Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  469 członków

Sansui Klub
IGNORED

Regulacja barwy tonu w AU-X901


dziadek-dzidek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, na początku chciałbym wszystkich przywitać jako że jest to mój pierwszy post na forum. Niedawno postanowiłem wstąpić oficjalnie w grono członków klubu miłośników Sansui, choć forum śledzę od dawna. Co prawda także od dawna jestem posiadaczem amplitunera kina AV-9000DSP i odtwarzacza CD-X317 , ale uważałem, że to zbyt skromny zasób aby wstępować w grono tak zacnych i mających topowy sprzęt tej marki ludzi. Muszę przyznać, że powyższy zestawik sprawował mi się zupełnie dobrze, ale chcąc wejść na wyższy poziom zakupiłem AU-X 901 i CD-X 701 i to chyba nie będzie już wstyd przystąpić do Waszego grona. I tak oto jestem.

Nie ukrywam, że wskazówkami dla nabycia właśnie tego modelu wzmacniacza były wcześniejsze Wasze posty, szczególnie Pawła /czubsiego/o możliwości jego face-liftingu, a główny powód to to, że nadal chcę zostać przy sprzęcie tej firmy. Wzmacniacz przyjechał z Niemiec i w Polsce nie był „grzebany”. Gra dobrze jak to Sansui, ale zauważyłem, że słabo reaguje na zmianę barwy /bass, treble/. Ponieważ w poprzednim wzmacniaczu nie było możliwości regulacji barwy dźwięku, to nie mam odniesienia do oceny jej intensywności w 901. Stąd moje pytanie do Was - co może być powodem takiego stanu rzeczy? Od razu nadmienię, że nie jestem elektronikiem i z prądem miałem tylko styczność na budowie jak mnie kilkukrotnie „złapał”, więc przy odpowiedzi poproszę o język prosty, który trafi do robola /bez obrazy/. Nieśmiało zapytam jeszcze - czy ktoś  z Was pasjonatów, którzy zajmują się na co dzień tymi wzmacniaczami nie znalazł by trochę czasu i nie zechciał go poświęcić na przejrzenie mojego i doprowadzenie go do takiego stanu, aby jeszcze długo cieszył ucho. Dla mnie dobór kondensatorów, rezystorów, a w szczególności ustawianie prądów to abstrakcja. Tylko muzyki słuchać mogę i chciałbym, żeby była jak najlepiej podana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.