatwy sposób korzystać z materiałów dźwiękowych pobranych z internetu lub zgromadzonych w komputerze PC lub dysku NAS. Korzystaj także z serwisów muzycznych i internetowych stacji radiowych (z vTunerem). Co więcej, autorska aplikacja Yamaha NP Controller pozwala czerpać radość z twoich ulubionych utworów, przesyłanych bezprzewodowo ze smartfonu lub tabletu.

 

Słuchaj internetowych stacji radiowych z całego świata i zyskaj możliwość przesyłania muzyki*

Obsługa bazy danych stacji radiowych (vTuner) umożliwia słuchanie internetowych rozgłośni z całego świata poprzez podłączenie do internetu poprzez LAN. Ponadto obsługa strumieniowania muzyki pozwala cieszyć się zróżnicowanym materiałem muzycznym.

*Dostępny poprzez aktualizację oprogramowania. Dostępność serwisu zależy od regionu.

 

Aplikacja NP Controller pozwala sterować z poziomu smartfonu lub tabletu

Pobierz użyteczną aplikację Yamaha NP Controller i wykorzystaj ją do przełączania pomiędzy źródłami muzyki z poziomu ekranu twojego urządzenia przenośnego, a nawet przeglądaj informacje o utworach i okładki albumów. Co więcej, jej funkcja MusicPlay pozwala przesyłać muzykę bez konieczności stosowania dodatkowej aplikacji. To rozwiązanie kompatybilne jest ze smartfonami oraz tabletami i zapewnia także kontrolę różnych ustawień, także sieciowych.

 

Kompatybilność AirPlay

Amplituner sieciowy R-N500 umożliwia odtwarzanie praktycznie całej twojej muzyki. Urządzenie jest w pełni kompatybilne z technologią AirPlay – to oznacza, że zyskujesz wygodę bezprzewodowego odtwarzania materiału muzycznego z urządzeń Mac, iPod, iPhone lub iPad, a także z PC.

 

Odtwarzanie formatów FLAC oraz WAV 192 kHz/24 bity

Kompatybilność z formatami FLAC/WAV 192 kHz/24 bity gwarantuje precyzję dźwięku z niezwykle wyrazistą mocą, która jest możliwa wyłącznie w przypadku źródeł wysokiej rozdzielczości. Udoskonalane przez lata technologie Yamahy zapewniają wysoką trwałość i niezawodność.

 

Cyfrowe wejście audio dla telewizora lub odtwarzacza Blu-ray

R-N500 wyposażony jest w cyfrowe wejście audio – z gniazdami optycznym i współosiowym. Optyczne wykorzystywane jest do połączenia z telewizorem, współosiowe do przesyłania dźwięku z odtwarzacza Blu-ray. Dźwięk pozostaje w postaci cyfrowej, zapewniając czyste, idealnie dynamiczne brzmienie, od sportu i innych programów do filmów i koncertów.

 

Cyfrowe gniazdo USB dla iPoda, iPhona, iPada i urządzeń USB

Na przednim panelu R-N500 znajduje się gniazdo USB, umożliwiające szybkie podłączenie iPoda, iPhona, iPada lub pamięci USB. Zyskujesz natychmiastowy dostęp do całej zgromadzonej przez ciebie muzyki, a cyfrowe połączenie gwarantuje, że usłyszysz ją z najwyższą możliwą jakością dźwięku.

 

Koncepcja ToP-ART i najwyższej jakości podzespoły

Cała konstrukcja R-N500 podporządkowana jest maksymalnej wydajności i wysokiej jakości. Projekt wnętrza wykorzystuje łatwą, bezpośrednią transmisję sygnału – zapewniając optymalną separację, eliminując szum i zniekształcenia i gwarantując czystą reprodukcję brzmienia. W urządzeniu zastosowano dwa niezależne zasilania dla dwóch źródeł dźwięku, analogowego i cyfrowego, a także autorska technologia ToP –ART (Total Purity Audio Reproduction Technlogoy) oraz Art Base, tj. konstrukcja chassis w pełni chroniąca sygnały audio przez szumem i wibracjami. Ponadto wszystkie podzespoły i materiały zostały starannie wyselekcjonowane i przetestowane, aby mieć pewność, że są to te najlepsze jakościowo. Te wszystkie elementy działają wspólnie, aby zapewnić absolutnie najlepszy możliwy dźwięk.

 

Tryb Pure Direct zapewnia jeszcze czystszy dźwięk

Włączenie trybu Pure Direct sprawia, że sygnał dźwiękowy omija obwody kontroli barwy dźwięku, balansu i wzmacniacz buforujący. To zwiększa jakość dźwięku przy jednoczesnym utrzymywaniu pełnej pojemności wyjściowej. Skrócenie ścieżki sygnałowej zwiększa czystość dźwięku, pomagając odtworzyć nawet najdelikatniejsze muzyczne niuanse.

 

Ciągła zmienna kontrola loudness

R-N500 wyposażony jest także w specjalną kontrolę loudness. Pokrętło na przednim panelu pozwala dopasować efekt loudness do swoich wymagań. Niezależnie od regulatora głośności, to udogodnienie kontroluje balans niskich i wysokich częstotliwości, gwarantując pełny tonalny zakres przy dowolnym poziomie głośności, kompensując naturalną utratę wysokich i niskich częstotliwości w ludzkich uszach przy niskich poziomach głośności.

 

Proste, a jednocześnie wyrafinowane wzornictwo

Za sprawą zachwycająco prostego i wyjątkowego wzornictwa odziedziczonego wprost z urządzeń hi-fi Yamahy, R-N500 szczyci się także łatwym w obsłudze układem przełączników. Przedni panel wykończony jest wysokiej jakości szczotkowanym aluminium. Także pokrętła kontrolne mają równie luksusową konstrukcję, jak te wykorzystywane w topowych modelach. Zarówno na zewnątrz, jak i w środku, całość R-N500 ukazuje nasze poświęcenie dla doskonałego wzornictwa i funkcjonalności.

 

Tryb ECO i automatyczny tryb czuwania

R-N500 wyposażony jest w tryb ECO, który redukuje zużycie energii o ok. 20%* i funkcję automatycznego trybu czuwania, dzięki której można aktywować wyłączenie zasilania po 2, 4, 8 lub 12 godzinach.

*W porównaniu ze zużyciem energii przy wyłączonym trybie ECO (pomiar Yamahy).

 

Amplituner Yamaha R-N500 dostępny jest w kolorze czarnym i srebrnym, jego cena detaliczna została ustalona na poziomie 2099 zł. W związku z premierą urządzenia w Polsce, salon Q21 przygotował specjalną ofertę finansowania zakupu w 10 nieoprocentowanych ratach.

 

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

E-mail: q21@q21.pl

www.Q21.pl

post-25064-0-94581900-1383059024_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended Comments

Powiem szczerze, nie liczmy na jakąś wysoką klasę przedwzmacniacza gramofonowego w urządzeniach Yamaha, jest to bardziej dodatek. W praktyce jest to odpowiednik podstawowych modeli tego typu urządzeń na rynku, jakość oferowana przez urządzenie jest wystarczająca wyłącznie przy najtańszych modelach gramofonów. Przedwzmacniacze gramofonowe w amplitunerach wielokanałowych i w R-N500 są podobnej klasy.

Link to comment
Share on other sites

Czyli pod względem wejścia phono zmiana z R-XV671 nie ma sensu. Pod względem toru audio dla stereo chyba już ma.

Jeszcze jedno pytanie.

Czy w takim wypadku jeśli chodzi o przedwzmacniacz gramofonowy lepiej do tej Yamahy dokupić przedwzmacniacz zewnętrzny?

Jakiej klasy powinien być aby przewyższył jakościowo ten wewnętrzny w R-N500, np z jakiej kwoty u Was lub na portalu aukcyjnym.

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się, pod względem przedwzmacniacza gramofonowego nie ma sensu, natomiast tor audio w R-N500 jest wyraźnie lepszy.

Proszę zwrócić uwagę na bardzo przyzwoite przedwzmacniacze Cambridge Audio np. 551P (http://www.q21.pl/cambridge-audio-azur-551p.html) oraz NAD PP-2i (http://www.q21.pl/nad-pp-2i.html). Są to już bardzo przyzwoite urządzenia.

 

Jeśli jest taka możliwość, zapraszam do salonu na odsłuchy.

Link to comment
Share on other sites

Witam państwa, R-n500 ma 80W na kanał , jakie głośniki lub monitory polecacie państwo do tego amplitunera do salonu 20-30m2 , czy to urządzenie poradzi sobie z nagłośnieniem takiej przestrzeni?

Link to comment
Share on other sites

Yamaha R-N500 to stosunkowo wydajny amplituner, tak więc przy odpowiednio dobranych kolumnach może spokojnie prawidłowo nagłośnić nawet duże pomieszczenie.

Abym jednak mógł zaproponować konkretne rozwiązania, proszę o więcej szczegółów - przede wszystkim jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe (różnica pomiędzy 20 a 30 m2 jest bardzo duża, zupełnie inne kolumny zastosujemy w poszczególnych opcjach), jakie zazwyczaj gatunki muzyczne będą odsłuchiwane, jakie preferencje brzmieniowe, jaki budżet na zakup kolumn, czy są inne wymagania w kwestii kolumn (budowa, kolorystyka).

Link to comment
Share on other sites

Ja się pozwolę podłączyć do pytania o kolumny, bo też jestem zainteresowany tym modelem Yamahy. Pomieszczenie ok 19m2 - pokój dzienny, w którym również znajdują się meble (jeśli to ma jakieś znaczenie). Preferencje muzyczne? Różne gatunki, od jazz, chillout, przez blues, rock, prog rock, heavy metal... Cała mieszanka. Preferencje brzmieniowe? Nie bardzo wiem jak je określić.... Budżet? Najlepiej coś dobrego i niedrogiego. Model budżetowy :)

Jakie kolumny można polecić do R-N500 w takim przypadku?

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o pokój: to jest on otwarty na długi korytarz oraz kuchnię , łączna powierzchnia ok 32m2. Także pomieszczenie nieregularne ,ale zenie w miarę możliwości wytłumione: dywany, zasłony, plisy na oknach sporo powierzchni rozpraszającej. Preferowane gatunki muzyczne to ambient, sporo jazzu , muzyki gitarowej , indie rock.

Budżet na kolumny do 2,5-3 tysiąca zł za parę . Z góry dziękuję za poradę. Testowałem ten amplituner z głośnikami Monitor Audio BX2 i efekt był znośny ale potencjometr głośności doszedł do 18 db.Z góry dziękuję za poradę.

Link to comment
Share on other sites

Interesuje mnie czy przez wejscie usb na czele amplitunera istnieje mozliwość odsłuchu plików flac

tak

natomiast mam problem z odtwarzaniem FLAC po ethernecie z komputera

Link to comment
Share on other sites

Witam obecnie mam amplituner kina domowego yamaha 671 oraz kolumny tannoy mercury v4. Moje pytanie czy wymiana Yamahy 671 na Yamaha R-N500 dużo poprawi jakość dźwięku, zastanawiam się jeszcze nad HK 3490 lub Onkyo tx-8050.

Link to comment
Share on other sites

Cześć, mam pytanie w sprawie omawianego w tym temacie amplitunera sieciowego. Zamierzam kupić w miarę budżetowy system stereo (do 3 tysięcy), w którym źródłem dźwięku będzie przede wszystkim komputer. Stawiam na kolumny Pylon Pearl (najprawdopodobniej Monitor, choć myślę także o 25), a do tego albo wzmacniacz z wyjściem USB DAC (myślałem o Cambridge Audio 651A oraz o Advance Acoustic X-i60). Ostatnio jednak pomyślałem, że amplituner sieciowy typu Yamaha R-N500 może być dla mnie lepszym rozwiązaniem ze względu na wygodne przesyłanie danych przez Wi-Fi, ale nie do końca wiem, jak tego typu urządzenia strumieniowe działają. Wzmacniacz ten nie ma wyjścia DAC USB, ale z przodu jest USB przeznaczone na nośniki danych - rozumiem, że w takiej sytuacji pliki cyfrowe przetwarzane są przez wewnętrzny DAC. Orientujecie się, czy tak samo działa strumieniowanie przez AirPlay? Chciałbym użyć AirPlay do przesłania muzyki z iTunes do wzmacniacza, ale czy to zadziała w taki sposób, jakby komputer był podłączony do asynchronicznego DAC USB (czyli że wzmacniacz dostanie nieprzetworzony plik cyfrowy np. WAV czy Apple Lossless), czy plik zostanie przetworzony przez kartę muzyczną i inne procesy komputera i dopiero w takiej postaci przesłany do wzmacniacza? To chyba dosyć istotna kwestia, bo jeśli zachodzi ta druga okoliczność, to należy się spodziewać znacznie gorszej jakości dźwięku niż w wypadku bezpośredniego podłączenia do wzmacniacza nośnika danych do przedniego USB.

Link to comment
Share on other sites

W sprawie pytania dotyczącego wymiany RX-V671 na amplituner sieciowy - wymiana na amplituner Yamaha R-N500 lub Onkyo TX-8130 przyniesie poprawę jakości, natomiast jeśli szukamy dużej zmiany, namawiałbym jednak na klasyczny dobry wzmacniacz i ewentualnie zewnętrzny odtwarzacz strumieniowy. Drugą alternatywą jest wybór jednego z flagowych amplitunerów sieciowych czyli Onkyo TX-8150 lub Yamaha R-N602.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy. Wybór pomiędzy Onkyo a Yamaha jest uzależniony od Twoich indywidualnych preferencji. Yamaha jest bardziej rockowa, eksponując skraje pasma. Onkyo jest łagodniejsze, spokojniejsze, równiejsze.

Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.