Skocz do zawartości
IGNORED

McIntosh Mc501 do nich tylko pre Maca ?


wogr

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc forumowiczów co do najlepszego wyboru pre do monobloków Mc 501. czy pozostaje w synergii z nimi tylko mac , czy jest sens szukania czegoś innego. moje kolumny grają dość ''miękko '' i boję się przesłodzić. z góry dziękuję za pomoc. oczywiście będę stale w poszukiwaniu słuchał i słuchał ( jak czas pozwoli )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...przerobilem pare preampow (w tym C220 Maca) i zostalem z C46. Sadze jednak, ze Audio Research LS25 mkII, LS26 albo Ref 3 tez sie sprawdza.

 

Jesli Twoj system wymaga raczej "utwardzenia", poprawy mikrodynamiki itd. to C46 jest lepszym wyborem od C220. C2200 testowalem, ale jeszcze kiedy nie mialem MC501.

 

Z innych typow, ktore powinny pasowac do MC501 - Gryphon Sonata - Allegro, tyle ze nie do posluchania w PL. Podobnie obiekt moich westchnien - Viola Cadenza...

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl niedawno w HFC do wziecia uzywany C200. Nie znam ceny, nie zdazylem posluchac bo zniknal :-)

 

BAT VK51SE - fajny, ciekawe jak VK-52SE, ktorego testowali w Audio - uwaga, on nie kosztuje 70 kzl tylko ok. 40 kzl. Elberoth napisal, ze Ref 3 rozjezdza tego VK-51SE.

 

C45 versus C46 w stereo? Porownywalem z rok temu - jak dla mnie nie ma porownania. Ten kompromis nie zadziala, wydaje mi sie, ze MC252 juz bezwzglednie obnazy wady C45. C46 przy wszystkich swoich zaletach potrafi chwilami wpadac w ostrosc, jednak po tym jak u mnie troche pogral, jakby ta cecha mocno sie uspokoila, co pewnie oznacza, ze moje uszy sie "wygrzaly" ;-)

 

Nie wiem, czy w HFC nie ma jeszcze ostatniego egzemplarza C2200. Jest tez nowy C2300 (pare rzeczy w C2200 podoba mi sie bardziej, choc C2300 jeszcze nie sluchalem). Na stronie McIntosh'a pokazano juz nowy C500 - dwuczesciowy, do wyboru lampa lub tranzystor. Niedlugo pewnie dostepny w PL, wada to cena, ktora jesli wziac pod uwage US Retail bedzie porownywalna z cena pary MC501.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc , na C200 w cenie mniejszej niż C46 się umówię bo grał on z Mc501 u wcześniejszego właściciela moich maków ( czytaj to ten komplet widziałeś ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> wogr

 

Nie widzialem kompletu tylko ten C-200. Poza jedna ryska na froncie chyba byl w stanie bdb. C46 nie powinien miec przy nim za duzo do powiedzenia. Sprobuj koniecznie.

 

Z ciekawosci - jak wyglada reszta Twojego systemu?

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wpisałem w tzw cv , ale zmienia się . transport cd to sony 30 es podłączony przez kabel niefirmowy do zegara od sonic frontiers ( obecnie podobno wykorzystywanego w wadii ) i tej samej roboty kabelkiem do przetwornika wadii 26 , co do kolumn to w zasadzie kolumny, które stroił i robił dla mnie p.Waldemar Klawikowski jak był jeszcze konstruktorem w firmie Minima Audio . jest to piękny mebel , który w raz rozwojem mojego systemu dorasta i pokazuje swoje oblicze ( sa to kolumny w dużej obudowie basreflex wykonanej z litego drewna bukowego w układzie dApolitano oparte na głośniku Vify PL18 i scan speaca 9700 stojące na granitach ) , a okablowanie głośników na górę albedo monolit , dół produkcji tej samej co do połączeń cyfrowych, okablowanie zasilania to trochę ansae ( końcówka mocy i przetwornik ) i nell (kable do zasilania z tej niższej półki wymienionych producentów). A słucham wszystkiego po trochu i nie można mnie uważać za wyrafinowanego audiofila ( udającego ,że słucha tylko jazzu i muzyki poważnej, choć i to zdarza się ). Do tej pory słuchałem Gryphona Tabu 100 z pre Torensa i niby grało , ale jak każdy chory w tej ''branży'' coś postanowiłem zmienić i teraz boję się , że przesłodzę dźwięk tymi makami ( w co nie wierzę ) , bo jednak lubię trochę to amerykańskie brzmienie z dużą podstawą basuo swoich wrażeniach napiszę , ale do odsłuchu i odbioru moich maków umówiłem sie dopiero 5.01.2008r. przejrzałem tą ofertę pre AR i chyba na razie raf 3 jest dla mnie nieosiągalny cenowo i wole wydać mniej na pre i w razie czego pozmieniać coś z kolumnami. I tak dzięki za radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu zainteresował bym się LS26. Jest niewiele gorszy, a prawie 2x tańszy. No i przy obecnym kursie $, w Fast Audio, gdzie ceny w ofercie są właśnie w $, cena jest obecnie bardzo kusząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

słuchałem maca c200 i pozamiatał c46 , był bardziej spójny , dosłowny , szczegółowy , przez co mógłby wydawać się ciut "jasny " No i wpiąłem go w swój system i chyba o to chodziło. Sadzę , że Audio Research byłby też dobrym wyborem , ale używek na rynku wtórnym nie za dużo a nowe też są drogie . dałem tyle co za c46 i to mnie satysfakcjonuje ( teraz będę lizał rany finansowe ).

jeszcze podziękowania dla panów Arka i Pawła z HiFiStudio za bezinteresowną pomoc i rady. Sa taktowni nie narzucają swojego zdania i na siłę nie wciskają swoich klocków. Oni też stwierdzili , że AR to to co mógłbym szukać, w związku z moimi preferencjami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.