Skocz do zawartości
IGNORED

Terratec DMX 1024, jak wyprowadzic RCA


andzejus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sam juz nie wiem czy w dobrym dziale zadaje pytanie, w kazdym razie kiedy dalem je za pierwszym razem w dziale stereo - przeszlo bez echa. Probuje wiec raz jeszcze. Czy wie ktos jak i czy jest wogole mozliwe wyprowadzenie wejsc RCA na oddzielny sledz z karty Terratec DMX X-fire 1024? Dla janosci dodam, ze na goldpinach karty nie figuruje nic poza 2xCDin i AUXin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pod ręką karty. Leży w szufladzie i czeka na wstawienie do nowego kompa, ale z tego co pamiętam ma wszystkie cztery gniazda ze śledzia powtórzone goldpinami na płytce.

Oprócz tego na górze cztery złącza wejściowe - 2 x CD-IN, AUX-IN i bodaj czy nie cyfrowe.

Dla pewności sprawdź miernikiem czy na pewno te piny są połączone ze stykami gniazd, i który z którym. Jak już będziesz mieć zidentyfikowane konkretne piny, robisz śledzia ze złączami RCA. Do nich lutujesz ekranowane przewody (tu nie ma co szaleć - najzwyklejsze mikrofonowe Cordiale czy Klotze będą aż za dobre) zakończone na drugim końcu żeńskimi złączami do połączenia z pinami na karcie. Radzę tylko w śledziu zmontować gniazda na izolacyjnych podkładkach a ich masę podłączyć do pinu masowego w goldpinach na karcie, oczywiście masa w tym samym złączu, do którego podłączone będą "gorące" przewody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem kartę. Cztery złącza pinowe zaraz obok gniazd na śledziu są połączone z ich stykami. Jak najbardziej można zrobić śledzia z wyjściem i wejściem RCA. Czwarte dwustykowe złącze obok CD-IN i AUX to wejście cyfrowe. W dodatku przełączane na TTL (wejście cyfrowe z CD-ROMu) lub elektryczny S/PDIF. A na śledziu jeszcze optyczne wyjście cyfrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki po stokroc. Uwierzylem, ze ta karta posluzy mi jeszcze kawal czasu. Eksperymentowales moze z ekranowaniem tej karty? Jest szansa, ze zmieniloby to szum generowany po wlaczeniu wzmacniacza sluchawkowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem. Po podłączeniu do zewnętrznego wzmacniacza poziom szumów całkowicie mnie satysfakcjonuje. LM386 użyte we wzmacniaczu słuchawkowym to kiepskie układy, dobre do przenośnego radyjka za 15zł. Mają spore zniekształcenia i szumią. Nadają się do zasilania tzw. słuchawek komputerowych i niczego innego. Jeśli karta ma służyć do poważnego słuchania, zdecydowanie wymaga zewnętrznego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.