Jump to content

Właśnie wjechały na salony: Melodika BL40 MK3! Zapraszamy na odsłuchy do sklep.RMS.pl

Sklep.RMS.pl
 Share


Z przyjemnością informujemy, że właśnie dotarły do nas długo wyczekiwane głośniki polskiego producenta - Melodika BL40 MK3! Jeśli szukasz kolumn grających żywym detalicznym dźwiękiem - bez przynudzania - to BL40MK3 jest idealnym wyborem.

melodika-bl40mk3.thumb.jpg.9036a6e3cf28c57205ad132af2c6ee8f.jpg

Melodika BL40 MK3 to nowa, odświeżona wersja docenionych w branży kolumn podłogowych BL40. Bez wątpienia 200 watowa, 2,5-drożna konstrukcja potrafi wprawić w ruch całkiem pokaźną ilość powietrza. Zmiany w lokalizacji bas refleksu wymusiły przestrojenie kolumny tak, aby charakterystyka przetworników wykonanych z gęstej plecionki włókna szklanego o zmniejszonej gradacji właściwie współgrała ze zmienionym sposobem wentylacji obudowy.

No dobrze, ale co tam siedzi w środku?

Melodika_BL40_MK3_recommend.thumb.jpg.b42667dc0bbe93428dc5462941dabceb.jpg

Przetwornik wysokotonowy - szczegółowy i łagodny dla ucha

Miękką kopułkę wykonano z usztywnionego jedwabiu. Membranę okala kołnierz ze skróconą tubą połączony z rozpraszaczem akustycznym w celu zapewnienia optymalnego pola odsłuchowego. W ten sposób osiągnięto idealny kompromis między liniowym, dokładnym przenoszeniem wysokich tonów a łagodnością aksamitnego brzmienia z lekką naleciałością analogu - tak, aby dźwięk nie męczył nadmiernie przy dłuższych sesjach odsłuchowych.

Głośnik wyposażono w napęd oparty o magnes neodymowy oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem i przepaleniem. Wszystko w celu przeprowadzania bezproblemowego odsłuchu na wysokich poziomach głośności.

6melodika_bl40mk3.thumb.jpg.6fa8cb833fe535c293cd8a0694e447e6.jpg

 

Przetwornik średniotonowy - membrana z unikalną plecionką

Membrany głośników wykonano z gęsto zaplatanej plecionki włókna szklanego o zmniejszonej gradacji łączonego z żywicą w celu precyzyjniejszej pracy membrany. Nieruchomy aluminiowy stożek koryguje fazę i pracę membrany oraz cewki. Zawieszenie to klasyczna fałda pozwalająca na głęboki wychył membrany w celu uzyskania wysokiego ciśnienia akustycznego. Głośnik posiada ekranowany układ magnetyczny.

baner-melodika_bl40mk3.thumb.jpg.7835ee09f2475ddb0113eeb1956413f9.jpg

Przetwornik niskotonowy - przygotowany do głębokich wychyłów

Membrana niskotonowa to zmodyfikowana wersja średniotonowej, wyposażona w usztywniającą i dociążającą nakładkę przeciwpyłową. Wydatnie zmniejsza to zniekształcenia przy głębokim wychyleniu głośnika oraz zapobiega wygięciu i łamaniu membrany. A to, jak wiadomo, jest powszechnym zjawiskiem w przypadku tanich kolumn pozbawionych tego rozwiązania. Głośnik posiada ekranowany układ magnetyczny.

Zwrotnica i brzmienie - nowe modyfikacje, lepiej dopracowany dźwięk

Przestrojona zwrotnica została wyposażona w podzespoły wyższej klasy, co pozytywnie odbiło się na jakości, czystości i barwności wysokich tonów, a w całym paśmie znacznie zredukowało zniekształcenia. BL40MK3 z przednim bas refleksem i zmienioną zwrotnicą to kolumna grająca w sposób zdecydowanie bardziej liniowy od poprzednich modeli. Przy czym zachowała swoje najważniejsze cechy w postaci żywiołowego charakteru brzmienia. Objawia się on wysokim poziomem dynamiki, znakomitymi efektami przestrzennymi oraz szybkim i mocnym basem.

7melodika_bl40mk3.thumb.jpg.c6c38fe75fb8ece9c9a2e16b3743925a.jpg

We wnętrzu solidnej obudowy z grubych płyt MDF o podwyższonej jakości w dwudziestu miejscach zamontowano poprzeczne wieńce, co dodatkowo wzmacnia i stabilizuje konstrukcję. Wnętrze wyposażono w maty bitumiczne oraz dedykowane wytłumienie których funkcją jest wygłuszenie i dociążenie kolumny tak, aby grała bez zbędnych zniekształceń na wysokich poziomach głośności. Poprawiono także jakość gniazd głośnikowych.

2melodika_bl40_mk3.thumb.jpg.8aeff6e6c39e0dd26e05a9a8fc72e1c5.jpg

Kolumny postawiono na demontowalnych cokołach lakierowanych na wysoki połysk. Wyposażono je w anodowane ciężkie kolce z regulacją i nakrętkami kontrującymi. To rozwiązanie znane z co najmniej dwukrotnie droższych kolumn zapewnia najwyższą stabilność oraz możliwość pochylenia kolumny, co poprawia zgranie fazowe przetworników.

bl40mk3-kolce-www.thumb.jpg.d3a6f5164c632d42f33796bd1059bf27.jpg

Melodika BL40 MK3 to głośniki, które potrafią wygenerować imponującą przestrzeń, jednocześnie nie tracąc szczegółowości i dynamiki. 20 kg przejrzystości, muzykalności i mocy.

 

Specyfikacja i cena kolumn Melodika BL40 MK3 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kolumny podłogowe>>

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.