Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników projektorów CRT Barco


nobik8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Zapraszam wszystkich użytkowników i fascynatów projektorów CRT firmy Barco do wymiany doświadczeń związanych z ich użytkowaniem.

Budując swoje kino domowe miałem do czynienia z dwoma tego typu urządzeniami - Barco Vision 1600 HDTV oraz Barco Graphics 808s. U mnie została 808s z uwagi na zdolność wyświetlania obrazu full HD.

Jak radziliście sobie z ustawieniami wszystkich parametrów obrazu, czy znacie osoby zajmujące się w Polsce serwisem tego typu urządzeń...itp, itd.

Na początek wrzucam fotki moich zabawek ;-).

post-13381-100004192 1223202589_thumb.jpg

post-13381-100004193 1223202589_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

widze ze temat sie nie przyjal...ja sie w tej chwili zastanawiam nad barco graphics 808s lub cine7 (od biedy cine6). Napisz troche wiecej na temat 808s i jak ci sie sprawdza z HD. Czym go karmisz jesli chodzi o sygnal HD?? No i jak to podlaczasz? HD Fury?? U mnie mialby grac na poczatek z PS3 i bluray.

 

POzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nawet gdyby wątek nie zawężał się do marki Barco, to i tak by się nie przyjął.

Projektory CRT są bardzo niepraktyczne (wymiary, ciężar 65-80kg, kłopoty w razie awarii, trudne w instalacji) a jakość obrazu nie rekompensuje tych niedogodności. To już przeszłość.

Swoją drogą to ciekaw jestem, czy nobik8 już pozbył się tego kloca i zanabył coś współczesnego, czy nadal tkwi w swoistym przywiązaniu do tej technologii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skad masz wiadomosci na temat jakosci obrazu???Projektory CRT sa w tej kwestii nadal poniekad referencja i sporo z nich bez problemu daje sobie rade z sygnalem HD. Lampy maja 10 krotnie wyzsza zywotnosc niz wspolczesne lcd, pomijam tez fakt jakosci obiektywow. Pozniejsze modele nie sa az tak trudne do ustawienia, pozatym jak to mowia: dla chcacego nic trudnego. Wymiary owszem dosyc spore ale to mnie akurat nie martwi. Biorac pod uwage ich ceny, to praktycznie w tej chwili konkurencji jest malo. DObrej klasy CRT mozna nabyc ponizej 1000 euro, nietylko barco ale ten nec i sony. Ze to przeszlosc to bym nie powiedzial, no chyba ze wzmaki lampowe i vinyl tez zaliczasz do tej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam lekture tej strony:

 

http://www.curtpalme.com/CRTPrimer_1.shtm

 

Facet raczej znajacy sie na rzeczy...

 

Thanks to misinformed (and high commission) LCD and DLP sales people, many myths surround the ‘mystique’ of the CRT projector. These include:

 

- expensive and short tube life

- CRT’s need constant adjustment

- CRT’s never give a good picture

- you need to call in a tech every time you need to adjust it.

 

As of this writing (October 2007), CRT projectors still give the best quality image for a home theatre. The overall sharpness, focus, lifelike fleshtones and three dimensionality of the image still cannot be duplicated by any other type of video projector. With the recent release of HDMI and DVI modules, all data grade CRT projectors can now be connected to any current digital device, including Blu-ray and HD-DVD players. CRT obsolete? I think NOT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"skad masz wiadomosci na temat jakosci obrazu???"

 

Ze zmysłu wzroku, miałem długo i widziałem najdroższe runco, barco, nec, sony wiele razy

 

"Projektory CRT sa w tej kwestii nadal poniekad referencja i sporo z nich bez problemu daje sobie rade z sygnalem HD."

 

Co z tego, skoro są za ciemne, w warunkach choć trochę odbiegających od ideału wypadają żałośnie

 

"Lampy maja 10 krotnie wyzsza zywotnosc niz wspolczesne lcd"

 

ale są to 3 lampy, każda wypala się w innym tempie, są bardzo drogie zwłaszcza te 9 calowe

 

"pomijam tez fakt jakosci obiektywow"

 

to pomiń, bo nie wiem poco ta uwaga ;) Dobre obiektywy nie są zarezerwowane wyłącznie dla CRT

 

"Pozniejsze modele nie sa az tak trudne do ustawienia, pozatym jak to mowia: dla chcacego nic trudnego."

 

Są nieporównywalnie trudniejsze w ustawieniu od DLP czy LCD. Jest wąska tolerancja odległości, aby móc dokładnie skalibrować pj musi on być pod idealnym kątem, często w praktyce nie da się ustawić idealnie zbieżności w każdym obszarze, i gucio tu pomoże "optyka"

 

"Wymiary owszem dosyc spore, ale to mnie akurat nie martwi."

 

Większość ludzi to martwi, w tym mnie. Prawdopodobnie jest to główny powód odejścia od tej technologii i zamarcia tego wątku ;)

 

"Biorac pod uwage ich ceny, to praktycznie w tej chwili konkurencji jest malo. DObrej klasy CRT mozna nabyc ponizej 1000 euro, nie tylko barco ale ten nec i sony."

 

No to kup, zrobisz komuś ulgę

 

"Ze to przeszlosc to bym nie powiedzial, no chyba ze wzmaki lampowe i vinyl tez zaliczasz do tej kategorii."

 

Chyba nie przeczytałeś mojego "o mnie" w kwestii tej słabej i niczego nie wnoszącej analogii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

faktycznie, wątek się zdecydowanie nie przyjął :-(

co do kwestii konfiguracji, to u mnie Barco współpracuje z procesorem obrazu DVDO HD, czasem z kompem. Do DVDO sygnał doprowadzony jest przez kabel SDI z DVD Denona DVD 2900, dzięki takiemu połączeniu obraz jest znacznie bardziej kontrastowy (więcej czerni) w porównaniu do połączenia przez RGB.

Użytkuję go od połowy 2008 roku, czyli już dwa lata i jak na razie nie mam powodów do narzekań. Mimo, iż oglądamy praktycznie codziennie jeden lub dwa filmy, to w ciągu tego okresu, "wyświeciłem" ok. 1000 godzin, nie ma to żadnego niekorzystnego wpływu na jakość obrazu.

Racją jest, że są pewne niedogodności, o których tu wspomniano, czyli mała jasność projektora, ale jakby nie patrzyć to idąc do kina też siedzimy w całkowitych ciemnościach :-)

W najbliższym czasie zmieniam procesor HD na HD+, który posiada wejścia HDCP, dzięki którym będę miał możliwość podłączenia BlueRay. Jak do tego dojdzie to opiszę swoje wrażenia.

Myślę, że w tym przedziale cenowym (ok. 5 tys.) obraz uzyskany z Barco, nie ma żadnej konkurencji. Co prawda nie jestem na bieżąco z cenami małych projektorów, ale już kilkukrotnie widziałem możliwości różnych projektorów ( cena 2-20 tys zł) i póki co.. nie zamieniłbym się :-),

mimo jego olbrzymich rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Zapraszam wszystkich użytkowników i fascynatów projektorów CRT firmy Barco do wymiany doświadczeń związanych z ich użytkowaniem.

 

Cześć.

Zapisuję się do klubu jako fascynat ;)

Tak się złożyło, że nic nie wyszło z moich planów zakupu Barco. Posiadam za to stary szmelc Sony, który można obecnie dostać za darmo.

 

Oczywiście przy takiej cenie trudno jest mówić o stosunku jakości do ceny, ale porównując obraz z tym co są w stanie zaoferować lcdki i dlpki za 2-3 tysiące, postanowiłem zostać przy moim crtku.

 

Uwagi na temat trudności konfiguracji są trochę przesadzone. Oczywiście nie wystarczy takiego projektora postawić na półce i włączyć, ale dla osób, które mają przynajmniej jedną sprawną rękę, jedno dobrze widzące oko i kilka godzin czasu, nie będzie to wielki problem.

 

Zarzuty odnośnie wymiarów i wagi są oczywiście prawdziwe. I co z tego ;)

 

Jakość obrazu jest nadal mocną stroną tej technologii. Podoba mi się dodatkowo brak jednej ustalonej rozdzielczości, w której projektor pracuje. Mogę sobie podać obraz z DVD w 756p lub z TV w 1080i i nie potrzebne są żadne czary na sygnale.

 

pozdrawiam, życzę samych dobrych filmów

Michał

 

I jeszcze jedno - o co chodzi z tą zbyt małą jasnością. Nie jestem po prostu w stanie wytrzymać w "kinie domowym", w którym jest jasno. Kolor czarny to w końcu biały ekran widziany w ciemności.

Kiedy się już raz zobaczy obraz z crtka w całkowicie ciemnym pokoju, nie będzie się już chciało wracać do lcdków i dlpków. Z filmu czarno - białego potrafią zrobić szaro - biały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Szukałem w całej sieci coś związanego z polskimi użytkownikami projektorów CRT no i trafiłem tutaj.

Mam parę pytań co do tematu. Co prawda nie jestem użytkownikiem projektora Barco lecz świeżo co nabyłem Sony, a dokładniej VPH-1041QM więc dopiero wchodzę w świat tego przekroju. Doczytałem w tym temacie że nabytej firmy przeze mnie projektor to szmelc, ale myślę że to opinia tylko w porównaniu do marki Barco, która jest wiodącą w temacie projektorów CRT. Chciałbym forumowiczów zapytać jaka jest żywotność lamp CRT czy ktoś tak naprawdę się orientuje czy to jest 10000 godzin czy może 20000 lub więcej.

 

Kolegę msiaka chce zapytać jaki model ma tego Sony i jak sprzęt jemu się spisuje, bo z tego co doczytałem na zagranicznych forach mój model 1041QM nie obsłuży przez RGB karty vga czyli komputer odpada doczytałem również że sam projektor oferuje rozdzielczość 480i a w instrukcji doczytałem ze jest w stanie przez RGB in obsłużyć 1000 linii więc trochę się pogubiłem proszę o podzielenie się jakaś wiedzą na ten temat. Mam nadzieje że temat odżyje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukałem w całej sieci coś związanego z polskimi użytkownikami projektorów CRT no i trafiłem tutaj.

Mam parę pytań co do tematu. Co prawda nie jestem użytkownikiem projektora Barco lecz świeżo co nabyłem Sony, a dokładniej VPH-1041QM więc dopiero wchodzę w świat tego przekroju. Doczytałem w tym temacie że nabytej firmy przeze mnie projektor to szmelc, ale myślę że to opinia tylko w porównaniu do marki Barco, która jest wiodącą w temacie projektorów CRT. Chciałbym forumowiczów zapytać jaka jest żywotność lamp CRT czy ktoś tak naprawdę się orientuje czy to jest 10000 godzin czy może 20000 lub więcej.

 

Kolegę msiaka chce zapytać jaki model ma tego Sony i jak sprzęt jemu się spisuje, bo z tego co doczytałem na zagranicznych forach mój model 1041QM nie obsłuży przez RGB karty vga czyli komputer odpada doczytałem również że sam projektor oferuje rozdzielczość 480i a w instrukcji doczytałem ze jest w stanie przez RGB in obsłużyć 1000 linii więc trochę się pogubiłem proszę o podzielenie się jakaś wiedzą na ten temat. Mam nadzieje że temat odżyje

Pozdrawiam

 

Panowie jeszcze jedno Pytanie z mojej strony gdzie można nabyć glikol do tych lamp CRT, czysciłem ostatnio kineskopy i szkła z grzyba i mam delikatny ubytek koloru czerwonego i zielonego. Niebieskiej lampy nierozbierałem ponieważ jest czysta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Panowie jeszcze jedno Pytanie z mojej strony gdzie można nabyć glikol do tych lamp CRT, czysciłem ostatnio kineskopy i szkła z grzyba i mam delikatny ubytek koloru czerwonego i zielonego. Niebieskiej lampy nierozbierałem ponieważ jest czysta.

Pozdrawiam

 

Akurat glikol w niebieskiej lampie to zwykły glikol - nie jest barwiony i z nim jest najłatwiej. Zakup glikolu zielonego i czerwonego jest praktycznie niemożliwy. Magicy, którzy rozbierają lampy twierdzą, że można zabarwić tuszem od drukarek ;)

Polecam zakup starego kapcia na Allegro lub pozyskanie za darmo z jakiegoś pubu i wykorzystanie go w charakterze dawcy glikolu. Warto pamiętać, że nie wszystkie projektory mają barwiony glikol.

 

pozdrawiam

 

nabyłem Sony, a dokładniej VPH-1041QM więc dopiero wchodzę w świat tego przekroju. Doczytałem w tym temacie że nabytej firmy przeze mnie projektor to szmelc [...].

[jaka jest żywotność lamp CRT

 

Kolegę msiaka chce zapytać jaki model ma tego Sony i jak sprzęt jemu się spisuje, bo z tego co doczytałem na zagranicznych forach mój model 1041QM nie obsłuży przez RGB karty vga czyli komputer odpada doczytałem również że sam projektor oferuje rozdzielczość 480i a w instrukcji doczytałem ze jest w stanie przez RGB in obsłużyć 1000 linii więc trochę się pogubiłem proszę o podzielenie się jakaś wiedzą na ten temat. Mam nadzieje że temat odżyje

Pozdrawiam

 

Cześć.

 

Ja posiadam VPH-1031, który różni się tym, że przyjmie sygnał 576P. To właśnie to P jest ważne -projektorowi starcza pasma, żeby przyjąć sygnał progresywny, co owocuje zdecydowanie stabilniejszym obrazem. Róznica między I oraz P jest kolosalna. Podstawową wadą Twojego 1041 jest włąśnie to, że nie starczy mu pasma na przyjęcie sygnału progresywnego. Proponuję poszukać na Allegro modeli, które łykają sygnały progresywne. To wydatek kilkuset zł. Tabelka z listą modeli Sony jest tu: http://www.curtpalme.com/PJSpecs_Sony.shtm

 

Lampy SD-130, które ma Twój projektor mogą wytrzymać nawet 20K godzin, w zależności od tego jak projektor był ustawiony. Lampy zużywają się powoli, świecą coraz słabiej i nie jest to tak, że nagle się przepalą. Zdejmij obiektywy i obejrzyj kineskopy. Gdy widać na nich wypalony ciemny prostokąt to sygnał, że trochę już oberwały. Polecam lekturę http://www.curtpalme.com - jest tam nawet sposób klasyfikacji lamp na podstawie widoczności tego prostokąta.

 

Dodatkowy problem z wypaloną lampą jest taki, że jeżeli ustawisz sobie obraz większy niż był wyświetlany przez poprzednie kilka lat, czyli wykorzystasz większą część kineskopów niż ten wypalony ciemny prostokąt to otrzymasz wyraźną różnicę jasności obrazu wewnątrz i na zewnątrz tego prostokąta. Dlatego ważne przy regulowaniu jeszcze w miarę nowych lamp jest wykorzystanie jak największej ich powierzchni.

 

pozdrawiam

 

doczytałem ze jest w stanie przez RGB in obsłużyć 1000 linii więc trochę się pogubiłem proszę o podzielenie się jakaś wiedzą na ten temat.

 

Tabelka na stronie http://www.curtpalme.com/Projector_Rankings.shtm twierdzi, że VPH-1041Q ma pasmo przenoszenia 10Mhz, tak więc obsłuży 1000 linii ale po mniej niż 200 punktów na linię, tak więc rozdzielczość np. 150x1000, a więc bez sensu.

Niestety w tym paśmie nic więcej nie zmieścimy. Rozdzielczość "europejska" 576i także wychodzi ciut poza pasmo, które ta maszyna obsługuje.

Nie warto próbować rozdzielczości, których nie obsługuje projektor (wychodzi z rachunku, że potrzeba szerszego pasma niż jest w stanie przyjąć) ponieważ prowadzi to do awarii (brak układu zabezpieczającego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tutaj wpisy sa raz na kilka miesięcy :)

Mam 2 projektory CRT ..sony 1272 i 1270 każdy waży 80 kg obraz HD wrzucam do nich dzieki kablowi BNC x5 przejsciowce HD Fury dostępnej w Niemczech nie zamieniłbym ich na zaden nisko czy srednio budzetowy lcd czy dlp .Jestem ich pasjonatem.Nie rozumiem zarzutów odnośnie ich słabej jasności.Przecież w projektorach jasnosc jest mało ważna.Od tego jest pełne zaciemnienie pomieszczenia aby czuć było kino.Do oglądania przy śniadanku to mam TV lcd z całymi jego wadami. Nie potrafiłbym wytrzymać w jasnym kinie, bo co to za kino? Przeciez w kinie kolor czarny na ekranie to nic innego jak calkowicie niepodświetlony kolor biały ekranu.....jak to chcielibyscie osiagnąać oglądajac projekcje w pomieszczenniu oświetlonym choć troche światlem dziennym lub innym?. Bzdura z tą jasnością projektorow to zwykły marketing .Projektor do kina domowego jaki by nie był ma mieć przynajmniej dobre parametry kontrastu ,kolorów i możliwości przyjmowania wysokich rozdzielczości oraz PODSTAWA dobre warunki w pomieszczeniu w jakim jest używany.Jasne projektory to maszynki pokazowe i biznesowe do jasnych sal a to nic z kinem nie ma wspólnego.Projektor CRT ma kolor CZARNY i WSzystkie odcienie szarości, nie ma obrazu zapchlonego pixelami ma o niebo lepsze kolory niż małe maszynki bo są to bardzo zbliżone do oryginalu kolory a nie brutalnie przekłamane jak w DLP albo prześwietlone jak w LCD ,obraz jest bardzo dynamiczny bez zadnych opóźnien czy smużeń.Filmy oglada się lekko, godzinami wzrok się nie meczy ,czuć klimat kina a tego nie uświadczysz w małych maszynkach udajacych kino domowe które mają niestety za dużo wad obrazu a co za tym idzie bardzo niska jego szczegółowość .Nie wiem jak to napisaać ale w projekcji CRT zobaczysz efektywnie i efektownie czarnego kota na węglu z całą gamą odcieni szarosci wraz z połyskująca jego sierścią i błyskiem w oczach to jest własnie to czego nie uświadczysz w nisko i średnio budżetowych projektorach tam zobaczysz tylko tego namiastkę a resztę mózg sobie musi dopowiadać .Nawet niektóre wysokobudzetowe trochę starsze są takiego dobrego efektu pozbawione. Mnie wielkość ani ciężar projektora CRT nie straszna ,mógłby być nawet trzy razy wiekszy i cięższy ....przecież tak na prawde nie patrzę w projektor tylko w obraz jaki jest zdolny wyświetlić i tylko to sie liczy. Na pewno nie są to projektory do przegladania internetu itp spraw komputerowych.Na szczęście mało jest już ludzi którzy znają mnóstwo niewątplliwych walorów CRT i potrafią je ustawiać ,dzieki temu rynek tych używanych projektorów jest coraz bardziej uboższy ale też dużo tańszy sczególnie tych średniaków które posiadam , na tym korzysta taki fascynat jak ja.Dalej jednak niestety nie stac mnie na te najlepsze SONy ,BARCO czy RUNCO z 9 calowymi lampami LC,są bardzo drogie ...trudno ,może kiedyś.

Edytowane przez johnyfazer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

dawno nie odwiedzałem tej stronki, a tu coś się jednak dzieje :-). Cały czas jestem użytkownikiem BG808S i choć czasami pojawiają się jakieś powody do zmartwień to jednak póki co nie planuje jego zmiany. Poza nim większość sprzętu kinowego poszła do wymiany. Procesor DVDO HD został wymieniony na DVDO VP50, pojawiła się końcówka mocy Bryston 4B ST oraz wzmak Yamaha DSP Z7. Możliwość odtwarzania dźwięku HD doprowadziła do podjęcia próby podłączenia obraz HD z PS3, ale niestety w trakcie manewrów kablowych spalił się zasilacz od procesora...wrrr, tak więc kino chwilowo zamknięte:-(.

Co do moich dotychczasowych doświadczeń z BG808S to największy problem miałem z ustawieniem poprawnych barw na projektorze po podłączeniu nowego procesora. Tak naprawdę to brakuje mi lokalnej firmy (Toruń) wyposażonej w odpowiedni sprzęt, której po prostu mógłbym to zlecić. Pomimo ostrej walki na niektórych filmach zamiast koloru czarnego mam kolor brązowy (bardzo ciemny ale brązowy). Troszkę pocieszyło mnie to, że podczas ostatniej wizyty w kinie zobaczyłem też brązowy kolor zamiast czerni (może już mi po prostu wzrok siada...) Ponadto czasami bez wiadomej przyczyny rozjeżdża się ustawienie zbieżności lamp i trzeba je korygować ręcznie. Ale pomimo tych wad takie kino daje (dawało) też duuuużo radości :-). Od kilku lat nie posiadamy telewizora, oglądamy tylko filmy. Doprowadziło to do tego, że mam spore problemy ze skupieniem uwagi podczas wizyt u rodziców u których TV chodzi na okrągło - wkurza skaczący ostro w górę poziom głośności przy puszczaniu reklam. Niestety to jest taka tendencja, która wchodzi też do kin... Płacę za bilet i zamiast spokojnie oglądać zwiastuny i film to jestem katowany widokiem podpasek, chipsów i innego badziewia, które nastraja mnie nerwowo przed seansem. Jak tak dalej pójdzie to zaoszczędzę parę złotych... na biletach..;-) Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy wrażeń kinowych w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tutaj wpisy sa raz na kilka miesięcy :)

[...]

Projektor CRT ma kolor CZARNY i WSzystkie odcienie szarości, nie ma obrazu zapchlonego pixelami ma o niebo lepsze kolory niż małe maszynki bo są to bardzo zbliżone do oryginalu kolory a nie brutalnie przekłamane jak w DLP albo prześwietlone jak w LCD

[...]

bez zadnych opóźnien czy smużeń.Filmy oglada się lekko, godzinami wzrok się nie meczy

[...]

 

Maiałem i mam kilka projektorów, w tym topowego niegdyś LCD Sharpa XG, dobry projektor DLP ale obecnie oglądam filmy na Sonym CRT, który nawet nie jest HD (oglądam głównie z DVD).

Rzeczywiście jest coś takiego, co sprawia, że filmy ogląda się w sposób bardziej zrelaksowany i wzrok się tak nie męczy. Może właśnie chodzi o poziom jasności (nie razi w oczy?). Kolor czarny przy jasnych projektorach osiąga się poprzez oślepienie oczu bielą, na której tle ciemne partie obrazu wydają się duuużo ciemniejsze. Gorzej jeżeli scena przedstawia właśnie czarnego kota na węglu.

Rozpiętość tonalna generowana przez "ciemny" projektor jest mniejsza niż przez "jasny", co zmniejsza konieczność przystosowywania się naszych oczu i może to jakiś klucz do relaksacyjnego oglądania.

 

Ponieważ mój projektor daje jedynie 800 lumenów spróbowałem ciekawego rozwiązania. Posiadam dwa identyczne projektory CRT, więc zestawiłem je i wyregulowałem w tandem (wyświetlają ten sam obraz w tym samym miejscu). Jeżeli kiedyś twierdziłem, że regulacja projektora jest trudna to przy tym wyglądała jak pestka ;) Poprawa jasności jest znaczna ale efekt ogólny lepszy jest jednak na jednym projektorze...

Edytowane przez msiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nie odwiedzałem tej stronki, a tu coś się jednak dzieje :-). Cały czas jestem użytkownikiem BG808S i choć czasami pojawiają się jakieś powody do zmartwień to jednak póki co nie planuje jego zmiany. Poza nim większość sprzętu kinowego poszła do wymiany. Procesor DVDO HD został wymieniony na DVDO VP50, pojawiła się końcówka mocy Bryston 4B ST oraz wzmak Yamaha DSP Z7. Możliwość odtwarzania dźwięku HD doprowadziła do podjęcia próby podłączenia obraz HD z PS3, ale niestety w trakcie manewrów kablowych spalił się zasilacz od procesora...wrrr, tak więc kino chwilowo zamknięte:-(.

Co do moich dotychczasowych doświadczeń z BG808S to największy problem miałem z ustawieniem poprawnych barw na projektorze po podłączeniu nowego procesora. Tak naprawdę to brakuje mi lokalnej firmy (Toruń) wyposażonej w odpowiedni sprzęt, której po prostu mógłbym to zlecić. Pomimo ostrej walki na niektórych filmach zamiast koloru czarnego mam kolor brązowy (bardzo ciemny ale brązowy). Troszkę pocieszyło mnie to, że podczas ostatniej wizyty w kinie zobaczyłem też brązowy kolor zamiast czerni (może już mi po prostu wzrok siada...) Ponadto czasami bez wiadomej przyczyny rozjeżdża się ustawienie zbieżności lamp i trzeba je korygować ręcznie. Ale pomimo tych wad takie kino daje (dawało) też duuuużo radości :-). Od kilku lat nie posiadamy telewizora, oglądamy tylko filmy. Doprowadziło to do tego, że mam spore problemy ze skupieniem uwagi podczas wizyt u rodziców u których TV chodzi na okrągło - wkurza skaczący ostro w górę poziom głośności przy puszczaniu reklam. Niestety to jest taka tendencja, która wchodzi też do kin... Płacę za bilet i zamiast spokojnie oglądać zwiastuny i film to jestem katowany widokiem podpasek, chipsów i innego badziewia, które nastraja mnie nerwowo przed seansem. Jak tak dalej pójdzie to zaoszczędzę parę złotych... na biletach..;-) Pozdrawiam wszystkich poszukiwaczy wrażeń kinowych w domu.

 

mieszkasz w Toruniu????? Tak jak ja..... Ja wczoraj odwiozlem mojego G70 koledze johnyfazer...myslalem ze jestem (bylem) jedynym posiadaczem CRT w Toruniu...juz teraz zaluje ze sie go pozbylem ale wkurzaly mnie jego gabaryty. Poki co mam zamiar popelnic mezalians i sprobowac czegos cyfrowego w stylu Sony VPL HW10/15, Panasonica PT 3000/4000 lub JVC DLA....widzialem HW15 w akcji i obraz byl do zaakceptowania. Dla mnie jednak najwiekszym plusem cyfrowek sa wymiary, referencja obrazu nadal jest CRT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkasz w Toruniu????? Tak jak ja..... Ja wczoraj odwiozlem mojego G70 koledze johnyfazer...myslalem ze jestem (bylem) jedynym posiadaczem CRT w Toruniu...juz teraz zaluje ze sie go pozbylem ale wkurzaly mnie jego gabaryty. Poki co mam zamiar popelnic mezalians i sprobowac czegos cyfrowego w stylu Sony VPL HW10/15, Panasonica PT 3000/4000 lub JVC DLA....widzialem HW15 w akcji i obraz byl do zaakceptowania. Dla mnie jednak najwiekszym plusem cyfrowek sa wymiary, referencja obrazu nadal jest CRT.

 

Jeśli chcesz zbliżyć się do obrazu CRT, to pozostaje nie tyle technologia LCD czy LCoS (chociaż JVC daleko poza konkurencją) którą wyżej wymieniłeś, a DLP - ale to tak moim skromnym zdaniem, po naocznym przetestowaniu.

 

Mignął mi przed nosem NEC z wkładką ze stronki curtplame, dzięki czemu pojawiają się wejścia HDMI i łatwo dostepne HD na pokładzie, tyle że model LC - co prawda lepsze tuby, ale bardzo drogie i raczej nie do dostania na rynku wtórnym. Kolejną opcję, którą brałem pod uwagę to Electrohome, albo nieco gorszy BARCO, tyle że najważniejsza kwestia ogranicza moje fantazje, a dokładnie zainstalowanie to cuś w pokoju - o to mnie cały czas stopuje ;) Jestem fanem obrazu z plazm (podobne do kineskopowego), z projektorów również wybór padł na DLP, do tego tanie jedno-chipowe wersje dają fajną ostrość, bez automatycznej przesłony co nieraz rzuca się w oczy i co najważniejsze ten lekko zmiękczony obraz. Poszukiwania teoretycznie zakończone, aż do spotkania tego wielkiego cholerstwa w pubie, coś w we mnie pękło....... i teraz problem zostać przy małej Optomie, która nieźle się prezentuje, czy zawiesić a'la komodę nad sufitem ;) Gdybym tylko miał dedykowany pokój, ehh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dedykowany pokoj i mimo tego rozmiar mnie zniechęcił. Co do jakości...g70 ustawiony na 720p przez hdfury, źródło bd, przkatna 100"...batman dark knight, scena odbicia Denta...jakość jak na plazmie tyle że w 100 calach...lampy z 5000 godzin na karku...przysięgam wam na moje dzieci które kiedyś będę miał, miałem ciarki na plecach od patrzenia na ten spektakl...

 

 

 

Jeśli chcesz zbliżyć się do obrazu CRT, to pozostaje nie tyle technologia LCD czy LCoS (chociaż JVC daleko poza konkurencją) którą wyżej wymieniłeś, a DLP - ale to tak moim skromnym zdaniem, po naocznym przetestowaniu.

 

Mignął mi przed nosem NEC z wkładką ze stronki curtplame, dzięki czemu pojawiają się wejścia HDMI i łatwo dostepne HD na pokładzie, tyle że model LC - co prawda lepsze tuby, ale bardzo drogie i raczej nie do dostania na rynku wtórnym. Kolejną opcję, którą brałem pod uwagę to Electrohome, albo nieco gorszy BARCO, tyle że najważniejsza kwestia ogranicza moje fantazje, a dokładnie zainstalowanie to cuś w pokoju - o to mnie cały czas stopuje ;) Jestem fanem obrazu z plazm (podobne do kineskopowego), z projektorów również wybór padł na DLP, do tego tanie jedno-chipowe wersje dają fajną ostrość, bez automatycznej przesłony co nieraz rzuca się w oczy i co najważniejsze ten lekko zmiękczony obraz. Poszukiwania teoretycznie zakończone, aż do spotkania tego wielkiego cholerstwa w pubie, coś w we mnie pękło....... i teraz problem zostać przy małej Optomie, która nieźle się prezentuje, czy zawiesić a'la komodę nad sufitem ;) Gdybym tylko miał dedykowany pokój, ehh.

komoda na suficie zapewne wyslalaby optome na przedwczesną emeryturę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman, a na dokładkę Baraka pokazuje że nawet 50 calowe pizdryki można co najwyżej używać w kuchni ;)

 

Muszę Cię zmartwić kolego nookie, G70 to jeden z lepszych jakie powstały, tak więc szukając coś z nowych to tylko referencyjne Sim2 albo Runco, ale jak sam zapewne wiesz ceny = kosmos. Myślę że JVC Cię zadowoli w pełni czernią, ale o kolorach raczej niema co porównywać do CRT Soniacza. Z drugiej strony będziesz miał pełne 1080p i 3D (podobno kiepskie).

 

Zaletą CRT jest cena (w Niemczech można dostać z prawie nowymi lampami, czy tam tubami), nie mniej w ostatnim czasie pojawiło się kilka wartych uwagi modeli (nówka ze sklepu) jak HC4000 (ok 5 tyś) z najlepszą czernią w tym segmencie cenowym. Tak więc jakaś alternatywa jest dla używanych 3-lampowców.

 

Nec XG (LC), który miałem na uwadze znajduje się zaraz obok Twojego G70 (ranking na curtplame.com), tak więc masz rację - moja Optoma raczej zawstydziła by się u boku dziadka crt, który nadal jest w formie ;). A mówią że nowsze lepsze....psss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Nookie, jak znajdziesz czas to moze uda się nam jakoś spotkać i wymienić w realu doświadczeniami? Daj znać na priv co o tym sądzisz. Co do podpinania sygnału HD do Barco przez Hdfury to moje doświadczenia są zniechęcające. Obraz jest tak beznadziejny, że głowa boli... Dużo lepiej wygląda obraz odtwarzany z jednowarstwowej płyty DVD i następnie skalowany przez procesor obrazu do 1080i. Nie wiem do końca co jest tego przyczyną, PS3 czy Hdfury? Zainwestowałem nawet w porządniejsze źródło HD, ale nie starczyło mi już zapału na jego uruchomienie. Obecnie czekam na jvc dla x7, nie ukrywam że ciekaw jestem czy mnie do siebie przekona. Dam znać jak tylko to wszystko odpalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja już nie mam g70. kupiłem dlp, konkretnie infocusa x10. moim zdaniem obraz o niebo lepszy od g70, nie wspominam już o ergonomii. Jest tylko jedno ale...po pół godziny oglądania dlp bolały mnie oczy...z wielkim żalem się go pozbyłem, teraz mam zamiar spróbować lcd, sony, jvc lub panasonic...myślę że do crt już nie wrócę, chyba że dostanę za bezcen 9".

btw u mnie hdfury chodziło bardzo dobrze..

 

a co do spotkania to chętnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.