Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim Uniti Nova


MarkM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naim Uniti Nova w trybie standby jest bardzo ciepły, okazało się, że pobiera 22W. W/g instrukcji powinno być poniżej 2W. Chyba bez serwisu nie obejdzie się. Zastanawiam się, czy wysyłać bezpośrednio do niego, czy do sprzedawcy Q21 na niezgodność towaru z umową? Co radzicie?

A może ja nie umiem wyłączać? Kiedyś czytałem na jakimś forum a nawet skopiowałem. Nie wiem tylko, czy dotyczy to także Nova.

Istnieją 3 rodzaje przełączania zasilania.
1. - Tryb gotowości serwera. Urządzenie jest wyłączane przez aplikację Naim lub krótkie naciśnięcie przycisku zasilania
     i można je zobaczyć w aplikacji Naim i innych imprezach upnp. Tutaj nie ma kliknięcia przekaźnika po wyłączeniu,
     a z głośników dochodzi lekki szum/syk. Również wtedy, gdy podłączone jest USB.

2. - Głęboki sen. Podczas wyłączania za pomocą aplikacji krótkie naciśnięcie przycisku zasilania. usłyszysz
     kliknięcie przekaźnika i szum/syk ustanie. Urządzenie nadal będzie można wybrać za pomocą aplikacji Naim.

3. - Wyłączony. Gdy przycisk zasilania zostanie wciśnięty przez 5 sekund, przejdzie w tryb wyłączenia.
     Usłyszysz kliknięcie przekaźnika, a urządzenie nie pojawi się w aplikacji Naim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja mam problem ze słyszę szum z wysokotonowego. Nie mam podłączonego nic w gniazda USB czy SD. Po wyłączeniu Naim znika syczenie i pojawia się po 15sek.

Kiedy go wylacze z pilota czy z guzika lub appki syczenie nadal jest. Słychać je w nocy z kilkunastu centymetrów.

Znika jedynie przy wyłączeniu na 15sek i wraca.

Mam wyłączony nawet tryb serwera aby pobierał mnie prądu co niestety nie naprawia problemu. Dodam ze sprzęt jest nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem portów USB ani SD. Jedyny port jaki był użyty to HDMI, który oczywiście też odłączałem. Urządzenie jest gorące w trybie stand-by. Przez całą nocsię grzało, co nie jest normalne. A szum pozostał. Wyłącza się na 15 sek przy przejsciu w tryb Stand-by i wraca szum ponownie. 

Zawiozłem go do salonu na zwrot. Twierdzą że szum to normalna sprawa i w innym wzmakach też jest obecny. (słabe to jest) ale grzanie przy wylaczeniu nie powinno wydzielac tyle ciepla. Atom tak nie mial ale wiadomo tak pewnie inna koncowka mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś nie tak. U mnie też się grzał - patrz moje posty wyżej, ale po usunięciu pamięci jest o.k. A w ogóle, to taka opcja z włożoną pamięcią, że się grzeje i szumi jest najłagodniej mówiąc...Naim dał d..y w tym modelu i nikt mi nie wytłumaczy, że inaczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2022 o 15:16, MarkM napisał:

@Falconeri i co dalej? Wymieniony, czy oddany?

Oddany. Czekam co prawda już ponad tydzień na zwrot środków.

Powiedzieli ze on tak ma. A to ze się grzeje w nocy to tak jest ponieważ grzeją się cewki by przy włączeniu od razu grał pełnym dźwiękiem.

Dla mnie taki grzejnik w nocy nie bardzo.  A szum przy wyłączonym na trybie StandBy jest zwyczajnie nie do zaakceptowania. W atomie tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mi bardzo lekko szumią i szumiały wszystkie głośniki wysokotonowe w kolumnach ATC (SCM7, SCM11, SCM20) i Harbeth P3ESR pod wszystkimi naim-ami jakie miałęm (UQ2, UQ2+NAP100, SU, Uniti Nova, 272+250DR). Nova miałem najkrócej tylko 4 tygodnie i sprzedałem (bo mi parę rzeczy tam nie pasowało) ale raczej też tam to był ten szum. Jest to oczywiście szum ledwo słyszalny dopiero po przyłożeniu ucha do tweeter-a. Obojętnie czy jest na Mute czy Volume 0. po prostu przyjąłem, że tak już jest. Wole tak niż bym miał wyłączać naim-y z prądu co nie jest dla nich dobre. Grunt, że nic np. nie brumi. 🙂 

Edytowane przez leszeksz
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, leszeksz napisał:

Nova miałem najkrócej tylko 4 tygodnie i sprzedałem (bo mi parę rzeczy tam nie pasowało) ale raczej też tam to był ten szum. 

U mnie w Novej nic nie szumi, ale trzeba usunąć USB i SD z gniazd. Tak z ciekawości...co Ci w Novej nie pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarkM napisał:

U mnie w Novej nic nie szumi, ale trzeba usunąć USB i SD z gniazd. Tak z ciekawości...co Ci w Novej nie pasowało?

No to fajnie, że Ci nic nie szumi.

To co w Nova mi nie pasowało nie ma nic wspólnego z dźwiękiem, był świetny, była wyraźna poprawa po przejściu ze starego dobrego SuperUniti (który zresztą do dziś świetnie wspominam).

To co mi przeszkadzało to takie "drobiazgi" użytkowo-praktyczne, które być może zostały poprawione w kolejnych wersjach oprogramowania. Ja miałem Nova w 2019. Ogólne duża część obsługi została przeniesiona z pilota do apki co było dla ciut mnie trudne (może wiek 😉 ) a może kwestia starych przyzwyczajeń z serii classic. Generalnie nowa seria Uniti była pewnego rodzaju szokiem wzorniczym i obsługowym dla kogoś przyzwyczajonego do "starych" naimów. Oczywiście nie dotyczy kogoś kto od razu zaczął przygodę od Atom, Star czy Nova.

Lista drobiazgów, była dłuższa ale już skróciłem, wszystko subiektywnie oczywiście:

  • limit głośności tylko z apki
  • gdy limit głośności ustawiony np. na 50 to Nova i tak idzie do 100 (wtedy 100 to prawdopodobnie 50) trochę mylące
  • przeglądanie serwera uPnP tylko z apki
  • brak widoku "grid" a w materiałach reklamowych był
  • brak daty i godziny zarówno w trybie standby jak i podczas słuchania
  • świecąca czerń ekranu, świeci cały ekran nawet tam gdzie czarny, jednak liczyłem na ekran OLED w tej cenie
  • wszystko za bardzo mi świeciło i raziło w nocy (nawet na najniższym poziomie jasności)
  • Radio Internetowe - ekran z autorem i utworem tylko przez parę sekund
  • Radio Internetowe - gdy długa nazwa autora/tytuł piosenki to obcięte i nie przewija się
  • za cienka czcionka dla poziomu volume i godziny (ale to akurat zboczenie zawodowe) 🙂 
  • zawieszenie się Nova (dwa razy w 4 tygodnie) - stare classic nigdy, no ale to dużo prostsze urządzenia
  • nie mogłem się do kanciastego i błyszczącego pilota przekonać (ale to pewnie by się zmieniło z czasem)

Ciekawe czy coś z tych rzeczy zostało poprawione 🙂 

Dźwięk super jak na all-in-one, ale ostatecznie wróciłem do classic i poszedłem oczko wyżej na NAC-N 272 + NAP 250DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.