Jump to content

Najnowsze słuchawki DALI iO-12 już dostępne

Pierwsze na świecie słuchawki wykorzystujące opatentowaną przez DALI technologię Soft Magnetic Compound (SMC). Wyposażone w 50 milimetrowe przetworniki, aktywną redukcję hałasu, akumulatory zapewniające 35 godzin odtwarzania, aptX Adaptive Bluetooth i łączność przewodową USB-C / 3.5mm.

audiostereo.pl
 Share


image.png

INFORMACJA PRASOWA

image.png

Najnowsze słuchawki DALI iO-12 już dostępne

 

Pierwsze na świecie słuchawki wykorzystujące opatentowaną przez DALI technologię Soft Magnetic Compound (SMC). Wyposażone w 50 milimetrowe przetworniki, aktywną redukcję hałasu, akumulatory zapewniające 35 godzin odtwarzania, aptX Adaptive Bluetooth i łączność przewodową USB-C / 3.5mm.

image.png

Opierając się na czterech dekadach doświadczenia w dziedzinie Hi-Fi, w czasie, gdy DALI świętuje 40 lecie działalności w branży audio, słuchawki DALI IO-12 zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić oszałamiający dźwięk w jakości Hi-Fi w połączeniu z wysokim poziomem komfortu. Słuchawki DALI IO-12 będą dostępne w sprzedaży w cenie 4 799 zł.

Wykorzystując tą samą technologię, którą można znaleźć w wysokiej klasy kolumnach głośnikowych DALI, słuchawki IO-12 są pierwszymi na świecie wyposażonymi w opatentowany przez DALI system magnesów Soft Magnetic Compound (SMC). Podczas stosowania konwencjonalnych magnesów w konstrukcji przetwornika występowanie zjawiska zwanego histerezą nie jest niczym niezwykłym. Jest to niezamierzony opór cewki drgającej, który może prowadzić do niepożądanych zniekształceń sygnału audio. Technologia SMC firmy DALI, w połączeniu z charakterystycznymi membranami z włókna papierowego, znacznie zmniejsza histerezę, drastycznie obniżając nierównomierne zniekształcenia harmoniczne. Rezultatem jest krystalicznie czysty dźwięk o bardzo niskim poziomie zniekształceń, charakteryzujący się niezrównaną głębią i muzykalnością.

"Dzięki zastosowaniu SMC w słuchawkach DALI IO-12 osiągnęliśmy elektrostatyczny poziom czystości średnich tonów". - Krestian Pedersen, dyrektor ds. zarządzania produktem w DALI

Przetworniki IO-12 wykorzystują również niektóre z technologii stosowanych w kolumnach głośnikowych DALI. Zamiast stosować samonośną konstrukcję bez cewki drgającej (typową dla wielu przetworników słuchawkowych), IO-12 wykorzystuje cewkę drgającą o takim samym kształcie i stylu, jak w konwencjonalnym przetworniku głośnikowym DALI. Rezultatem jest niższy poziom zniekształceń uzyskany dzięki ulepszonej integralności strukturalnej cewki drgającej.

Ponadto, membrana przetworników IO-12 wykorzystuje opatentowany przez DALI materiał uzyskany z włókna papierowego. Zapewnia to unikalne połączenie masy, sztywności i tłumienia, które jest idealnie dostosowane do odtwarzania szerokiego pasma przy minimalnym magazynowaniu energii i zniekształceniach. Membrany w połączeniu z technologią SMC w rezultacie tworzą przetwornik słuchawkowy o naprawdę doskonałej wydajności i zapewniający doskonałą jakość dźwięku.

Wszechstronne i intuicyjne słuchawki DALI IO-12 zostały zaprojektowane do użytku przewodowego lub bezprzewodowego. Dzięki obsłudze technologii SBC, AAC, aptX, aptX HD i aptX Adaptive Bluetooth oraz dołączonym kablom mini-jack 3.5 mm oraz USB-C, możesz słuchać muzyki z wielu urządzeń multimedialnych, w tym: smartfonów, cyfrowych odtwarzaczy audio (DAP), komputerów PC, konsol do gier i wielu innych. W przypadku korzystania z dostarczonego kabla USB-C - w zależności od źródła i urządzenia - można słuchać dźwięku w jakości Hi-Res do 24bit/96kHz.

W przeciwieństwie do wielu innych słuchawek dostępnych na rynku – w przypadku korzystania z kabla 3.5 mm w pasywnym trybie analogowym – IO-12 nie wymagają zasilania. W trybie pasywnym IO-12 wykorzystują zaawansowany wewnętrzny filtr pasywny, zapewniający taką samą jakość dźwięku i wydajność, jak w przypadku korzystania z filtrowania opartego na DSP w trybie aktywnym.

DALI IO-12 oferują użytkownikom dwa profile dźwięku do słuchania muzyki. Wolisz słuchać muzyki zgodnie z zamierzeniami artysty, a może zależy Ci na mocniejszym, skoncentrowanym na basie brzmieniu? Dostosowane tryby dźwięku "Hi-Fi" i "Bass" słuchawek DALI IO-12 pozwalają słuchać muzyki dokładnie tak, jak chcesz.

Dzięki prostej obsłudze, użytkownicy mogą pomijać utwory, wstrzymywać/wznawiać odtwarzanie, regulować głośność i wiele więcej za pomocą zintegrowanych przycisków IO-12, bez konieczności użycia aplikacji. Najnowocześniejsza technologia aktywnej redukcji hałasu (ANC) oferuje jeszcze większą funkcjonalność i zapewnia - nawet w głośnym otoczeniu - wciągające wrażenia słuchowe, w których ujawniany jest każdy muzyczny szczegół. Dzięki wygodnej konstrukcji i długiej żywotności akumulatora zapewniającej do 35 godzin słuchania bez zmęczenia, słuchawki DALI IO-12 pozwalają cieszyć się doskonałej jakości dźwiękiem w podróży, jak nigdy dotąd. A dzięki zintegrowanym mikrofonom możesz być wyraźnie słyszany podczas wykonywania połączeń w trybie głośnomówiącym lub korzystać ze sterowania głosowego kompatybilnym urządzeniem.

Wyposażone w pałąk z prawdziwej skóry i duże, kwadratowe nauszniki, nowe słuchawki DALI IO-12 zapewniają wiele godzin komfortowego słuchania muzyki w podróży.

NAJWAŻNIEJSZE CECHY:

 • Pierwsze na świecie słuchawki z opatentowanym przez DALI systemem magnesów Soft Magnetic Compound (SMC)
 • Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki Hi-Fi
 • Aktywna redukcja hałasu (ANC)
 • Tryb transparentności
 • Specjalnie opracowane 50 milimetrowe przetworniki SMC
 • Akumulator o dużej pojemności (do 35 godzin słuchania)
 • Nauszniki i pałąk z prawdziwej skóry
 • Kodeki audio Bluetooth: SBC, AAC, aptX, aptX HD, aptX Adaptive
 • Ładowanie przez USB-C
 • Dźwięk USB Hi-Res (do 24 bit/96 kHz)
 • Obsługa asystentów głosowych

W ZESTAWIE:

 • 1 x Słuchawki DALI IO-12
 • 1 x Kabel USB-C
 • 1 x Stereofoniczny kabel mini-jack o długości 1.2 m
 • 1 x 3-metrowy kabel stereo mini-jack
 • 1 x adapter 3.5 mm stereo mini-jack do 6.35 mm jack
 • 1 x adapter lotniczy
 • 1 x luksusowe etui podróżne

 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

 • Administratorzy
4 godziny temu, Pseudodrummer napisał:

Fajne te słuchawki,tylko jak to na głowe załozyć?
I którym głośnikiem do ucha?

racja nie te zdjęcia 🙂

 

Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.