23 września 2009 roku podczas uroczystej gali w TRIO Apartamenty, firma DSV Sp. z o.o. S.K.A. - wyłączny dystrybutor Loewe w Polsce - zaprezentowała najnowszy system audiowizyjny Loewe Reference. Jego innowacyjność oraz purystyczny design zostały docenione na najważniejszych w branży elektronicznej targach IFA, które odbyły się na początku września w Berlinie.
Henri Michaux pisał, że noszenie nagości jest największą sztuką. Podobnie stworzenie ekskluzywnego telewizora, którego surowe piękno wyostrzy zmysły i w sposób dyskretny acz zdecydowany ozdobi każdą przestrzeń. Styliści Loewe i Phoenix Design, dzięki purystycznemu wzornictwu i wykorzystaniu starannie wyselekcjonowanych materiałów, takich jak polerowane aluminium, ten efekt osiągnęli. Ręcznie wykańczane elementy obudowy sprawiają, że Loewe Reference 52 Full HD+ 200 jest dopieszczony w każdym calu.
Cieszący wymagające oko konesera wygląd idzie w parze z perfekcyjnym obrazem. Telewizor posiada matrycę Full HD wyświetlającą obraz odświeżany systemem 200 Hz oraz obsługuje system 24 klatek, dzięki czemu oglądający czuje się jak w kinie. Dodatkowo 52-calowy (132 cm) panel LCD pokryty jest przygotowaną specjalnie dla Loewe taflą szkła, która znacząco podnosi jakość obrazu. Dzięki temu wydobyte zostają subtelności kolorystyczne, niezauważalne na telewizorach, w których nie zastosowano tak zaawansowanej technologii.
Mów mi slim, ultraslim
Projektanci Loewe po raz kolejny przesunęli granice możliwości. W designie typu ultraslim, czyli zaledwie 6 cm grubości, zamknęli cały arsenał urządzeń odbiorczych. W telewizor wbudowane są tunery umożliwiające odbiór sygnału satelitarnego, kablowego i naziemnego, oraz odbiornik HDTV MPEG4, który dekoduje sygnał nadawany cyfrowo. Loewe Reference ma ponadto wbudowany moduł dźwięku cyfrowego zastępujący amplituner, odtwarzacz sieciowy plików multimedilamych, radio internetowe i satelitarne oraz nagrywarkę cyfrową w postaci twardego dysku DR+ o imponującej pojemności 500 GB, która umożliwia nagrywanie audycji w technologii HDTV. Co więcej, całe okablowanie jest ukryte w podstawach, dzięki czemu żaden wystający kabel nie zakłóca nieskazitelnego piękna i harmonii.
Doskonałość powstaje z harmonii zmysłów. Dlatego funkcjonalnym i jednolitym wzorniczo uzupełnieniem telewizora są dwa ultracienkie głośniki elektrostatyczne Reference Sound Stand Speaker oraz subwoofer oferujący silne brzmienie. W odróżnieniu od głośników dynamicznych, elektrostatyczne nieporównanie łatwiej radzą sobie z szybką zmianą wysokości dźwięku i odwzorowaniem przestrzeni, dzięki czemu dźwięk jest szybki, lekki i - co najważniejsze - bez zniekształceń. System oparty o ten rodzaj głośników wystawiany we wnętrzach z szybkimi powierzchniami (kamień, szkło) najwierniej odda doskonały dźwięk orkiestry symfonicznej.
Co komu mediacenter gra
Całości systemu dopełnia odtwarzacz multimedialny i multiroomowy Reference Mediacenter, serce wszystkich cyfrowych form domowej rozrywki, który zapewniają perfekcyjną dystrybucję źródeł muzycznych i radiowych w całym domu. Mediacenter odtwarza wszystkie formaty CD i DVD, posiada analogowy tuner radiowy FM z RDSem, złącze dla iPoda i iPhone’a, dwa wejścia USB dla dodatkowych pamięci zewnętrznych oraz możliwość odtwarzania plików MP3 z katalogów udostępnionych w lokalnej sieci komputerowej. Do każdego utworu, znajdującego się w zasobach systemu Reference Mediacenter, z internetowej bazy danych Gracenote ściągany jest komplet informacji obejmujących m. in. rok pierwszego wydania, gatunek czy okładkę płyty. Czas zgrywania płyty CD na wbudowany dysk twardy wynosi niecałe 8 minut. Odtwarzane pliki muzyczne mogą być zapisane w formacie MP3 (z prędkością 128, 160, 192 lub 320 kbit/s) albo w oryginalnej jakości płyt CD dzięki bezstratnemu formatowi FLAC. Wbudowany dysk twardy o pojemności 160 GB pozwala na przechowywanie ponad 15 tysięcy utworów. Mimo, iż prawie nie zdarza się, by twardy dysk uległ uszkodzeniu, inżynierowie Loewe postanowili dmuchać na zimne i wyposażyli Mediacenter w dodatkowy twardy dysk, by – prócz komfortu – zapewnić maksimum bezpieczeństwa.
Loewe Mediacenter ma jeszcze jedną, wyróżnioną przez ekspertów nagrodą IFA PreView Awards w kategorii innowacyjności, zaletę. Umożliwia dystrybucję dźwięku do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. W tym samym czasie osoby znajdujące się w różnych pokojach mogą słuchać tego, na co akurat mają ochotę i nie ma znaczenia, że pliki muzyczne zapisane są na różnych nośnikach. Mediacenter bez problemów odtwarza równocześnie płyty CD, DVD, muzykę zapisaną na podłączonych do niego iPhonie, iPodzie oraz na innym urządzeniu podłączonym przed interfejs USB, a także umożliwia transmisję cyfrowej muzyki z tunera FM lub analogowego gniazda. Dzięki temu w innych pomieszczeniach bez problemu można odtworzyć ścieżki z odtwarzacza MP3 któregoś z gości. Dzięki otwartej architekturze systemu, Loewe Mediacenter jest kompatybilny z urządzeniami innych producentów, jeśli tylko posiadają funkcję UpnP (Universal Plug and Play). Urządzeniem takim może być przykładowo mały odbiornik radia internetowego w kuchni lub komputer PC w gabinecie podłączony do sieci.
Jeden pilot do wszechświata rozrywki
Wszystkim, jak czarodziejską różdżką, zarządzać można za pomocą jednego, eleganckiego pilota, który wyposażony jest w kolorowy 2,4 calowy wyświetlacz OLED. Dzięki zastosowanej technologii elektroluminescencyjnej wyświetlacz prezentuje większą skalę barw i jasności, nie wymaga podświetlenia. Na pilocie automatycznie wyświetlane są informacje o odtwarzanej właśnie muzyce łącznie z okładką płyty, z której utwór pochodzi. Pilot pozwala także wyszukiwać artystów a nawet stacje radiowe według różnych kryteriów, takich jak np. nazwa, początkowe słowo, okładka czy gatunek muzyczny.
By zestaw audiowizyjny Loewe Reference idealnie dopasować do charakteru wnętrza, styliści Loewe i Phoenix Design zaprojektowali różne podstawy do telewizora oraz elementy dodatkowe, utrzymane w jednolitym wzornictwie oraz perfekcyjnie wykonane. Wszystko po to, by zapewnić pełną harmonię zmysłów. A to telewizory i ich właściciele lubią najbardziej.