Jump to content

MPC1500 – kondycjoner sieciowy

dskrzyp
 Share


Kondycjoner sieciowy MPC1500 jest pierwszym tego rodzaju urządzeniem McIntosha przeznaczonym do całkowitej ochrony przepięciowej oraz przeciwzakłóceniowej najwyższej klasy sprzętu audio. W sieci elektrycznej występują obecnie liczne zakłócenia wywołane przez pracę milionów urządzeń, takich jak komputery, dekodery satelitarne i pomniejsze sprzęty elektryczne. Dzięki zastosowaniu MPC1500 stanie się możliwym osiągniecie pełnych możliwości dźwiękowych przez komponenty McIntosha, poprzez zapewnienie im najlepszych warunków pracy.

 

Dokładna separacja oraz symetryzacja napięcia przemiennego przeznaczonego do zasilania urządzeń realizowana jest przy wykorzystaniu specjalnego transformatora toroidalnego. Działa on jak pasywny filtr, który optymalizuje warunki zasilania podłączonych urządzeń, izolując sprzęt od zakłóceń pochodzących z sieci energetycznej i zapobiegając przedostawaniu się szkodliwych ,,śmieci” generowanych przez domowe urządzenia elektryczne. Najwyższej klasy jakość produkcji oraz odpowiednia kontrola powstających urządzeń, gwarantują, iż transformator zastosowany w MPC1500 jest całkowicie cichym komponentem, który nie emituje żadnych własnych szumów.

 

Dzięki zastosowaniu kosztownych technologii redukcji szumów transformatora udało się osiągnąć rezultat, w którym wszystkie komponenty, a w szczególności wzmacniacze mocy, są w stanie efektywniej pobierać prąd gdy są podłączone do MPC1500, niż w przypadku bezpośredniego podłączenia do gniazdka w ścianie.

 

Istota muzycznego spektaklu, który potrafi być szalenie dynamiczny i jednocześnie nadzwyczaj skomplikowany jest wielkim wyzwaniem dla końcówek mocy. Dzięki zastosowaniu MPC1500 brzmienie i barwa dźwięku przypominają muzykę na żywo; obrazowanie dźwięku jest czytelne a dynamiczne kontrasty są zdecydowane niezależnie od intensywności odtwarzanego materiału. MPC1500 zapewnia ostatnio stopień wyrafinowania dźwięku, który jest tak ważny w systemach najwyższej klasy.

 

Najwyższej klasy układ ochrony przepięciowej chroni skutecznie sprzęt High-End przed skutkami występowania przepięć i niebezpiecznych impulsów sięgających poziomu kilku tysięcy woltów. Dzięki niemu, ograniczono do minimum ryzyko uszkodzenia urządzeń w wyniku nagłych wyładowań atmosferycznych oraz innych losowych wydarzeń występujących w czasie wahań i zaników napięcia. Ekstremalnie pewny układ elektryczny nie posiada warystorów MOV, co skutkuje brakiem degradacji jakości dźwięku, spowodowanego starzeniem się komponentów lub częstym użytkowaniem.

 

Firmowa, szklana płyta czołowa MPC1500, została wyposażona w wyświetlacz zbudowany w technologii LED, zapewniający doskonałe podświetlenie dla dwóch wskaźników wychyłowych, umożliwiających natychmiastowy odczyt wartości napięcia i natężenia prądu. MPC1500 chroni Twój cenny sprzęt High-End, umożliwia spektakularny przyrost jakości dźwięku i upraszcza podłączenie posiadanych komponentów. Wszystkie powyższe korzyści są zawarte w jednym urządzeniu, prostym w użytkowaniu i doskonale wyposażonym.

 

MPC1500 został skonstruowany zgodnie z wymogami energetycznymi obowiązującymi w Unii Europejskiej – 230V 50/60 Hz. Optymalną pracę urządzenia zapewnia podłączenie kabli zasilających posiadających wtyczkę typu Schuko.

• Najwyższej klasy gniazdka sieciowe umożliwiające podłączenie 6 urządzeń

• Łączne trwałe obciążenie wszystkich gniazdek nie może przekroczyć 1310 Watów

• Maksymalnie obsługiwane natężenie prądu do 5.7 Amperów

• Transformator toroidalny zapewniający redukcję zakłóceń

• Programowalne gniazdka sieciowe – różne tryby pracy

• Włączanie/wyłączanie systemu McIntosh przy wykorzystaniu 12V przełącznika

• Możliwość wyłączenia podświetlenia wskaźników wychyłowych

 

Wymiary: (WxSxG) 20 x 45 x 56 cm.

Waga: 39,5 kg

1525157_4.jpg

1525157_3.jpg

1525157_2.jpg

1525157_1.jpg

 Share


User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.