Jump to content

AriniAudio SilverStarr

Typ sprzętu: Kable Sygnałowe (interkonekty)

Producent: AriniAudio

Model: SilverStarr


Rewalacyjny

(5/5)


(5/5 na podstawie 2 opinii)

sprzet
Pantaleon

Data dodania: 18 maj 2020

Pantaleon

Data dodania: 18 maj 2020

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Najważniejszy element układanki to średnica – wciągająca, romantyczna/intymna, komunikatywna, barwna. Wokale idealnie w punkt, jeśli chodzi o barwę, nasycenie, „ciężar” i artykulację, Bardzo dobra rozdzielczość, zwłaszcza od niższej średnicy w górę, Góra gładka, raczej delikatna ale dźwięczna, z lekkim, "srebrnym połyskiem", Jak na kabel w tej cenie niezłe oddanie "powietrza" i detali, Bardzo dobre barwy (różnicowanie barw). Mimo zaszytej delikatności i plastyczności, rzetelnie oddają brzmienie głosów oraz instrumentów (wokale, wiolonczela, skrzypce, klarnet, fortepian) a także ich "faktury" / "tekstury". Dotyczy to w zasadzie całego pasma, Bardzo dobre oddanie przestrzeni (szerokość dobra, głębokość bardzo dobra - w tej cenie nadzwyczajna) oraz jej różnicowanie; wokale wyraźnie przesunięte do tyłu .. lub do przodu (zgodnie z intencjami realizatorów i warunkami nagrania). W operze siedzimy w odległych rzędach (wokal jest wyraźnie za orkiestrą), w nagraniach klubowych, wokalistę mamy „na wyciągniecie ręki” (odległość jest prawidłowa / bezpieczna, bez wchodzenia na głowę), Precyzyjna definicja i lokalizacja źródeł w 3 wymiarach (poniekąd wynik bardzo dobrej rozdzielczości), Dobra mikrodynamika. Bardzo dobra rozdzielczość, połyskliwe wykończenie góry, minimalne wyeksponowanie średniego basu wpływają na świetny odbiór, przy niskich poziomach SPL.
  • Naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić (opisane poniżej minusy mają charakter "śladowy"); Lekka górka w średnim basie – kontrabas jest nieco cięższy niż zwykle (choć jego definicja i barwa pozostają dobre). Odstępstwo od liniowej charakterystyki ale... bardzo pociągające, Minimalne utwardzenie wyższego basu. Mnie nie przeszkadzało, zwłaszcza, że pojawiało się sporadycznie (M. Miller - Detroit), Nieco osłabione krawędzie natarcia od średniego-niskiego basu w dół. Niski bas nieźle rozciągnięty ale dość szybko traci kontrolę (to trudna dyscyplina nawet dla dużo droższych konstrukcji), Przeciętna makrodynamika – przy wyższych poziomach SPL, zwłaszcza w utworach dynamicznych, skomplikowanych, i/lub z dużym udziałem instrumentów „basowych”, pojawia się lekka utrata kontroli. Minimalny dołek na przełomie średnicy i sopranów (po części odpowiedzialny za przyjemną "gładkość"),

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Wypożyczony od producenta

Ile zapłaciłeś/aś?: Nie kupiłem. Ostrzę sobie zęby na droższe modele Arini.

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Sugestie znajomych.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: W podobny przedziale cenowym (XLR): QED Audio Reference 40, Cord Shawline, W przedziale cenowym 1500-3000 (XLR): PAD Musaeus, Cardas Cygnus, AQ Water, TQ Ultra Black, W wyższym przedziale cenowym (XLR): Cardas Clear Reflection, AQ Angel, Nordost Heimdall 2,

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Źródło: Moon 280D Mind 2, Wzmacniacz: Moon 340i d3px, Kolumny: Amphion Argon 3LS.

Opinia:

Opinia dotyczy wersji XLR. Niezwykle muzykalny, gładki, kremowy, komunikatywny przekaz. Plastyczny, rozdzielczy, bardzo naturalny, o bardzo dobrej barwie. Ogromna przyjemność długich odsłuchów, zwłaszcza wieczorową porą. W tej cenie nie znam niczego lepszego. Bezpośrednie porównania (jak niżej) pokazały, że konkurentów należy szukać pośród konstrukcji za PLN 1.500-2500. Jeśli chodzi o muzykalność, plastyczność i barwy, SilverStarr z powodzeniem odpiera ataki nawet znacznie droższej konkurencji. Bardzo starannie wykonany.


depawelo

Data dodania: 29 marzec 2020

depawelo

Data dodania: 29 marzec 2020

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Ekstremalnie muzykalne bez bolesnych kompromisów.
  • Chciałbym więcej mikrodetali. Poza tym w tej cenie brak.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Bezpośrednio

Ile zapłaciłeś/aś?: Dałem 600 za metrowe RCA

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Wybrałem najlepsze po odsłuchach

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Audioquest, Transparent, Tara i tego typu

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Acoustic Energy AE-109

Opinia:

Spójny, homogeniczny i fizjologiczny przekaz muzyki. Są komunikatywne i grają odważnie, bez kompleksów. Dźwięk jest nasycony i bogato wystrojony w barwy.
User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.