Jump to content

Carina - nowy klasyk w gamie produktowej Elac’a | Odsłuchy w salonie Q21

Q21
 Share


Minimalizm wyboru - jedna konstrukcja podłogowa (FS247.4), jedna podstawkowa (BS243.4) i kolumna centralna (C241.4). W przypadku kolorystyki podobnie - do wyboru czarna lub biała satyna.

Seria Carina łączy technikę serii 140 i 240 z zupełnie nowym designem. Wspólnym mianownikiem dla Cariny jest świetnie znana wstęgowa jednostka wysokotonowa JET, która zapewnia wspaniałą przejrzystość i dynamikę. Następnym wspólnym elementem dla tej serii jest nowo opracowany przetwornik nisko-średniotonowy, wyposażony w aluminiową membranę o złożonej krzywiźnie. Kolor membran głośników nisko-średniotonowych jest dopasowany do koloru obudowy. Płynne przejście pasma pomiędzy głośnikami nisko-średniotonowym i wstęgą JET zapewnia wyrafinowana, wieloelementowa zwrotnica. Kolumny serii Carina wykorzystują układ Bass-Reflex, ale nie zawsze w sposób klasyczny. W monitorach wylot tunelu umieszczony został tylko w podstawie obudów, a model podłogowy łączy wspomniane rozwiązanie z tylnym Bass-Reflex’em. Ma to za zadanie oferować elastyczność podczas rozstawiania kolumn, ponieważ tym konstrukcjom nie powinno przeszkadzać ustawienie nawet przy samej ścianie lub w rogu pomieszczenia. Tak jak jego poprzednicy (FS147 i FS247), Carina FS247.4 to układ dwuipółdrożny. Podstawkowy BS243.4, to konstrukcja dwudrożna. Kolumna centralna jako jedyna posiada konstrukcję trójdrożną.

Pierwsze testy odsłuchowe kolumn podstawkowej i podłogowej pokazały równe, radosne granie, nie przejaskrawione lecz harmonijne i poukładane. Z odrobiną atrakcji, płynących głównie ze skrajów pasma, a także ze sposobu kreowania przestrzeni.

Carina to obecnie najtańsza seria Elac’a posiadająca wysokotonowego JET’a. To kolejna seria producenta, w której zmieniono formę konstrukcji na nowoczesną, lecz daleką od minimalizmu. Atrakcyjne krzywizny i detale oraz szczupła sylwetka, dobra technika, tradycyjne brzmienie Elac’a i atrakcyjna forma są dostępne za umiarkowaną cenę.

Już dzisiaj umów się na odsłuchy w salonie stacjonarnym Q21 lub sprawdź ofertę w sklepie on-line pod linkiem.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

elac_carina_q21.jpg

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.