Jump to content
Sign in to follow this  

Valhalla Power Cord

Nordost Valhalla Power Cord

Typ sprzętu: inne
Producent: Nordost
Model: Valhalla Power Cord
Ocena ogólna: (na podstawie 1 opinii)
Opinia o Nordost Valhalla Power Cord
Autor: skyrobin
Data dodania: 12 listopad 2008
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy wszystko a szczególnie: spójność, przejrzystość,szczegółowość, feeria barw, spektakularna i pełna powietrza scena, idealne proporcje całego zakresu pasma akustycznego połączone z totalną kontrolą, niczym nieskrępowana dynamika, wygląd, przewód dostarczany w pięknym, solidnym, drewnianym opakowaniu.
Minusy W naszych realiach to wysoka cena, lekko sztywny, stosunkowo delikatna izolacja zewnętrzna
Twoja opinia

Miałem przyjemność testować ten najwyższy model Nordosta o długości 2,2m, który zresztą pozostał u mnie na stałe. Poziomem odniesienia dla opisywanej sieciówki był Fadel PC Coherence One i zwykły kabel komputerowy.

Zmiany jakie wprowadził to już nie poziom przy którym zastanawiamy się czy zmieniło się coś w brzmieniu czy też nam się wydaje, że mamy omamy słuchowe.

 

Po wpięciu tego kabla do systemu przechodzimy na wyższy, bliższy realizmowi poziom obcowania z muzyką. Ta sieciówka (wpięta bezpośrednio do ściany) poprawia brzmienie źródła jak również wzmacniacza. Ze źródłem poprawa jest bardziej spektakularna ale ze wzmacniaczem jest tylko o włos gorzej, przede wszystkim w rozmiarze sceny wszerz, wgłąb i w górę.

Z Valhallą podpiętą do źródła zaobserwowałem czy też usłyszałem coś co chyba mógłbym nazwać drobnymi smaczkami przestrzennymi w obrazie iluzji sceny muzycznej. To tak jakby na pozornie wykreowanej przez elektronikę scenie były mniejsze "podsceny" - nie wiem jak to dokładniej wyjaśnić ;) W każdym razie obraz pozorny zaczyna żyć własnym życiem.

 

Jednak w moim systemie Valhalla sprawdziła się lepiej ze wzmacniaczem Naima, którego nigdy wcześniej nie posądzałbym, że potrafi zagrać wybornie przejrzyście z ogromną dozą powietrza i głębią sceny.

Do źródła podłączony był Fadel Coherence. W konfiguracji odwrotnej tj. Fadel do wzmacniacza Naima i Valhalla do CD CEC-a system zagrał bardziej skrajami pasma bez uszczerbku dla soczystej średnicy, ale zbyt natarczywie i ostro.

 

Fadel Coherence gra przede wszystkim kontrolowanym, mocno dociążonym, gęstym, mocnym dźwiękiem, niezbyt przejrzystym (bardzo daleko mu do Valhalli), soczystą średnicą i delikatnymi wysokimi co spowodowało, że dobrze "dogaduje się" z przejrzystym, neutralnym CEC-em.

Valhalla za to bardzo dobrze czuje się w towarzystwie Naima gęstego na świetnej średnicy, nie absolutnie przejrzystego z mocnym dołem dodając mu delikatności, lotności i powietrza, jednocześnie nie burząc spójności pasma.

 

Coś co stanowi o klasie Nordosta to doskonała przejrzystość i stereofonia, piękne, długie wybrzmienia, masa informacji podanej bez śladu szorstkości,kontrastowość barw, wyborna mikrodynamika i makrodynamika, szczególnie ta pierwsza zwraca szczególną uwagę słuchacza.

 

Gdybym mógł wystawić sześć gwiazdek jako ocenę ogólną, to z pewnością bym to zrobił. W relacji wartość/cena tylko pięć gwiazdek.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? z drugiej ręki
Ile zapłaciłeś/aś? cena okazyjna
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? W sposób słyszalny i fenomenalny transformuje system na wyższy poziom jakości przekazu muzycznego
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? wiele sieciówek DIY i markowych od 200zł do 5000zł. Fadel Art podłączony do źródła a Valhalla do wzmacniacza.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt CEC TL53Z, Naim Supernait, Harbeth SHL5, IC Argentum SGC 6/4E Silver, sieciówka Fadel Art Coherence PC One, komputerowy kabel sieciowy, głośnikowe: Kondo x2 na dół, Antykable na górę

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.