Jump to content
Sign in to follow this  

xa23 0M5

B-Tech xa23 0M5

Typ sprzętu: kable sygnałowe (interkonekty)
Producent: B-Tech
Model: xa23 0M5
Ocena ogólna: (na podstawie 3 opinii)
Opinia o B-Tech xa23 0M5
Autor: mgmkom
Data dodania: 21 kwiecień 2007
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Jasny, plastyczny dźwięk.
Minusy Zbyt ostre wysokie tony, słaby bas, "techniczny" metaliczny dźwięk.
Twoja opinia

Niestety rozczarowanie. Do tej pory używałem interkonektów własnej konstrukcji (przewód mikrofonowy Schaller ASD ze sklepu muzycznego, dwużyłowy; połączenie pseudozbalansowane: ekran podpięty z jednej strony dlatego "kabel kierunkowy"; wtyki metalowe pozłacane, parę zł/szt.). Zapragnąłem mieć kabelki fabrycznie robione, a że budżet niski i recenzje dobre, więc padło na B-Tech.

Różnica okazała się zaskakująco duża. Dźwięk niestety dla mnie nie do przyjęcia: ostry, metaliczny, przy głośnych partiach skrzypiec na granicy zniekształcenia. Basy wycofane, brak dynamiki. Uwypuklone wysokie tony powiększają przestrzeń stereo, ale tak naprawdę jest to przestrzeń sztuczna.

W swoim zestawie mam bufor lampowy na E88CC (diy) żeby mieć dźwięk ciepły i "lampowy". Interkonekty XA-23 odebrały to ciepło i z powrotem pojawił się dźwięk martwy i "techniczny".

Słucham muzyki głównie akustycznej - klasyka, jazz, world i różne mieszanki tych gatunków. Być może muzyka bardziej elektryczna (przy podkręceniu basów we wzmacniaczu) bardziej by się nadawała do tych przewodów. Może w konfiguracji z innym sprzętem byłoby lepiej?

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? WWNet, Racibórz, b-tech.pl
Ile zapłaciłeś/aś? 25 zł za 0,5m
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Zasugerowałem się oceną w piśmie "Hi-fi i muzyka" nr 11/03.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Przed zakupem niestety z niczym, po zakupie ze swoimi starymi kablami DIY.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Denon DCD-485, bufor lampowy DIY, NAD 302, KEF Coda 7 / Sennheiser HD-250 linear II (Interkonekt B-Tech już nie jest używany, wróciłem do starych kabli).

Opinia o B-Tech xa23 0M5
Autor: Bednaar
Data dodania: 23 styczeń 2009
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy Jasny, lekki, plastyczny, przestrzenny i detaliczny dźwięk.
Minusy Lekkie osłabienie basu.
Twoja opinia

Mam dość podobne spostrzeżenia dotyczące dźwięku tego kabelka, jak w opinii poniżej, jednak diametralnie inne odczucia (mimo, że źródło to samo - Denon DCD-485, tyle że bez bufora lampowego, dodatkowo też porównywałem ten kabel z interkonektem sporządzonym z profesjonalnego kabla mikrofonowego). Dźwięk jest bardzo szczegółowy i przestrzenny, jednak nie zgadzam się, że metaliczny - może tylko nieco osuszony. Przestrzeń absolutnie nie jest sztucznie nadmuchana, jest po prostu świetnie zdefiniowana zarówno wszerz, jak i wgłąb - same zalety. Góra i średnica lekko odchudzone, ale bardzo zróżnicowane. Zauważalne lekkie osłąbienie basu może wynikać tez z faktu, że jest on po prostu świetnie kontrolowany i nie wlecze się za resztą podzakresów. Słucham głownie jazzu zarówno akustycznego, jak i elektrycznego - XA23 sprawuje się świetnie w obu przypadkach. W porównaniu z B-tech XA23 posiadany też przeze mnie IC na bazie profesjonalnego kabla mikrofonowego Audio Techniki przesadnie wyolbrzymiał bas - był on podzakresem dominującym i słabo kontrolowanym, góra i srednica zubożone i jednostajne, ogólne zmulenie dźwięku (pozornie lepsze wypełnienie niż XA23 - ale po dłuższym odsłuchu odbierałem to jako sztuczne pogrubienie dźwięków), wąska scena, brak mikrodetali.

Reasumując - B-Tech XA23 to świetny interkonekt za niewielkie pieniądze dla osób lubiących szczegółowe, jasne brzmienie. Posiadałem kiedyś kierunkowy IC Audioquest Jade (ok. 130 zł/0,5 metra) - sprzedałem go, bo był za krótki - XA23 w niczym mu nie ustępuje, a nawet ma bardziej wyrównane brzmienie (Jade miał wyraźne podbicie na granicy góra/średnica).

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Sklep internetowy polskiego przedstawiciela: b-tech.pl
Ile zapłaciłeś/aś? 35 zł za wersję 1M0 (czyli długości 1 metr)
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? Bardzo dobra opinia w HFiM, niska cena (moim zdaniem nie opłaca się kupować droższych kabli)
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Przed - z niczym, po zakupie: IC sporządzony z Audio Technica Professional Microphone Cable
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt Odtwarzacz CD: Denon DCD-485, wzmacniacz: Onkyo Integra A-8670, słuchawki: AKG K530 LTD, głośniki: Tannoy Mercury M1, kale głośnikowe: QED Qudos.

Opinia o B-Tech xa23 0M5
Autor: byca
Data dodania: 16 luty 2009
Jakość/cena
Ocena ogólna
Plusy sporo
Minusy w kategoriach absolutnych na pewno,w tej cenie żadnych
Twoja opinia

Muszę powiedzieć,że kabelek ten bardzo mnie zaskoczył na plus nie sądziłem,ze w tak śmiesznej cenie można zrobić coś, co nie będzie ranić mojego słuchu i przyznam się szczerze trafił on w mój gust.Większość kabli w wyższej cenie nie posiada takich walorów jak B-tech,kabel zdaje się grać dźwiękiem ,który zbytnio nie odbiega od neutralności,jedynie wyczuwalne jest lekkie wygładzenie pasma ,pomimo tego wysokie są świetnie nakreślone,czuje się przy tym wybrzmienia blach i dużo,dużo informacji ,które umykają przy droższych kablach. Bas jest bardzo dobry , nie posiada on zbędnego podrasowania na które cierpią nawet dr kabelki z wyższej półki, zatem kontrola jest znakomita ,nigdy nie wchodzi w zbędne rezonanse i jest trzymany w ryzach. Oczywiście w kategoriach absolutnych daje się odczuć nie tyle jego brak wypełnienia ,bo stara się on być zawsze obecny''mruczy''a jego śladowe nachodzenie na średni zakres. Stereofonia na pięć z plusem.

Uważam,że B-tech xa23 jest znakomitą propozycją dla początkujących i nie tylko, dodatkowo jego cena jest tak śmieszna ,że chyba za to można zapędzić tylko trampki chińskie na bazarze.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt? krócej niż 1 miesiąc
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt? Allegro
Ile zapłaciłeś/aś? 25 plus koszta przesyłki
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt? taniocha
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie? Siltech sq28g3
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt -

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.