Jump to content
Sign in to follow this  

Tourmaline

Goertz Tourmaline

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: Goertz
Model: Tourmaline
Ocena ogólna: (na podstawie 1 opinii)
Opinia o Goertz Tourmaline
Autor: Papamek
Data dodania: 18 sierpień 2003
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Celujące przekazanie mikrodynamiki i detali. Szybkość przekazu. Budowanie wielowymiarowej, rozległej sceny.
Minusy Można się doszukiwać (ale niekoniecznie znaleźć) dyskretną szklistość w charakterze brzmienia.
Twoja opinia

To informacja ze strony producenta http://www.alphacore.com/interconnect.html#tour

'Tourmaline' Copper

Two thin 18 gauge high purity Oxygen Free Copper (OFC) conductors are sandwiched together, separated only by micro-thin layers of film insulation. The minute amount of active dielectric also provides virtually no break-in!

 

Interkonekt ma formę wąskiej taśmy w przezroczystej izolacji. Płaski kształt nieco ogranicza możliwości jego ułożenia.

Główne cechy tego interkonektu to szybkość i czytelność przekazu. Nie ma śladu spowolnienia, czy zawoalowania dźwięku. Do systemu wnosi świetną mikrodynamikę, pozwalającą odkryć niesłyszane wcześniej smaczki ze znanych nagrań. Porównałbym to do patrzenia na chmurę przez polaryzujące okulary, gdy na białym, prześwietlonym tle zaczynamy dostrzegać półcienie i faktury. Pasmo jest szerokie. Bas schodzi nisko, przy czym jest dobrze wypełniony, zróżnicowany i szybki, cały czas stanowi stabilny fundament muzyczny. Średnica jest bezpośrednia i pełna. Wysokie tony bardzo szczegółowe, bogate w wybrzmienia, bez nalotu metaliczności. Przestrzeń jest trójwymiarowa i moim uchem wystawiam jej ocenę celująca. Naprawdę byłem "Amused To Death" słuchając dokonań realizatorów tej płyty. Główna scena muzyczna jest budowana nieco poza linią głośników, co pozwala uważnie obserwować zdarzenia i z pewnej perspektywy lokalizować muzyków, bez wrażenia małej przestrzeni pomiedzy słuchaczem a artystami. Jednocześnie Tourmaline jak szkło powiększające odkrywa różnice głównej akcji muzycznej i dogranych efektów (na wymienionej płycie po prostu otaczają słuchacza, przy nieco oddalonym zespole).

Gdzieś przeczytałem, że kable Goertza pokazują jak drogi jest Flatline. I teraz popieram tę opinię. Podobne wrażenia z odsłuchu mojego zestawu miałem tylko raz, gdy szykowałem się do zakupu Exposure 2010 i podczas prezentacji w sklepie zestaw połączony był Red Dawnami. Przy elektronice tej klasy podobieństwo charakteru brzmienia jest uderzające. Podobnie jak różnice w cenie.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? HiFi Club
Ile zapłaciłeś/aś? W cenniku 366zł/0.5m. Minus upust...
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Wrażenia odsłuchowe.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Transparent Wave, Ixos 103, Ixos 1002, Cordial CMTOP-222
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Exposure 2010 integra + CD, Epos ES-14, głosnikowe Ixos 6002 (bi-wire), ekranowane kable sieciowe DIY

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.