Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

Copland CTA405A uszkodzony i dokumentacja


palmierig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Właśnie dołączyłem do Copland Club. Jestem włoskim audiofilem i szukałem grupy entuzjastów Coplanda. Uwielbiam wzmacniacz Copland i posiadam Copland CTA305, CTA405 i CTA405A.
Proszę o pomoc, ponieważ mój Copland CTA405A działa nieprawidłowo. Znalazłem uszkodzony rezystor R219 w konkretnym obwodzie jednej lampy KT120. Aby jednak dokonać prawidłowej naprawy potrzebuję schematu i listy części CTA405A lub podobnego CTA405.
Czy ktoś mógłby mi pomóc w znalezieniu tej dokumentacji? lub podaj mi e-mail Copland DK?
Dzięki
palmierig

Copland R219.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Możę coś pomogę.

505 może coś pomoże 

 

cta401.gif

mans.io-Rxv4yGHZ.pdf cta505-service-manual.pdf

27 minut temu, palmierig napisał:

Cześć,
Właśnie dołączyłem do Copland Club. Jestem włoskim audiofilem i szukałem grupy entuzjastów Coplanda. Uwielbiam wzmacniacz Copland i posiadam Copland CTA305, CTA405 i CTA405A.
Proszę o pomoc, ponieważ mój Copland CTA405A działa nieprawidłowo. Znalazłem uszkodzony rezystor R219 w konkretnym obwodzie jednej lampy KT120. Aby jednak dokonać prawidłowej naprawy potrzebuję schematu i listy części CTA405A lub podobnego CTA405.
Czy ktoś mógłby mi pomóc w znalezieniu tej dokumentacji? lub podaj mi e-mail Copland DK?
Dzięki
palmierig

Copland R219.jpg

a o które elementy chodzi ? czy namierzyłeś już problem ?

sprawdzaj po liniach zasilania i przekaźnikach. W starych konstrukcjach często padają kondensatory oraz rezystory które łatwo się mierzy byle jakim multimetrem.

 

 

premiumLogo.png.4898b6efb5f58c29de38035906862b7a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę, przeglądałem już instrukcje serwisowe 505 e 402, ale nie były one odpowiednie do tego celu. Chciałbym zrozumieć, czy uszkodzony rezystor jest przyczyną, czy raczej konsekwencją nieprawidłowego działania innego elementu.
Podejrzewam, że niektóre elementy są za małe dla wysokich napięć KT120. Chciałbym zapytać Copland DK. Zachowali tę samą płytkę i komponenty z poprzedniego CTA405 z lampami 6550.
Czy ma ktoś adres e-mail Coplanda DK lub jego szefa pana Ole Moellera?
Dzięki
Palmierig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym też chętnie poznał adres email (albo jakikolwiek) Coplanda. Chciałbym do nich napisać o moich dziwnych doświadczeniach z CSA100 🙂 Kompletnie nie da się ich namierzyć - w każdym razie bez używania metod śledczych 🙂 dziwne mają podejście...

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.10.2023 o 19:19, dekoracja napisał:

ja bym też chętnie poznał adres email (albo jakikolwiek) Coplanda. Chciałbym do nich napisać o moich dziwnych doświadczeniach z CSA100 🙂 Kompletnie nie da się ich namierzyć - w każdym razie bez używania metod śledczych 🙂 dziwne mają podejście...

Cześć,

Czy twój CSA 100 już sprawny?  W moim 150 był szum na prawym wyjściu. Rozmawiałem o tym z serwisem i top hi-fi. Serwis mówił, że powodów szumu może być wiele: np lampa na przedwzmacniaczu,, usterka układu scalonego, kondensatorów. W Top hi-fi w Sopocie doradzili, żeby spróbować wymienić lampę . Zamówiłem genalex gold pin w firmie toroidy.  Po wymianie cisza. Jednak po upływie ok. tygodnia od wymiany słyszę szum, tym razem z lewego wyjścia? Jednak ten szum jest zdecydowanie cichszy niż poprzednio. Tak naprawdę trzeba zbliżyć uszy do głośnika sredniotonowego żeby to usłyszeć. Może trzeba dać czas lampie na wygrzanie? Dziwne to wygląda na to, że coś uszkadza lampę? A może szumy generuje wada transformatora? Tylko dlaczego teraz szumi z drugiej strony? Same zagadki. Mam drugiego Coplanda CSA 28 i tu cisza absolutna w kolumnach. Acha szum jest słyszalny też bez wzmocnienia sygnału i co ciekawe przy 8db jakby był mniejszy. 

Pozdrawiam Wojciech 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już nie mam coplanda bo top hi-fi nie umiało tego naprawić. copland najwyraźniej też nie. 👎🏼 

sytuacja została uratowana przez wymianę na hegla h190. to fajny wzmacniacz, ale niesmak i rozczarowanie coplandem pozostaje. co ciekawe wcześniej tylko o csa100 słyszałem a csa150 nie wydawał się być wadliwy…

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziwna sprawa z tymi coplandami?. Mam jeszcze starszy model CSA 28 i w tym wszystko ok. Szum u mnie w CSA 150 jest nadal i dodatkowo delikatne popiardywanie, nie wiem jak to lepiej określić. Czasami mniej szumi , czasami mocniej. Same zagadki. Musiałbym spróbować kupić kolejną lampę i jeśli ta zaczęła by też szumieć tzn , że nie lampy są wadliwe, a coś innego. Może podstawka noval? Po wyjęciu lampy podstawka u mnie była luźna. Nie wiem czy czasami nie powinna być stabilna? Po włożeniu lampy jest stabilnie. Próbowałem nawet przy zdjętej obudowie dociskać lampę do podstawy, ale nie pomogło. A może trafo,  moje lekko brumi.  W moim CSA jest trafo firmy Toroidy, wcześniej podobno były montowane trafa innego producenta. Życzę zadowolenia z Hegla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od półtora roku jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem CSA 150. Ponieważ przez prawie 30 lat miałem wyłącznie wzmacniacze tranzystorowe, to nawet jedna lampka na przedwzmacniaczu była dla mnie sporą nowością. Wszystkie poprzednie wzmacniacze mniej lub bardziej szumiały, ale było to w granicy akceptacji bo nie siedzę z głową przy głośniku 😀 Copland z racji lampy od początku był bardziej czuły na śmieci krążące w sieci energetycznej. Trafo brumilo bardziej i częściej niż w poprzednich wzmacniaczach. Poszperałem w necie i zastosowałem dwa elementy, które całkowicie zakończyły wszelkie brumienie i zniwelowały szumy (ale nie całkiem), tj. DC blocker IFI audio oraz stopki antywibracyjne Divine Acoustics Kepler. Wymieniłem też lampę na Siemensa i prawdę powiedziawszy od tego czasu zamknąłem temat testowania innych sprzętów, poszukuję wyłącznie fajnej muzy 😀_20240106_135408.thumb.JPG.230df77f30ef50bb7aa83a0435c78720.JPG_20240106_1330262.thumb.JPG.1ee8b8167791dd3d69816454904a1bf7.JPG

_20240106_133109.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję z DC blokerem . A później poszukam nóżek. Została mi jedna isoacoustic bronze , więc tylko dwóch brakuje. Kiedyś używałem tej ISO do lumina D2 i robiła dobra robotę. Faktycznie drgania też mogą wprowadzić zakłócenia, szumy. Tylko czy te nóżki pomogą?  Mam stolik Rogoz że szklanymi półkami. Chciałem najtańszy ☹️.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, predator 1967 napisał:

Ok spróbuję z DC blokerem . A później poszukam nóżek. Została mi jedna isoacoustic bronze , więc tylko dwóch brakuje. Kiedyś używałem tej ISO do lumina D2 i robiła dobra robotę. Faktycznie drgania też mogą wprowadzić zakłócenia, szumy. Tylko czy te nóżki pomogą?  Mam stolik Rogoz że szklanymi półkami. Chciałem najtańszy ☹️.

Też mam najtańszy stolik Rogoz 🙂, ale dystrybutor Lumina namówił mnie na wymianę szklanych półek na sklejkę. U siebie w salonie ma stoliki wyłącznie z półkami z grubej sklejki. Zamówiłem u stolarza dwie półki na wymiar i teraz też uważam, że jest lepsze wypełnienie i nasycenie dźwięku. DC blocker działa głównie na wibracje z trafo, a stopki na mikro wibracje całego urządzenia. W obu przypadkach inaczej wpływa to na jakość dźwięku. 

Jednak najbardziej spektakularny efekt miałem po zastosowaniu kolców pod monitory. Udało mi się kompletnie odciąć głośniki od ziemi, dźwięk już wcześniej był super,ale teraz mam już Nirvanę, tylko czasu na sen brakuje 😀

_20240106_165856.thumb.JPG.f3b148b7594a20846141805f7d87ba1c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też miałem kolumny podstawkowe. Rzeczywiście postawienie ich na kolcach dużo dało. Poprawiła się szczegółowość i dół pasma. Ale te gadżety to niebezpieczny temat. Ten DC bloker ifi wygląda chyba najlepiej z tych które oglądałem w necie. Pytanie: czy siedzi stabilnie w gnieździe CSA i czy po podpięciu kabla zasilającego cała konstrukcja nie przełamuje się? Wtyczka w moim zasilającym ( Gigawatt ) tak sobie siedzi w gnieździe CSA. Ale to chyba wina gniazda w coplandzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, predator 1967 napisał:

Jakiś czas temu też miałem kolumny podstawkowe. Rzeczywiście postawienie ich na kolcach dużo dało. Poprawiła się szczegółowość i dół pasma. Ale te gadżety to niebezpieczny temat. Ten DC bloker ifi wygląda chyba najlepiej z tych które oglądałem w necie. Pytanie: czy siedzi stabilnie w gnieździe CSA i czy po podpięciu kabla zasilającego cała konstrukcja nie przełamuje się? Wtyczka w moim zasilającym ( Gigawatt ) tak sobie siedzi w gnieździe CSA. Ale to chyba wina gniazda w coplandzie.

 

Nie wiem czy to wina gniazda, czy bardzo różnych wtyczek kabli… Mam kabel gigawatta i też gibał się w Luminie. Sam kabel Enerr siedzi w miarę ok w gnieździe CSA, ale DC blocker ruszał się więc sprytnie podkleiłem go filcowym krążkiem samoprzylepnym do mebli. Siedzi super, ani drgnie. Monitory też podkleiłem tymi krążkami, żeby kolce ich nie uszkodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.