Typ sprzętu: Wzmacniacze Stereo
Producent: YBA
Model: Integre
(4/5 na podstawie 2 opinii)
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: znakomite opinie i 'legenda' towarzysząca marce YBA
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: mnóstwo wzmaków, ale przede wszystkim trzy opisane powyżej
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: CD Musical Fidelity A3, Focal Zoller Surprise, XLO Ultra 6, QED Bronze Special Edition, Ultralink Challenger, Audioquest Viper
To druga część mojego podsumowania trzech wzmacniaczy, które mam przyjemność użytkować.
Postanowiłem wsłuchać się dokładnie (co najmniej przez kilka tygodni) i porównać trzy wzmacniacze z tej samej półki cenowej. Oprócz opisywanego YBA Integra także Arcama FMJ A22 i Sonneteer Alabaster.
YBA to przede wszystkim czystość i przejrzystość dźwięku. Kompletny brak 'kurtyny', to dźwięk zimny (w jak najlepszym tego słowa znaczeniu - nie mylić z beznamiętnością), szczegółowy, dźwięczny, zróżnicowany i z przepięknym basem. W zasadzie wszystkie pasma grają tak, jak powinny, choć wokale są odrobinę wycofane.
Oczywiście nic nie jest idealne i YBA Integre również. Bardzo starannie należy dobrać okablowanie (i tu nie działa zasada im drożej tym lepiej).
Przede wszystkim jednak nie można jej nazwać uniwersalną. Nie sprawdza się w rockowym łojeniu, czy przesterowanych 'syntetycznych' dżwiękach.
Po prostu została stworzona do wyższych celów ;-), jest wprost wymarzona do jazzu (ach te smaczki, niuanse, trąbka raz delikatna i pastelowa, raz wwiercająca się w głowę i świdrująca ), klasyki (ach ta scena, widać, gdzie siedzą muzycy, dźwięki fortepianu mocne i namacalne), akustycznych bluesowo - rockowych kompozycji (gitara J.L. Hookera łka prześlicznie, podobnie jak głos PJ Harvey. R. Waters w 'Amused to Death' i Pink Floydzi w 'The Wall' brzmią naprzemian delikatnie, dostojnie, a to majestatycznie, a muzyka otacza słuchacza, 'zamyka go na widowni').
Tak, to naprawdę kawał przyzwoitego piecyka.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: sprzęt posiadany kiedyś
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: z drugiej reki
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: brzmeinie i jego kontrola, transparentnosc
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: tranzystorowce w tej samej cenie, poprzednio uzywany Luxman L510,
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Denon 2560, Dynaudio Contour 2.0 Mk II, Supra EFFII, glosnikowy srebrny Sugden
Wilk w skorze owcy. Szalenie transparentny, bezlitośnie obnażający elektronikę i kable z którymi współpracował.
Brzmienie szybkie, rzeskie - fani lampy niech szukają zdecydowanie gdzie indziej. Wzorowa kontrola sredniego basu, niestety niedostatek niskiego [uzywana przez mnie wersja to jednotransformatorowa]. Przepiekna gora pasma, detaliczna, krystalicznie czysta. Ladna srednica, dobrze zintegrowana z srednim basem. Przepieknie brzmia na nim zenskie wokale, muzyka kameralna, jazz W ciezkim rocku brakuje troche mięsa i \"wykopu\" na niskim basie. Wzmacniacz gra planami rozmieszczonymi za zestawami, nie wypycha dzwieku przed. Scena ograniczona wszerz linia zestawow.
Zle zagra z tanimi, ostro brzmiacymi CD. Warto poeksperymentowac z kablami glosnikowymi.
Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe.
Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.
Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.
Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.