Jump to content
Sign in to follow this  

TL-201

Tara Labs TL-201

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: Tara Labs
Model: TL-201
Ocena ogólna: (na podstawie 2 opinii)
Opinia o Tara Labs TL-201
Autor: Krzysiek B
Data dodania: 08 styczeń 2017
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Średnica lekko wysunięta do przodu
Żywiołowość i dynamika połączona z magią brzmienia
Wieloplanowa i uporządkowana scena
Ponadprzeciętna detaliczność
Świetnie trzyma rytm muzyki
Mocny i świetnie kontrolowany bas
Barwa
Dokładny wgląd w nagranie
Minusy Świeżo wyciągnięty z pudełka może zniechęcić natarczywościami. Musi się wygrzać.
Twoja opinia

Tara tl201 ma ładną barwę, porównał bym ją nawet do kabli Van den Hula. Kabel ujmuje dynamiką i szybkością. Muzyka jest ożywiona i nabiera lepszego rytmu. Niektóre dźwięki brzmią bardzo realistycznie, np. skrzypce, fortepian, rozbijane szkło itp. Balans tonalny wygodny dla ucha. Scena szeroka i głęboka. Bardzo dużo słychać detali. Instrumenty brzmią bardzo dokładnie i wyraźnie, jakby muzycy stali bliżej. Dokładnie słychać wibracje gitar, tremolo i kostkowanie. Zwłaszcza gitary rytmiczne są fajnie podkreślone. Gitara basowa ma dobre kontury, jest wyraźna i mięsista. Kabel ma zdecydowanie rockowy sznyt. Świetnie jest tu połączona szybkość, drive i wykop przydatne w szybkiej muzyce, z magią brzmienia ujmującą w spokojniejszych kawałkach. Tara potrafi zabrzmieć potężnie. Przekazuje dużo emocji zawartych w muzyce. Dźwięk jest przyjemny, wciągający, aż ma się ochotę dawać głośniej i głośniej ale nie jest to ani ostry, ani łagodzący kabel. Jest dobrze wywarzony pod tym względem. Dźwięk jest zwinny i pozbawiony tłuszczu ale też masywny, gęsty i żylasty. Nie ma tu wyszczuplenia. Dźwięki instrumentów nie zlewają się ani trochę, są dobrze od siebie odseparowane.

 

Basy są bardzo mocne, wykonturowane, świetnie kontrolowane, szybkie, na poziomie rockowego przekazu i sięgają bardzo nisko. Są wyjątkowo głębokie. Nie są ani za twarde ani za miękkie. Nie są też jakoś wyczynowo krótkie, mają masę ale nie przysłaniają średnicy. Średnica jest wyrazista i jest jakby lekko wysunięta do przodu. Góry nie ma jakoś specjalnie dużo ale nie jest za bardzo złagodzona. Cyknięcia talerzy nie giną w muzyce. Nawet delikatne cykanie hi-hatu słychać gdzieś w oddali. Gitara akustyczna dzięki temu brzmi świeżo. Słychać dobrze struny jak i pudło rezonansowe. Góra nie objawia się żadną ostrością. Powiedziałbym, że jest naturalnie dźwięczna i wyrazista.

 

Legenda głosi, że Tara Labs wygrzewa się minimum 105 godzin. Coś w tym jest. Przez pierwsze kilka godzin dźwięk był przymulony. Następnie zaczęło brakować dociążenia i było to odczuwalne zwłaszcza na wokalach, a góra była szeleszcząca i natarczywa. Sybilanty. Po około 50 godzinach dźwięk zaczyna robić się coraz przyjemniejszy. Pojawia się dociążenie, a wyższe zakresy łagodnieją i nabierają subtelności.

 

Świetny kabel, pozbawiony kompromisów. Dostarcza niesamowitych wrażeń. Odkrywa piękno muzyki. Druzgocąco lepszy od pozostałych testowanych przeze mnie kabli, w tym takiego hitu jak QED Reference Audio40. Jeśli komuś się wydaje, że jest za drogi to niech lepiej go posłucha to zmieni zdanie, bo TL201 ma bardzo dużo do zaoferowania.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Q21
Ile zapłaciłeś/aś? 820zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Polecił mi sprzedawca z Q21
Opinie w internecie
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Qed Reference audio 40, Wireworld Equinox 7, AudioQuest Mackenzie, Nordost Purple Flare, Albedo Blue, Van den Hul The Name, Profigold Sky, Melodika Purple Rain
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Nad c546, c356, Supra ply 3.4, Elac f6

Opinia o Tara Labs TL-201
Autor: Krzysiek B
Data dodania: 15 styczeń 2017
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Jak wcześniej
Minusy Natarczywości
Szklistości
Twoja opinia

To moje uzupełnienie opinii o TL201. Ogólnie to kabel wydaje się być świetny ale po dłuższym zapoznaniu się z tym kable okazało się że wyższa średnica jest podkręcona i powoduje że dźwięk jest natarczywy. Najbardziej słychać to na wokalach. Brzmią szkliście. Wyższa średnica za bardzo skupia na sobie uwagę. Kabel u mnie grał dużo ponad 100godzinwięc jest na pewno wygrzany. Pozostałe cechy tak samo jak w poprzedniej opinii, poza muzykalnością, którą jednak cierpi.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? q21
Ile zapłaciłeś/aś? 820zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? jak wcześniej
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? jak wcześniej
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt jak wcześniej

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.