Jump to content
Sign in to follow this  

RSC Reference II

Tara Labs RSC Reference II

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: Tara Labs
Model: RSC Reference II
Ocena ogólna: (na podstawie 1 opinii)
Opinia o Tara Labs RSC Reference II
Autor: P.L.
Data dodania: 21 styczeń 2006
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy cała masa
Minusy brak
Twoja opinia

Kabelek wpadł do mnie z wizytą pożyczony od przyjaciela na kilka dni. Podchodziłem do odsłuchu bez większego entuzjazmu. Wypiąłem swój interkonekt i podłączyłem Tarę. Wtedy nie przeczuwałem, że to mój interkonekt już nigdy nie wróci na swoje miejsce. Tara bowiem od początku pokazuję swoją ogromna klasę. Dźwięk praktycznie nie ma wad. Najbardziej zaskakuje (jak to określić?) rozdzielczość. Reference II jak chirurg ze skalpelem precyzyjnie tnie cale pasmo dźwiękowe na kawałki, poczym odpowiednio je ustawia i spaja w całość. To już nie jest dobra stereofonia, to jest coś niesamowitego. Nawet w muzyce, gdzie na scenie mamy orkiestrę i wiele instrumentów, dźwięk się nie zlewa. Słychać dosłownie wszystko. Nie tylko pierwszy plan i drugi, lecz również te wszystkie inne, oczywiście istniejące na danej płycie. Można pokazywać palcem który instrument jest gdzie, który jest bliżej lub dalej. Można cały czas cieszyć się drobnymi szczególikami na płytach, które do tej pory gdzieś umykały. Po prostu ciężko to opisać i jedyne co mogę powiedzieć, to gorąco zachęcić do odsłuchu. Sposób w jaki ten kabelek prezentuje muzykę jest urzekający od pierwszych chwil. Na mnie podziałał tak, że od chwili oddania przyjacielowi Tary wcale nie słuchałem swojego sprzętu do czasu, aż nie kupiłem sobie swojego RSC Reference II. Oczywiście poza wspomnianą rozdzielczością są i inne zalety. Świetny, głęboki i dobrze kontrolowany bas. Rewelacyjna szczegółowość średnicy jak i wysokich tonów. Zero jakiejkolwiek dominacji którejś części pasma nad inną. Kapitalna mikrodynamika. Dźwięk jest niesamowicie czysty, znika znana nam ściana dzieląca słuchacza i kolumny. Poza tym, Tara jest wyrozumiała dla słabo nagranych płyt. Wady? Jak do tej pory nie stwierdzono! Słucham, słucham i słucham i… nie mam się do czego przyczepić – wręcz odwrotnie – cały czas jestem zachwycony.

Jeśli ktoś sądzi, że moja opinia to jakaś reklama lub coś w tym stylu, radzę mu wypożyczyć kabelek do osłuchu. To raz na zawsze zweryfikuje jakiekolwiek wątpliwości.

 

Używane kabelki Tary sprzedaje pewien użytkownik na Allegro. Celowo nie podaje Nicka, kto zechce to go znajdzie w kilkadziesiąt sekund. Po co o tym pisze? Kabelki oferowane przez tego człowieka są w idealnym stanie i bardzo atrakcyjnych cenach.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? od 1 miesiąca do roku
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? od znajomego
Ile zapłaciłeś/aś? tajemnica :)
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? jest po prostu świetny pod każdym względem!
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Było tego sporo... Tara jest najlepsza.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt NAD C372, Naim CD5i, Paradigm Studio 60

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.