Jump to content

Boenicke vs Kudos w salonie Q21

Q21
 Share


Salon Q21 serdecznie zaprasza na odsłuchy dwóch wyjątkowo ciekawych konstrukcji kolumn Boenicke W8 i Kudos Super 20.

 

Boenicke W8 to 3-drożna kolumna podłogowa, wykonywana ręcznie, do budowy której użyto litego drewna. Kolumnę zaprojektowano tak, aby była sztywna, pozbawiona wewnętrznych rezonansów, a każdy przetwornik pracował w niezależnej komorze akustycznej o owalnym kształcie.

Jako głośnik niskotonowy pracuje woofer o średnicy membrany 165 mm, umieszczony na bocznej ściance, który jest podłączony bezpośrednio do terminala, bez zwrotnicy. Jego komora wraz z tunelem bass-refleks została zestrojona na częstotliwość 28Hz.

Na przodzie kolumny znajdują się: na górze przetwornik szerokopasmowy z metalową membraną o średnicy 75 mm z filtrem zwrotnicy pierwszego rzędu. Poniżej zamontowano średnio-niskotonowy głośnik z membraną papierową o średnicy 100 mm. Posiada on korektor fazy wykonywany jest z drewna jabłoni, głośnik również filtrowany jest przez układ 1. rzędu.

Z tyłu kolumny znajduje się dodatkowy tweeter. Całe okablowanie wykonano przewodem o konstrukcji licowej z jedwabną izolacją, a terminal – z gniazd WBT NextGen. Kolumny Boenicke W8 stoją na specjalnie zaprojektowanych podstawkach SwingBase, które są wykonane z metalu.

 

Kudos Super 20 zostały zaprojektowane, aby reprodukować muzykę z najwyższą możliwą dokładnością spośród wszystkich dwudrożnych kolumn Kudos. Super 20 to połączenie tweetera Crescendo K2 z Titan T88 wraz z nowo zaprojektowanym przetwornikiem niskośredniotonowym unikalnym w swojej aplikacji i wyposażonym w pierścień zwierający powodujący minimalizację prądów wirowych oraz aluminiowy korektor fazy. Oba te przetworniki występują jedynie w kolumnach Kudos i zostały stworzone tak, aby zgrywały się płynnie w efekcie produkując ekstremalnie wysokiej jakości kolumnę.

Projekt nie zatrzymał się jednak na głośnikach. Również Zwrotnica została pieczołowicie przekonstruowana z wykorzystaniem nowych cewek i rezystorów Mundorf, oraz kondensatorów Supreme (Gold, Silver, Oil) od tego samego producenta. Podzespoły te są produkowane na najwyższe możliwe tolerancje, a oprócz tego podlegają procesowi parowania, aby jeszcze bardziej poprawić jakość.

Obudowa jest wykonana z 18mm MDFu wykończonego wysokiej jakości fornirem drewnianym, bądź białym, satynowym lakierem. Otwór bas refleksu został umieszczony u spodu obudowy, zapewniając większe pole do manewrów podczas ustawiania kolumn. Plinta gwarantuje stabilną podstawę oraz przestrzeń z której port może optymalnie wypuszczać powietrze. Jest ona wykonana z laminatu trzech materiałów: MDFu, warstwy tłumiącej oraz stalowej podstawy znanej z modeli flagowych. Wysokiej jakości kolce ze stali nierdzewnej również są dołączone aby uzyskać optymalne sprzęganie kolumny z podłogą.

 

Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl

post-25064-0-49095600-1450365221_thumb.jpg

post-25064-0-07269200-1450365227_thumb.jpg

post-25064-0-33396600-1450365232_thumb.jpg

 Share


User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.