Jump to content

Sonus faber rozszerza linię Lumina o modele Amator | Nowość w salonie Q21

Salon Q21 serdecznie zaprasza na premierowe odsłuchy najnowszej serii włoskich kolumn Sonus faber Lumina Amator

Q21
 Share


Najniższa seria od wyrafinowanego i świetnie znanego włoskiego producenta pojawiła się na rynku trzy lata temu. Przez ten czas została wybrana w naszym salonie przez wielu klientów, którzy zachwycili się wykonaniem oraz brzmieniem tych kolumn. Do tej pory dostępne były dwie pary kolumn podstawkowych, jedna centralna, a także dwa modele podłogowe. 

Najnowszymi dodatkami do kolekcji są Lumina II Amator oraz Lumina V Amator. Stanowią one poważny krok do przodu w zakresie stylu oraz jakości dźwięku. Amator to sugestywna nazwa, która charakteryzuje wszystkie specjalne modele Sonus fabera i stała się synonimem wyjątkowości. To dzięki niej wiemy, że możemy spodziewać się niezwykle ekscytujących i wciągających wrażeń odsłuchowych.

Proste, prostopadłościenne wzornictwo najnowszych kolumn podstawkowych i podłogowych było zamierzonym wyborem. Dzięki niemu podkreślona jest jakość użytych kultowych, naturalnych materiałów, w tym nowych paneli drewnianych, które zostały wykończone na wysoki połysk i wzbogaconych drewnianym fornirem pod kątem 45 stopni. Lumina II i V Amator są dostępne w trzech wykończeniach, w tym glossy red, glossy wenge i glossy walnut. 

sonus_faber_lumina_amator_02.thumb.jpg.ff9d889a328408ec5bff3e203aaa26bf.jpg

Zmiany w brzmieniu

Nowy projekt elektroakustyczny Lumina Amator powstał z myślą o nowoczesnych stylu życia i bardzo zróżnicowanej akustyce w miejscach odsłuchowych, bez uszczerbku dla dźwięku. Kino domowe oraz systemy multimedialne są świetnym środowiskiem dla Luminy. Oferuje ona doskonałe wypełnienie pomieszczenia dźwiękiem, dzięki czemu słuchacz może cieszyć się wciągającymi i autentycznymi wrażeniami z każdego miejsca w pokoju. Zachwyć się brzmieniem, siedząc w dowolnym miejscu pomieszczenia. 

Kluczowe istniejące funkcje kolekcji Lumina obejmują:

  • Kultowy przetwornik wysokotonowy D.A.D. (Damped Apex Dome), taki sam jak w serii Sonetto, wyposażony w ręcznie powlekaną miękkim jedwabiem membranę Kurtmueller o średnicy 29 mm.
  • Opracowany specjalnie dla tej kolekcji, 4-calowy przetwornik nisko-średniotonowy wyposażony w wykonany na zamówienie kosz i membranę z pulpy celulozowej zmieszanej z innymi naturalnymi włóknami.
  • 5-calowe przetworniki średniotonowe oparte na konstrukcji Sonetto, wyposażone w opatentowaną przez Sonus faber membranę z mieszanki włókien naturalnych i papieru suszonego powietrzem.
  • 5-calowe przetworniki niskotonowe, zaprojektowane od podstaw dla tej kolekcji i wyposażone w membranę z pulpy papierowej, tworzącą idealną spójność dźwiękową z resztą przetworników.

Dzięki unowocześnionej technologii, kolumny Lumina są niezwykle elastyczne i brzmią doskonale niezależnie od tego, gdzie się znajdują — nawet blisko tylnej ściany lub na szafce. Piękno nowej kolekcji Lumina polega na tym, że modele można umieścić praktycznie wszędzie i nadal będą zapewniać zapierające dech w piersiach brzmienie, wyglądając przy tym niezwykle dobrze. Modele Lumina Amator znacznie poprawiają wydajność i czułość, dzięki kluczowym ulepszeniom w komponentach układu zwrotnicy.

Nowe ulepszenia techniczne obejmują:

  • Częstotliwość układu zwrotnicy Lumina II Amator wynosi teraz do 2600 Hz, z różnicą +800 Hz w porównaniu do Luminy II
  • Częstotliwość układu zwrotnicy Lumina V Amator wynosi teraz do 2850 Hz, z różnicą +250 Hz w porównaniu do Lumina V.

Nowe zwrotnice Lumina V Amator i Lumina II Amator zostały zaprojektowane dzięki rozwojowi nowej kolekcji Homage. Wiele rozwiązań zastosowanych w nowych modelach wywodzi się z tych z Amati G5 i Guarneri G5, takich jak obwody IFF i filozofia koherencji fazowej, która zapewnia doskonałe odwzorowanie wirtualnej sceny dźwiękowej w 3 wymiarach. Nowe filtry oferują również większą rozdzielczość oraz bardziej rygorystyczną i spójną reprodukcję. Wszystko po to, by zapewnić jak najwyższą jakość dźwięku w każdych warunkach. 

Kolumny z linii Amator będą dostępne w naszym salonie już wkrótce, zachęcamy do sprawdzenia oferty oraz umówienia się na odsłuchy. 

Pełna oferta dostępna pod LINKIEM.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

sonus_faber_lumina_amator_01.jpg

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

Lumina bardzo ładnie gra. Kiedyś słuchałem podłogówek tej serii i bardzo fajnie to brzmiało. Żeby było śmiesznie to źródłem był player video Pioneera a zasilanie szło z... amplitunera, chyba Yamahy. A i tak grały pięknie. Średnica na pierwszym planie, bogata i kolorowa. Akurat leciał koncert Nory Jones na video, pogapiłem się dłuższą chwilę, bo i Norah ładna i fajnie to grało naprawdę. Niby najniższa seria a IMO warto się zainteresować.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.